[TDI VP] 1,9 TDI AFN - jak zmierzyć ciśnienie w pompie wtryskowej.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roofmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 05, 2007 01:24
Lokalizacja: wroclaw

[TDI VP] 1,9 TDI AFN - jak zmierzyć ciśnienie w pompie wtryskowej.

Post autor: roofmaniak » pn sty 06, 2020 23:31

Hej,

W moim autku z silnikiem 1,9TDI AFN mam ciągły problem ze spadkiem mocy i chciałbym sprawdzić stan pompy wtryskowej. (I chciałbym w tym poście tylko skupić się na metodzie sprawdzenia i wyregulowania ciśnienia wewnętrznego w pompie wtryskowej w domowym garażu :) )
Pompa wtryskowa o numerze 0460404969.

Potrzebuję informacji jakie ciśnienie wewnętrzne powinna mieć ta pompa (oczywiście dla danych obrotów silnika - przy jakich powinno się je mierzyć).
Potrzebuję też informacji jak wpiąć się manometrem 16 bar w korpus pompy pod nastawnikiem od strony wtrysków - ktoś może przerabiał temat wykonania takiego przyrządu (jakie przejściówki itp byłyby pomocne, jaki tam jest gwint?)?

Rozumiem że regulacji dokonujemy przez zaworek który znajduje się przy krućcu zasilania pompy.

Przeszukałem trochę google, aczkolwiek nie ma wszystkich informacji jakie potrzebuję i dlatego też proszę Was o pomoc w tym temacie.

Z góry wielkie dzięki za każdą informację :)


Only Diesel user :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14089
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TDI VP] Re: 1,9 TDI AFN - jak zmierzyć ciśnienie w pompie wtryskowej.

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 19, 2020 10:48

roofmaniak pisze:
pn sty 06, 2020 23:31
Potrzebuję też informacji jak wpiąć się manometrem 16 bar w korpus pompy pod nastawnikiem od strony wtrysków
Co prawda w TD mierzyłem, a nie w TDI, ale zasada taka sama. Gwint standard, 10x1,5 lub 12x1,5.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości