[Inny] W moim golf 4 1400 16v brak bieg R wchodzi ale poruszeniu wyskakuje reszta bieg

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gregory12314
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 02, 2019 12:03

[Inny] W moim golf 4 1400 16v brak bieg R wchodzi ale poruszeniu wyskakuje reszta bieg

Post autor: Gregory12314 » pn gru 02, 2019 12:54

Witam mam problem odnośnie skrzyni biegów mianowicie po wbiciu wstecznego biegu po ruszeniu wyskakuje reszta wchodzi okej ma ktoś jakąś radę co może być nie tak z góry dziękuję za wiadomość



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

[Inny] Re: W moim golf 4 1400 16v brak bieg R wchodzi ale poruszeniu wyskakuje reszta bieg

Post autor: szefol84 » czw gru 05, 2019 16:41

Możliwości jest wiele. Jedynie co można Ci poradzić to tylko wizyta u specjalisty od skrzyń biegów.
Osobiście przekonałem się co oznaczała u mnie wyskakująca 5, a chwile po tym jakiś dzięń zaczęły mi "gwizdać" biegi.
Od zauważenia usterki do oddania samochodu mechanikowi było może 7 dni,
Okazało się że rozsypało się łożysko wewnątrz skrzyni, i jakaś część tego łożyska (lub inna część skrzyni która nie powinna się znaleźć luzem) zrobiła mi dziurę w skrzyni biegów w miejscu gdzie dochodzi sprzęgło, co doprowadziło do wycieku większości oleju.
Wyspecjalizowany serwis skrzyń biegów poradził mi tylko zakup regenerowanej skrzyni.
Moją oczywiście da się naprawić, jednak dziury w obudowie skrzyni już nie co wiązało by się z zakupem na szrocie skrzyni i oddanie do regeneracji, albo oddanie swojej na wymianę za regenerowaną oczywiście z dopłatą z mojej strony.
Zakupiłem skrzynię regenerowaną i zapłaciłem razem z transportem i olejem na wymianę po 10000 km ( bo sama skrzynia przyjechała zalana olejem) 1445 zł.
Gwarancji mam 18 miesięcy przy tym jak udokumentuję wymianę oleju w warsztacie samochodowym.
"
Wcale nie przekonuję Ciebie że u Ciebie może skończyć się tak samo, jednak opisałem problem z moją skrzynią byś miał z tyłu głowy co może się stać jak temat potraktujesz ulgowo.
Ludzie na forum na pewno Ci jeszcze podpowiedzą jednak forum to bardziej gremium doradcze i nie spodziewaj się tu odpowiedzi typu : "to będzie np łożysko w skrzyni do wymiany".



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości