[TDI PD] Stuki przy wciśniętym sprzęgle/ lekkie kopcenie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hypno12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 05, 2019 09:33

[TDI PD] Stuki przy wciśniętym sprzęgle/ lekkie kopcenie

Post autor: Hypno12 » pt wrz 27, 2019 09:55

Siemka. Ostatnio zauważyłem przypadkowo w swoim 1.9tdi BKC, że nie ważne czy zimny czy ciepły, przy wciśniętym sprzęgle ( obojętne czy do połowy czy do końca) słychać bardzo subtelne stuki z okolic skrzyni, nie takie, że wali całym autem na prawo i lewo, trzeba się wsłuchać. Cały komplet dwumasa/sprzęgło wymieniony niedawno (Sachs). Dodaje, że nie ma żadnych drgań na postoju, poduszki są na pewno wszystkie ok, niektóre zresztą niedawno również wymienione, biegi wchodzą płynnie i bez żadnych stuków przy agresywnej jeździe, żadne łożyska nie szumią. W środku samochodu tego nie słychać. Druga sprawa. Ostatnio zauważyłem że na postoju przy przegazowaniu do 4tyś leciutko zakopci na czarno, nie wiem czy przy dynamicznym przyspieszaniu też, bo chyba jest tego tak mało że rozwiewa się to za mną. Wydaje mi się że wcześniej nie kopcił, więc wolę spytać czy warto się tym interesować w ogóle? Do wtrysków bardzo dawno nie zaglądałem, turbo sobie delikatnie gwizda ale oleju nie bierze, poza tym samochód ma moc i pali od strzała czy zimny czy ciepły, obroty nie falują. Mam nadzieję że szanowni panowie poradzą coś :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości