[TDI CR] Stopiony czujnik różnicy ciśnień DPF

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafalsl2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 28, 2019 19:12
Lokalizacja: Kleve
Auto: Golf 7 Variant
Silnik: CRLB

[TDI CR] Stopiony czujnik różnicy ciśnień DPF

Post autor: rafalsl2 » śr sie 28, 2019 20:24

Witam

Posiadam Golfa 7 z silnikiem 2.0 tdi CRLB 150 km i przebiegiem 207 tys km. Do tej pory wszystko było ok. Z racji przebiegu podczas pobytu w Polsce wymieniłem kompletny rozrząd. Auto jeździło bez problemu przez dwa tygodnie po czym zapalił się check engine. Jako, że musiałem wracać do Niemiec to tylko zobaczyłem co to za błąd a był to czujnik różnicy ciśnień od filtra DPF. W połowie trasy czyli po około 500 km błąd znowu się zapalił. Auto chodziło bez zmian więc tak dojechałem. i jeszcze byłem dwa dni w pracy czyli dodatkowo około 150 km. Dzisiaj zabrałem się za sprawdzenie i pod maską zastałem doszczętnie stopiony owy czujnik. Widać też, że rurka do niego prowadząca stopiła troszkę jej plastikowe mocowania jak i naklejki które na niej są się przypaliły. Wskazuje to, że temperatura w tej rurce była bardzo duża. Silnik ciągle pracował bez zarzutów. Przed wymianą rozrządu wszystko było ok bo mam zdjęcia i widać, że naklejki i mocowania były całe.

I teraz główne pytanie, co mogło być tego powodem?? I czy wymiana rozrządu miała z tym coś wspólnego czy to po prostu zbieg okoliczności? Jestem mechanikiem ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałem.

Pozdrawiam

W trakcie wymiany rozrządu (widać nalepki na rurce) :

Obrazek

Stopione mocowania i naklejki:

Obrazek

Obrazek

Dolna naklejka całkiem odpadła:

Obrazek

Czujnik:

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI CR] Re: Stopiony czujnik różnicy ciśnień DPF

Post autor: marmi m » śr sie 28, 2019 21:30

Wymiana rozrządu a awaria czujnika to raczej przypadek, natomiast stopienie czujnika i reszta wskazuja na zwarcie na nim, choć wygląda że temperatura musiała być niesamowita...

podepnij kompa i posprawdzaj jak wszystko wygląda i jakie sa temperatury przed filtrem i na turbo


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

lukas313
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 14:39
Lokalizacja: Siem-ce śl.

[TDI CR] Re: Stopiony czujnik różnicy ciśnień DPF

Post autor: lukas313 » czw sie 29, 2019 11:18

Pękła ci membrana w czujniku i gorące spaliny przelatywały przez czujnik do atmosfery i to jest efekt widoczny na zdjęciach.
Wstaw nowy czujnik, zrób adaptację go i jeździj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


do sprzedania tłokorozdzielacz 11mm z pompy ahh 038 130 107 j

rafalsl2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 28, 2019 19:12
Lokalizacja: Kleve
Auto: Golf 7 Variant
Silnik: CRLB

[TDI CR] Re: Stopiony czujnik różnicy ciśnień DPF

Post autor: rafalsl2 » pt sie 30, 2019 23:52

Czujnik już zamówiony i zobaczymy co będzie dalej.

Jeszcze do głowy mi przyszło czy może przypadkiem podczas wymiany rozrządu nie pękł mi kruciec od tego właśnie czujnika. Ale wątpię bo on zbyt delikatny to nie jest.

Witam ponownie. Nowy czujnik założony i narazie jeżdżę i obserwuje. Póki co nic złego się nie dzieje.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości