[Diesel] Stukanie silnika 1.9 SDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szymon96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 13, 2019 11:48

[Diesel] Stukanie silnika 1.9 SDI

Post autor: Szymon96 » śr sie 21, 2019 19:41

Witam wszystkich, mam problem (chyba duży), od dłuższego czasu stuka mi silnik na zimnym i na gorącym. Zacznę od początku, jak odpalam go z rana to strasznie coś stuka, sam w sobie odpala bez problemu, obroty delikatnie falują, ale są to delikatne zmiany wskazówki obrotomierza, metaliczny hałas ustaje jak złapie około 70 stopni Celsjusza. Potem chodzi dobrze, cały czas słychać takie delikatne cykanie, jak depnę mu od 1800 obr/min w góre tak do 2400 to słychać takie stukanie, ale szybsze niż prędkość obrotowa silnika, powyżej wartości 2400obr/min nie słychać, poza tym przy przyspieszaniu takim agresywniejszym zmienia się dźwięk silnika na taki bardziej głuchy, poza tym jedzie normalnie, bez żadnych innych objawów, spalanie w normie. Ostatnio po uruchomieniu postanowiłem nagrać film (link do filmiku na dysku google podam na końcu posta) Na filmiku słychać takie dziwne stukanie z silnika, a po odkręceniu korka oleju to istny armagedon, czy da się jakoś stwierdzić co to może być? Przyznaję, że jestem zaniepokojony, proszę o pomoc. Link do filmiku z:
https://drive.google.com/file/d/1ufBfUC ... sp=sharing



Szymon96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 13, 2019 11:48

[Diesel] Re: Stukanie silnika 1.9 SDI

Post autor: Szymon96 » czw sie 22, 2019 19:50

Koledzy, nikt nie pomoże?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[Diesel] Re: Stukanie silnika 1.9 SDI

Post autor: luckyboy » pt sie 23, 2019 23:58

Z tego co piszesz to sprawdził bym kąt wtrysku, ustawienia pompy wtryskowej, wtryskiwacz czy nie leje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości