[TDI VP] wibracje silnika w niskim zakresie obrotowym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

[TDI VP] wibracje silnika w niskim zakresie obrotowym

Post autor: pawelek1z2 » wt sie 20, 2019 18:56

Witam!
Od pewnego czasu borykam się z jakimiś wibracjami. Jeden rodzaj to wibracje przechodzące na karoserie przy gazie w podłogę na wysokim 4-5 biegu w zakresie 1600-2000obr. Odpuszczenie gazu i delikatniejsze wciśnięcie i po problemie. to tłumaczę sobie przegubem wewnętrznym który powolutku ma dość? problemy pojawiły się wraz z przyrostem mocy... aktualnie okolo 140KM i 310Nm z Alh.. dobrze myśle?

a drugie bardziej irytujące - na początku myślałem, że przy jeździe ruszaniu i hamowaniu silnikiem kiedy obroty spadały do koło 1000-1100. ten zakres jest nawet mniejszy niż 100 i trudny do uzyskania przypadkiem ale powtarzalny. Ostatnio zauważyłem, że nawet na luzie da się takie objawy uzyskać że pojawiają się drgania na karoserii..

Nie wiem czy można łączyć jedne z drugimi, czy sprawca jest ten sam czy inny. Od razu powiem, że posiadam kompletną dwumasę z lekko ponad rocznym stażem dlatego sprzęgło bym wykluczył. Poduszki? jeden mechanik mówi że może ta od skrzyni, a dwóch innych że poduszki są w porządku... czy to znaczy że dopóki się coś nie urwie to działa? zero jedynkowo? jak wyżej napisałem , podejrzewam zarówno przeguby jak i poduszki.. sprzęgła raczej nie.. wtryski 216tki od Cobrettiego, też raczej nie zakładam, żebym je zdążył spaprać albo żeby były trefne. chyba że sam ich montaż nie był zgodny ze sztuką? niby robił to mechanik...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[TDI VP] Re: wibracje silnika w niskim zakresie obrotowym

Post autor: luckyboy » wt sie 20, 2019 19:29

Poduszki z wiekiem tracą swoje właściwości tłumienia, tak samo jak inne elementy gumowe np. tuleje w sankach czy wahaczach/belkach.



kamikaze.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr maja 08, 2013 21:14
Lokalizacja: Jaworzno

[TDI VP] Re: wibracje silnika w niskim zakresie obrotowym

Post autor: kamikaze. » wt sie 27, 2019 15:04

Objawy podobne do padającej dwumasy. Dwumas jest dla ALH? Trzeba było jednomas i mocniejsze sprzęgło założyć od razu, bo mocy sporo więcej niż seria i by był temat z głowy na lata.



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

[TDI VP] Re: wibracje silnika w niskim zakresie obrotowym

Post autor: pawelek1z2 » ndz wrz 01, 2019 12:20

teoretycznie kompletne sprzęgło ori dla ALH LUKa. ile 2 lata sprzęgło ma ? raczej PSJ nie uprawiam, w sensie nie strzelam sprzęgłem, nie uprawiam ekodrivingu i nie latam na piątce przy 1400 obrotów. Jedyne co to na chwilę obecną moment jest wyższy niż seria i wynosi około 310Nm. 30-40tys km przejechane na sprzęgle. jeśli sprzęgło/ dwumasa to nawet na luzie by tak wibrowało?? później podczas jazdy jest spokój poza wibracjami około 1800 gdy dam za mocno gazu na wysokich biegach... przy 2000-2200 mogę mieć w podłogę i drgań nie ma...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI VP] Re: wibracje silnika w niskim zakresie obrotowym

Post autor: wesol » ndz wrz 01, 2019 14:47

Dwumas na 90%. To że ma rok czy dwa i czy 20 czy 50 tys km nie ma tu nic do rzeczy. Sąsiad też zmarł a miał niecałe 30 lat.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

[TDI VP] Re: wibracje silnika w niskim zakresie obrotowym

Post autor: pawelek1z2 » ndz wrz 01, 2019 19:56

przykład o sąsiedzie przemówił mi do rozumu:P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości