[TDI] Duże spalanie w mieście i na trasie ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

[TDI] Duże spalanie w mieście i na trasie ?

Post autor: koperson » pn cze 24, 2019 11:20

Dzień dobry,

Jestem posiadaczem VW Golf mk4 (2002 rok) 1,9 TDI, 101koni :)
Odkąd kupiłem auto - około rok temu - spalanie w mieście przeciętnie dochodzi do 9l. Natomiast na trasie, na drodze ekspresowej, tempomat ustawiony na 130km/h spalanie pokazuje minimum 7l (7l - 7,3l)

Co prawda, skrzynia 5 biegowa, więc silnik przy 130km/h pracuje na 2800 obrotów, więc z jednej strony nie jest to mało. Niestety ja się nie znam, więc wolę zapytać was :bigok: czy takie spalanie jest normalne przy takiej prędkości i obrotach silnika ?

Turbina wymieniona na zregenerowaną, bo wcześniejsza mocno lała i to nie zmieniło wcale spalania. Raczej koła mi nic nie blokuje, hamulce nie przycierają (jakby przycierały to pewnie było by już po tarczach po przejechanych 200km na trasie z prędkością 130km/h). Dawki paliwa były sprawdzone przez mechanika wcześniej, niby wszystko w porządku.

Być może jestem w błędzie i to jest normalne spalanie, jednak wydawało mi się, że raczej golfy zawsze były skłonne mieć mniejsze spalanie ?

Pozdrawiam



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TDI] Re: Duże spalanie w mieście i na trasie ?

Post autor: Hubi14 » pn cze 24, 2019 18:58

mierzyłeś dystrybutorem od tankowania do tankowania? czy patrzysz po spalaniu na FIS'ie/MFA?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości