[TDI PD] Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

Post autor: wesol » pt cze 14, 2019 14:09

Linki i mechanizm wybieraka warto przesmarowac. Pod lewarkiem pod mieszkiem też musi być dobrze nasmarowane bo też będą problemy z wbijaniem biegów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Electricbase13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 09:39

[TDI PD] Re: Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

Post autor: Electricbase13 » pn cze 17, 2019 15:33

Dzięki panowie za wszystkie sugestie. Spróbuję wszystko przesmarować jak zasugerowaliście. Postanowiłem że skrzyni nie ruszam do czasu wymiany dwumasu, no chyba że wcześniej padnie 🤐



Electricbase13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 09:39

[TDI PD] Re: Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

Post autor: Electricbase13 » pn cze 24, 2019 11:24

Skrzynia jest już w opłakanym stanie więc będzie wymieniana w lipcu. Mam inne pytanie i nie chcę zakładać nowego tematu więc tu zapytam. Przy okazji roboty skrzyni dam sobie zrobić dwumas żeby za rok nie rozbierać tego spowrotem. Pytanie brzmi czy mogę zamontować dwumas do mojego auta innej firmy niż fabrycznej? Dajmy na to mam fabrycznie LuKa, więc czy mogę bez konsekwencji założyć Sachsa? Słyszałem kiedyś opinie że w aucie powinien być zawsze dwumas tej samej firmy z którym auto wyjeżdżało z fabryki bo auto będzie całkiem "inaczej" pracować z dwumasem innej firmy. Pytam bo wolę sobie skompletować na internecie części połowę taniej a nie chce ugadywać się z mechanikiem żeby otworzył auto i sprawdził bo najzwyklej w świecie nie mogę sobie pozwolić na więcej niż dzień bez auta a i mechanicy kręcą potem nosem że miejsca nie ma.



I jeszcze drugie pytanie, nie chcę popełnić gafy więc wolę się spytać czy czegoś nie pominąłem.
Czy do wymiany skrzyni i dwumasy potrzebuje coś oprócz:
- Skrzyni biegów
- Uszczelki do skrzyni biegów
- Oleju przekładniowego
- Koła dwumasowego
- Sprzęgła
- Docisku
- Śrub mocujących dwumas
- Simeringu na wał korbowy
?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

Post autor: wesol » pn cze 24, 2019 13:39

Można zmieniać dwumasy. Możesz też założyć jednomas. Też będzie dobrze. Te silniki mają ten sam zestaw co np w 1.6 TDI a tam w większości bywały jednomasy oryginalnie choć też można spotkać i tam dwumas. Na jednomasie dużo lepiej śmiga auto bo po pierwsze zero drgań , mrowien itp to jeszcze mięciutko pedał sprzęgła chodzi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Electricbase13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 09:39

[TDI PD] Re: Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

Post autor: Electricbase13 » pn cze 24, 2019 13:58

Dzięki bardzo wesol. Wiszę ci czteropaka. Mam czas do 8 lipca żeby przemyśleć czy dwumas czy jednomas. Mógłbyś jeszcze ocenić tą moją listę zakupów?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

Post autor: wesol » pn cze 24, 2019 16:51

Ja ci powiem tak. Czwarte auto które mam i na jednomasie jest. Coprawda już tak wyszło z fabryki ale w piątek zakładałem cały zestaw jednomasowy Valeo do tego 1.6 TDI. Jest taki sam jak w nowszych 1.9 TDI np bkc bls bxe . W Sharanie był inny dwumas ten większy i tam walczyłem trzy razy aż w końcu Krystian z vag bauer mnie namówił na Valeo. Dodam ci jeszcze że ten zestaw Valeo jest lżejszy od oryginalnego zestawu vaga o ponad 2 kg. Od dwasy pewnie jeszcze więcej ale to kiedyś dawno temu ważyłem i porównywałem. Tak to bajecznie chodzi że kto do mnie nie przyjeżdża i nie siądzie za kółko to samo z podziwu nie mogą wyjść. Dwumas jest tak głupim wymysłem że szkoda nawet o tym gadać.

Potrzebujesz oczewiscie poza szkrzynia to jak coś to łożysko wyciskowe- koszt około 60-70 zł, jeśli cieknie lub chcesz poprostu wymienić zapobiegawczo to uszczelniacz na wale korbowym, olej do skrzyni, no i zestaw sprzęgłowy z zamachem plus śrubki do niego jeśli przejdziesz na jednomas.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Electricbase13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 09:39

[TDI PD] Re: Skrzynia biegów głośna praca 1.9tdi BKC

Post autor: Electricbase13 » ndz cze 30, 2019 13:16

Dzięki wesol. Mam już wszystko zakupione. Pokusiłem się nawet o wymianę jeszcze paru rzeczy dla spokoju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 33 gości