Problem z zapalaniem :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

colin951
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 18:34

Problem z zapalaniem :(

Post autor: colin951 » ndz maja 12, 2019 18:44

Witam.

Od jakiegoś czasu mój Vw Golf V 1,9 TDi 105 km, miewa dziwny problem. Pewnego razu gdy jechałem, zgasł mi silnik, po czym na próbe odpalenia rozrusznik kręcił silnikiem, ale silnik nie mógł zapalić tak jakby nie było paliwa w zbiorniku. Tak jakby odcinało mu coś paliwo.. Na następny dzień zapalił. Ale...
Pojeździłem nim parę dni i pewnego razu znowu sytuacja sie powtórzyła. Już prawie był brany samochód na lawete, lecz mechanik który przyjechał by go zabrać, odpalił go na plaka i przez jakiś czas jezdził samochód do czasu gdy znów owa sytuacja sie powtórzyła...

Wczoraj jak jechałem, wrzuciłem mu na sprzęgło jak jechałem, pokazało mi się 700 obrotów no i mi zgasł silnik. I jak zawsze prysnęłem mu w układ plakiem i zapalił. Mógłby mi ktoś doradzić jaki może być problem, albo z czym jest problem, jeśli ktoś z Was miał może daną sytuacje ze swoim samochodem? Przecież nie mogę go cały czas plakiem odpalać :)

Z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z zapalaniem :(

Post autor: marcin7x5 » pn maja 13, 2019 21:09

Spotkałem się z podobnym problemem tyle że w touranie. Tam był problem z podawaniem sygnału ze sterownika bodajże masy nie dawał do przekaźników i skończyło się wymianą sterownika silnika.



pietera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt lut 26, 2016 20:38

Re: Problem z zapalaniem :(

Post autor: pietera » wt maja 14, 2019 09:37

A przypadkiem podczas kręcenia rozrusznikiem silnik jakby szybciej się kręci?
U mnie w vp właśnie był objaw ze kręcił ,,na pusto,, i wyraźnie szybciej - miałem jakiś przekaźnik od pompy zj...ny


MK4 TDI ALH 235/447 :okej: :hmm:

colin951
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 18:34

Re: Problem z zapalaniem :(

Post autor: colin951 » wt maja 14, 2019 18:57

Dałem dziś auto do mechanika, spawdzić mają filtr paliwa i ciśnienie za pompą paliwa. Tak mówili cos... a czy z tego co mi kuzyn mówił to tam może być wszystko oby nie... wydaje mi się że tak normalnie... obroty spadają miedzy 700 a 800 na wolnych obrotach



colin951
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 18:34

Re: Problem z zapalaniem :(

Post autor: colin951 » czw maja 16, 2019 19:40

pompa paliwa plus filtr paliwa... wymienione



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości