[TDI] 1.9 TDI ASZ 4motion

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Olasek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 08, 2018 19:00

[TDI] 1.9 TDI ASZ 4motion

Post autor: Olasek12 » ndz lut 10, 2019 11:02

Witam mam pewien problem związany z wstaniem turbo. Wcześniej miałem tak, że przeładowywało, ale też nie wstawało. Dopiero łapało tak gdzieś od 2200 rpm. No to stwierdziłem, że wyjmę turbinę, rozbiore wyczyszcze i złoże tak jak powinno być. Więc zabrałem się za to jak na poradnikach na yt :) Zaznaczyć itp wszystko robione na spokojnie. Sztanga po złożeniu chodziła elegancko, nie zacinała się ani nic w pełnym zakresie. Słychać było jak kierowniczki się też obracaja jak sztanga ruszałem. No to poskładałem tak na znak zaznaczony przez siebie dodam, że też traiłem. Poskładałem wszystko na nowych uszczelkach, olej zalany był do turbiny (jakby ktos pomyslal ze moze oleju nie wlalem) Zamiast egr dałem flansze i zaślepki (egr komputerowo jeszcze nie jest wylaczony). Po złożeniu wszystkiego odpaliłem go na chwilę tak parę razy żeby na 100 olej w turbo był. Nastepnie chcialem zrobic runde testowa. Powoli nagrzałem sobie go spokojna jazda wszystko bylo spoko. Przy delikatnym depnieciu na pedal gazu bylo czuc ze turbina wstaje i na vcds tez bylo ze laduje jak powinno. Mowie kurde elegancko no ale po totalnym nagrzaniu chcialem zlogowac, zapialem 4 bieg 4 tys rpm klikam start but w podloge on nie jedzie xD Jak SDI. Mowie no kurde o co chodzi. Znow przeladowało? No to wylaczylem logi wchodze w bledy patrze no kurde nic nie ma. Resetuje go tak jak poprzednio zeby turbina podawala no ale niestety juz tak nie zadzialalo. No i teraz w sumie to nie wiem co moze byc nie tak. Ma ktos jakies pomysly od czego by tu zaczać? Dodam ze n75 podmieniony. Jak bedzie trzeba jakies logi to napiszcie a wrzuce. Narazie daje tylko 11 i 8 jak bedzie trzeba wiecej to zrobie

Kod: Zaznacz cały

http://vaglogi.pl/log-011_008_2991R1.html



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: 1.9 TDI ASZ 4motion

Post autor: wesol » ndz lut 10, 2019 11:36

Przed tym logiem to robiłeś restart bo wygląda jakby nitlaufa wyłapał wcześniej. Od początku jest z mapy polecenie obcięcia doładowania.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Olasek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 08, 2018 19:00

[TDI] Re: 1.9 TDI ASZ 4motion

Post autor: Olasek12 » ndz lut 10, 2019 21:38

No wlasnie w tym problem jest ze reset wjechal i tak mam ciagle. Wlasnie wgl nie ma doladowania ani nic jakby ciagle byl notlauf. Dlatego juz rece mi opadaja ciagle kombinuje co i jak moglem poknocic.. I pojecia zielonego wlasnie nie mam



glaca77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:18

[TDI] Re: 1.9 TDI ASZ 4motion

Post autor: glaca77 » pn lut 11, 2019 16:37

Z rób loga z przepływką 011+003 i statyczny 003, wygląda na to że nic nie mierzy, ogranicza dawkę(dymienie) do minimum i auto nie ma prawa jechać. Mechanicznie nic mogło nie mogło się stać.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: 1.9 TDI ASZ 4motion

Post autor: wesol » pn lut 11, 2019 18:30

Nie reset tylko restart. Czyli przed logowaniem gasisz i odpalasz auto ponownie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości