[TDI CR] Czerwona kontrolka i smród oleju CAYC 1.6

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

4cars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 12, 2018 00:53

[TDI CR] Czerwona kontrolka i smród oleju CAYC 1.6

Post autor: 4cars » śr gru 12, 2018 01:21

Witam wszystkich serdecznie.

Mam mały problem z silnikiem i proszę Was o radę w którym kierunku szukać rozwiązania problemu.
Mam diesla 1.6 105km CAYC i co jakiś czas zapala się czerwona kontrolka oleju na kilka sekund po czym gaśnie i zaczyna śmierdzieć olejem w kabinie auta a spod maski koło wycieraczek wydobywa się ledwo widoczny dymek jakby od palonego oleju stąd zapewne smród w kabinie. Po kilku-kilkunastu minutach nie ma śladu po smrodzie i dymku. Auto kupiłem niedawno i przejechałem nim może 1500km dopiero a zdarzyło się to już trzeci raz. Między drugim a trzecim takim zdarzeniem przeszedł porządny serwis, wymiany wszystkich płynów, olei, rozrządu itp. Błędów nie było żadnych po podłączeniu vcds. Uszczelka pokrywy zaworów była słaba i mechanik też mi ją wymienił bo myślałem, że to może być przyczyną smrodu oleju w kabinie ale jednak nie. Trzecie zdarzenie miało miejsce przy powolnej jeździe osiedlowymi uliczkami, pierwsze przy szybkiej jeździe autostradą. Czy to może mieć coś wspólnego z wypalaniem dpf i podniesieniem stanu oleju na ten czas? Ta czerwona kontrolka oleju świecąca przez chwilkę i smród to raczej nie jest normalna sprawa. Auto jest z 2012r, ma już 300 tyś przejechane a mechanik, mówił, że silnik był już cały rozbierany. Podpowiedzcie coś.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[TDI CR] Re: Czerwona kontrolka i smród oleju CAYC 1.6

Post autor: flo89 » śr gru 12, 2018 07:37

DPf bym wykluczył. Tu wygląda na to jakby jakiś zawór otwierał się, wyrzucał olej - stąd spadek ciśnienia i kontrolka. Tylko dziwne po co byłby taki zawór... Trzeba by zlokalizować gdzieś ślad po spalonym oleju. Najprędzej to będzie układ wydechowy bo jakby ciekło na sam nawet rozgrzany silnik to by dymu raczej nie było. Więc albo kolektor albo gdzieś turbo.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI CR] Re: Czerwona kontrolka i smród oleju CAYC 1.6

Post autor: marmi m » czw gru 13, 2018 23:10

czerwona kontrolka oleju czyli informacja o dużym spadku ciśnienia oleju silnikowego, jesli pojawia się i jest dymto sugeruje wzrost ciśnienia w silniku i wywala olej gdzieś na rozgrzany element silnika

obejrzyj cały silnik musi zostać ślad po oleju nie ma innej opcji jesli wyciaka, sprawdziłbym również pompę oleju w aucie czy jest ok, jak auto ma 300 tyś i silnik był rozbierany (jeśli był i po co?) to ciężko szukać przyczyn takiego zachowania...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

4cars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 12, 2018 00:53

[TDI CR] Re: Czerwona kontrolka i smród oleju CAYC 1.6

Post autor: 4cars » czw gru 13, 2018 23:55

Dzięki za podpowiedzi. Jestem umówiony do specjalisty od diesli ale termin mam dopiero z początkiem stycznia.
Oczywiście dam znać jak dojdziemy do przyczyny problemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości