[TDI VP] 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siszi99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 28, 2017 21:55

[TDI VP] 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: siszi99 » śr mar 28, 2018 21:21

Witam mam szybkie pytanie. Otóż posiadam 1.9 TDI AGR mk4 dokładniej i ostatnio mechanik (najgorszy jaki może być chyba) robił mi rozrząd. Byłem świadkiem że wszystko ustawił na znaki ok tylko miał mi zrobić kąt wtrysku za kilka dni no ale się nie doczekałem. Miałem chwilę czasu i sam to ustawiłem ale wymagało to ściągania paska z 3 razy (przestawiałem o ząbek potem o 2 itd aż w końcu trafiłem na kąt 49-51). Moje pytanie brzmi czy pompa vp37 ma jakieś znaki co się "zrównują" z znakami na wale i skrzyni? Bo moje ustawianie pompy wyglądało tak że sobie przekręciłem pompe raz w prawo raz w lewo itd itd aż kąt był poprawny. I męczy mnie fakt czy muszę mieć wszystkie rzeczy na znaki w rozrządzie w tym pompe i potem aby wyregulować fasolkami czy mogę sobie kręcić pompe "do bólu" aż trafię na dany kąt? Wszystko mam na znaki tylko właśnie pompy nie ustawiłem bo żadnych znaków nie widziałem (kąt wtrysku poprawny) a auto mi strasznie ciężko pali a tym bardziej jak jest ciepłe to muszę kręcić z 4-5 sekundy i dużo pali (około 9 litów). Mam nadzieję że ktoś zrozumie o co mi chodzi bo nie wiem jak to wytłumaczyć po "mechanikowanemu". :bajer: :grin:



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI VP] Re: 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 28, 2018 23:40

pompa ma znak na kole a dokładniej otwór na rurkę 15 czy 16 i w bloku otwór i dalej wał w skrzyni i wałek na płetwie ale możesz mieć zrobiony też na kółku po ustawieniu pompy na blokadę reszta na znaki zakładasz pasek a kąt regulujesz na fasolkach



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

[TDI VP] Re: 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: karol8114 » czw mar 29, 2018 12:27

Kręciłeś pompę czy koło pompy, żadnej rurki 15mm tam nie włożysz, mylisz z pompą z np. AFN. W necie masz podane jak zablokować pompę na znaki.



siszi99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 28, 2017 21:55

[TDI VP] Re: 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: siszi99 » czw mar 29, 2018 14:05

Ok czyli wszystko wiem. Mimo że kat wtrysku jest zachowany to na znakach się nie będzie zgadzać pewnie. Dziś rozbieram i poprawiam bo spalanie mam dramatyczne.. 😕



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

[TDI VP] Re: 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: karol8114 » czw mar 29, 2018 14:22

Daj znać co i jak.



siszi99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 28, 2017 21:55

[TDI VP] Re: 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: siszi99 » pt mar 30, 2018 12:38

Cholera nie wiem co jest zgrane ale mi tam nic się nie zgadza. Znaki skrzynia itd się zgadza a pompa chyba ma znaki nie wiem z czego. Byłem u mechanika który robił mi kilka rzeczy i mu powiedziałem co i jak o tych znakach równie stwierdził że pompa jest prawdopodobnie przestawiona i za 100 zł we wtorek może mi od nowa złożyć rozrząd ale najpierw mam rano podjechać aby sprawdził znaki bo możliwe że coś innego poszło. Według mnie pompa coś nawala albo wtryski. Objawy: spalanie ok 10-12l (tankowałem za 50 zł jak miałem rezerwę, zrobiłem 75 km i zaraz znowu się zaświeci), miękka praca, dymienie na niebiesko. Co myślicie o tym? Jeszcze dziś dokładnie sprawdzę te znaki co i jak i wrzucę najwyżej zdjęcia bo już tego nie ogarniam :D



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

[TDI VP] Re: 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: arka10 » pt mar 30, 2018 23:06

Napisałem na PW " zadzwoń " czy wolisz sam się męczyć?



siszi99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 28, 2017 21:55

[TDI VP] Re: 1.9 TDI AGR po wymianie rozrządu ciężko odpala i dużo pali

Post autor: siszi99 » czw kwie 05, 2018 15:53

Rozrzad mam ustawiony przez mechanika tym razem porządnego. Cud że mam zawory całe :D kopcenie (kopci na niebiesko, wtrysk leje prawdopodobnie) lekko ustąpiło ale nadal ciężko odpala jak jest ciepły. Słychać teraz jakby miał lżej przy kręceniu ale odpala dopiero po 2-4 sekundach. Gdzie szukać dalej? :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości