Łożysko oporowe i zgrzytanie skrzyni na 2 biegu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
siwy872
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 13:49
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Łożysko oporowe i zgrzytanie skrzyni na 2 biegu.

Post autor: siwy872 » czw lut 15, 2018 17:06

Witam Wszystkich serdecznie!

Mam problem dotyczący łożyska oporowego, otóż polega to na tym , iż wymieniałem łożysko już 2 razy i nadal kiedy puszczam sprzęgło bardzo je słychać i słychać również to na silniku że go obciąża. Nie wiem czy po prostu mam pecha co do łożysk i spróbować jeszcze raz to wymienić(łożyska kupowane były z środkowej półki jeśli chodzi kwotowo nie najgorsze ani nie najlepsze).
Co do zgrzytania na 2 biegu dzieje się to kiedy samochód jest zimny, i nie wiem czy to może być związane z tym łożyskiem.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
PozdraVWiam



Piotrekx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 14, 2014 10:46

Łożysko oporowe i zgrzytanie skrzyni na 2 biegu.

Post autor: Piotrekx » ndz lut 18, 2018 10:42

Sprawdź czy nie jest to przypadkiem łożysko na wałku sprzęgłowym w skrzyni. Powinno przestawać jak wywrzesz jakiś nacisk na lewarek



Awatar użytkownika
siwy872
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 13:49
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Łożysko oporowe i zgrzytanie skrzyni na 2 biegu.

Post autor: siwy872 » ndz lut 18, 2018 12:19

Czyli nie muszę wyciągać skrzyni biegów, po prostu odkręcę 6 śrub które są widoczne na skrzyni za kołem i tyle ?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Łożysko oporowe i zgrzytanie skrzyni na 2 biegu.

Post autor: ciachotdi » ndz lut 18, 2018 16:06

Siwy872 co do podejrzeń do łozyska oporowego to obstawiał bym docisk już padaka ze słychać duże obciążenie po wysprzegleniu.
Co do zgrzytania skrzyni na drugim biegu trzabyło by wymienić synchronizator drugiego biegu choć wymiana samego oleju w skrzyni nie zaszkodzi.
Co do wałku na skrzyni myślę że jeżeli jakiś mechanik co wymieniał łożysko oblukał w jakim jest stanie i zalecił by wymianę jeżeli była by taka konieczność.

Co do zdjecia dekla o którym mówisz nic tym nie zdziałasz bo tam jest tylko piaty bieg i tego bym nie ruszał.
Masz dobrego mechanika w Gromadzicach czy jakoś tak drogi ale dobry.


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
siwy872
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 13:49
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Łożysko oporowe i zgrzytanie skrzyni na 2 biegu.

Post autor: siwy872 » ndz lut 18, 2018 17:06

Co lepsze wymieniałem sprzęgło komplet na którym przejechałem 8 tyś, łożysko również było wymieniane. Po zrobieniu ok 5oo km znowu zaczęło być je słychać więc wymieniłem samo łożysko oporowe ponownie i dalej jest to samo... A co do zgrzytania na 2 biegu to dzieje się tylko i wyłącznie jak samochód jest zimny,jak redukuję bieg z trójki na dwójkę no i podczas wbijania jego po pierwszym biegu, przejadę z 5 km jak się lekko rozgrzeje to zgrzytanie zanika.

Mam tylko cichą nadzieję że spróbuję jeszcze raz to łożysko wymienić kupię już te z górnej półki i sprawdzę bo to chyba jak na razie najtańszy koszt będzie. :otepienie:



Awatar użytkownika
siwy872
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 13:49
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Łożysko oporowe i zgrzytanie skrzyni na 2 biegu.

Post autor: siwy872 » wt lut 20, 2018 07:06

Dodam jeszcze to że stojąc na skrzyżowaniu wbijjąc 1.2.3 itd bieg nic nie zgrzyta dopiero wtedy jak toczą się koła.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości