Przepocony przewód do IC

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sreber13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 26, 2018 22:28
Lokalizacja: Rzeszów

Przepocony przewód do IC

Post autor: sreber13 » czw lut 01, 2018 22:44

Witam, dzisiaj moje autko miało wymianę maglownicy u mechanika i na podnośniku zauważyliśmy, że przewody do IC są przepocone olejem na łączeniach. Mechanik twierdzi, że turbo do regeneracji bo inaczej grozi mi choroba wściekłego diesla i to w niedalekiej przyszłości. Co myślicie? Auto mam od tygodnia i nie zauważyłem narazie żadnych ubytków oleju. Mogę zrobić logi jeżeli będzie potrzeba. Jeżeli wybrałem zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Przepocony przewód do IC

Post autor: wesol » czw lut 01, 2018 23:04

Zmień mechanika bo to amator.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Przepocony przewód do IC

Post autor: wicekdw » sob lut 03, 2018 20:17

Wesol a mógłbyś wyjaśnić? U mnie też tak się dzieje.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Przepocony przewód do IC

Post autor: wesol » sob lut 03, 2018 22:15

Każde turbo puszcza nieco oliwy. Nawet nowe. Nieszczelność jest na wężu na łączeniu co nie jest niczym szczególnym. Taka normą. Oczewiscie warto to poprawić uszczelnić poprzez wymianę oringu czesem nawet drastyczniejsze metody trzeba. Ale w niczym nie przeszkadza minimalna nieszczelność poza tym że się syfi od tej oliwy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Przepocony przewód do IC

Post autor: munior » ndz lut 04, 2018 11:16

sreber13 pisze:na podnośniku zauważyliśmy, że przewody do IC są przepocone olejem na łączeniach. Mechanik twierdzi, że turbo do regeneracji bo inaczej grozi mi choroba wściekłego diesla i to w niedalekiej przyszłości
Skoro mechanik był taki dociekliwy ,to trzeba było zdjąć dolny przewód od IC i zobaczyć czy się z niego nie wyleje jakaś zauważalna ilość oleju ...bo dopiero wtedy można sie martwić ...śladowe ilości będą tam praktyczni zawsze jak pisze wesol, i wcale nie oznacza to ze coś złego dzieje się z turbiną a tym bardziej że jest do regeneracji


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Przepocony przewód do IC

Post autor: wesol » ndz lut 04, 2018 11:30

Ja u siebie w asz jak przechyle ich i podstawie naczynie to spokojnie wyleje że dwa kielony oleju albo i nawet więcej. Turbo zdrowe nic nie kopci luzów brak i oleju nie ubywa. Też mam lekko zapocony ten dolny wąż a chyba raczej nawet ic na boczku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości