Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamil782
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 16, 2017 22:40

Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: Kamil782 » pn paź 16, 2017 22:59

Witam!
Posiadam Golfa mk6 z 2010 roku z silnikiem 1.6 tdi o mocy 105km.
Problem polega na tym, że na wolnych obrotach gdy auto stoi silnik czasami zaczyna dziwnie pracować, tak nie równo a wystarczy na sekundę lekko dodać gazu i wszystko wraca do normy. (Gdy nie dodamy gazu silnik sam po chwili ustabilizuje pracę i zacznie znowu chodzić normalnie ) Obroty nie falują, utrzymują się ciągle w jednym położeniu.
Auto było u dwóch mechaników ale żaden nie znalazł przyczyny. Gdy samochód został podłączony pod komputer mechanik powiedział, że są dość spore wahania ciśnienia paliwa na listwie. Macie pomysł co to może być?

PS: Wtryski sprawdzane, wszystko w jak najlepszym porządku.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: wesol » wt paź 17, 2017 07:04

Czujnik na szynie badz zawor regulujacy cisnienie paliwa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: 21Golfista21 » czw paź 19, 2017 21:26

Jak wyżej, zobacz jeszcze czy nie masz opiłków w filtrze


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

Kamil782
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 16, 2017 22:40

Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: Kamil782 » czw paź 19, 2017 21:59

Filtr był wymieniany jednak nie pomogło



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: wesol » pt paź 20, 2017 06:29

Nie chodzi o wymiane filtra. Trzeba obserwowac jakie cisnienie jest na szynie jak sa te objawy. Podajesz ze sa falowania to podalem ci mozliwe przyczyny. W fiatach oplach ten temat znany bo oni maja cr jyz od 20 lat.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Joycce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 09, 2017 13:07

Re: Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: Joycce » czw lis 09, 2017 13:12

Witam,

podpinam się pod temat - posiadam VW Golf Plus, 1.6 TDI 105KM, od jakiegoś czasu silnik ma podobne objawy - na wolnych obrotach w momencie gdy samochód jest zatrzymany, silnik zaczyna nierówno pracować - można się poczuć jak w kołysce. Początkowo został wymieniony filtr paliwa - nie pomogło, wymieniono EGR - nie pomogło, kolejny mechanik zaślepił EGR - jest lepiej niż było, ale nie idealnie - samochód nie zawsze na postoju na wolnych obrotach zaczyna sie lekko bujać, po dodaniu gazu silnik wyrównuje pracę i jest wszystko ok. Jakieś pomysły? Kolejny mechanik powiedział, że to już egzorcysta może tylko pomóc...



Machyear2017
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 13:49

Re: Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: Machyear2017 » ndz lis 12, 2017 14:06

Mam nastepujacy problem:

Od maja ( a jest już listopad ) zmagam się z problemem z moja Jetta 1,6 tdi z 2010 roku ( silnik CAYB ).

W maju zaczela migac lampka z symbolem cewki, auto zaczelo wchodzić w tryb awaryjny ( brak możliwości wkręcenia się na wyższe obroty, max co się dalo to do 2500 obrotow ) w momencie kiedy wylaczalem i wlaczalem silnik udawalo się wyjść z tego trybu i auto jezdzilo z pelna moca i lampka się nie pojawiala.

Po pewnym czasie pojawila się druga lampka ( sprawdz silnik ) i nie dalo się już wyjść z trybu awaryjnego.
Co ważne : w tym momencie nawet jak lampka się swiecila i odcinalo wysokie obroty to w zakresie do 2500 obrotow silnik pracowal normalnie i nie było nic wyczuwalnie nie tak ( nie dymil, miał moc, normalnie chodzil ).

Zawiozlem auto do mechanika.
Wymienil EGR ( zespol chłodzony woda ) oraz zregenerowal turbine.

Oddal mi auto i normalnie jezdzilo.

Po 1 miesiącu ten sam problem - znowu lampki awaryjne i utrata mocy. Odwiozlem w ten sam dzień auto do tego samego mechanika. Wymienil znowu EGR na inny i poinformowal mnie ze ten kolejny EGR znowu miał jakiś problem - pokazal mi nawet wyrobione zębatki z zaworu tego EGRa. Zalozyl używany EGR z niemiec.

Kiedy oddal mi auto to zaraz po odpaleniu bardzo dymil ( wg mechanika był to jeden z wtryskow który wymagal regeneneracji ). Wtrysk wymieniłem na regenrowany.

Dzisiaj rano znowu odezwal się problem - auto weszlo w tryb awaryjny ( max do 2500 obrotow ) i swieci kontrolka Sprawdz Silnik a po paru minutach od odpalenia wlacza się lampka Mrugajaca Cewka.

Ogolnie co zauwazylem:
1. Auto pali bez zadnych problemów od pierwszego przekręcenia kluczyka nawet jak jest bardzo zimno.
2. Silnik chodzi nierówno ( trzepie nim tak ze widać jak się rusza ) przez dość dlugi czas po odpaleniu ( 5 minut ).
3. Silnik kopci na bialy kolor po odpaleniu przez caly czas jak chodzi nierówno.
4. Po 5-10 minutach silnik zaczyna chodzic dość równo i z rury przestaje dymic.
5. Zauwazylem ze bardzo powoli rozgrzewa się silnik ( po 10-15 minutach pracy woda w zbiorniczku chłodnicy miała max 50-60 stopni ).
6. Tak jak powyżej napisałem - max co można wykrecic to 2500 obrotow ( bo jest w trybie awaryjnym ).

Czy moglibyście mi cos poradzić bo już trace nadzieje.

Machyear2017



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: wesol » ndz lis 12, 2017 21:33

1.6 tdi to silniki ktore dosc czesto maja problemy z wtryskami. Tak nawiasem mowiac jesli regenerujesz to sie robi komplet zeby reszta nie dobiegala od pozostalych. Poza tym przy silnikach CR pompki maja kod imma ktory trzeba wklepac w miejsce ich w sterowniku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Krawiec1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 24, 2019 22:05

Re: Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: Krawiec1979 » czw paź 24, 2019 22:10

Machyear2017 pisze:
ndz lis 12, 2017 14:06
Mam nastepujacy problem:

Od maja ( a jest już listopad ) zmagam się z problemem z moja Jetta 1,6 tdi z 2010 roku ( silnik CAYB ).

W maju zaczela migac lampka z symbolem cewki, auto zaczelo wchodzić w tryb awaryjny ( brak możliwości wkręcenia się na wyższe obroty, max co się dalo to do 2500 obrotow ) w momencie kiedy wylaczalem i wlaczalem silnik udawalo się wyjść z tego trybu i auto jezdzilo z pelna moca i lampka się nie pojawiala.

Po pewnym czasie pojawila się druga lampka ( sprawdz silnik ) i nie dalo się już wyjść z trybu awaryjnego.
Co ważne : w tym momencie nawet jak lampka się swiecila i odcinalo wysokie obroty to w zakresie do 2500 obrotow silnik pracowal normalnie i nie było nic wyczuwalnie nie tak ( nie dymil, miał moc, normalnie chodzil ).

Zawiozlem auto do mechanika.
Wymienil EGR ( zespol chłodzony woda ) oraz zregenerowal turbine.

Oddal mi auto i normalnie jezdzilo.

Po 1 miesiącu ten sam problem - znowu lampki awaryjne i utrata mocy. Odwiozlem w ten sam dzień auto do tego samego mechanika. Wymienil znowu EGR na inny i poinformowal mnie ze ten kolejny EGR znowu miał jakiś problem - pokazal mi nawet wyrobione zębatki z zaworu tego EGRa. Zalozyl używany EGR z niemiec.

Kiedy oddal mi auto to zaraz po odpaleniu bardzo dymil ( wg mechanika był to jeden z wtryskow który wymagal regeneneracji ). Wtrysk wymieniłem na regenrowany.

Dzisiaj rano znowu odezwal się problem - auto weszlo w tryb awaryjny ( max do 2500 obrotow ) i swieci kontrolka Sprawdz Silnik a po paru minutach od odpalenia wlacza się lampka Mrugajaca Cewka.

Ogolnie co zauwazylem:
1. Auto pali bez zadnych problemów od pierwszego przekręcenia kluczyka nawet jak jest bardzo zimno.
2. Silnik chodzi nierówno ( trzepie nim tak ze widać jak się rusza ) przez dość dlugi czas po odpaleniu ( 5 minut ).
3. Silnik kopci na bialy kolor po odpaleniu przez caly czas jak chodzi nierówno.
4. Po 5-10 minutach silnik zaczyna chodzic dość równo i z rury przestaje dymic.
5. Zauwazylem ze bardzo powoli rozgrzewa się silnik ( po 10-15 minutach pracy woda w zbiorniczku chłodnicy miała max 50-60 stopni ).
6. Tak jak powyżej napisałem - max co można wykrecic to 2500 obrotow ( bo jest w trybie awaryjnym ).

Czy moglibyście mi cos poradzić bo już trace nadzieje.

Machyear2017

Cześć.mam taki sam problem. Co było powodem tego że tak się działo.dzieki Piotr



harnasiex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 11:24

Re: Dziwne zachowanie silnika 1.6 TDI 105km

Post autor: harnasiex » sob maja 02, 2020 09:28

Regulator ciśnienia do wymiany.
Przerabiałem to 4 dni temu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości