Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zyzio121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 21, 2017 21:07

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: zyzio121 » wt lut 21, 2017 21:15

Witajcie.

Po ostatnich mrozach zauważyłem z lewej strony plamę oleju jak mniemam, która mnie niepokoi.
Zupełnie nie mam pojęcia co to może być. Jeśli chodzi o warunki jazdy to nie zauważyłem żeby działo się coś niedobrego, aczkolwiek ta plama nie daje mi spać.
Wrzucam poglądowe zdjęcia zrobione od góry.
Dodam iż poszukiwałem podobnych usterek na forum i nie znalazłem nic (nie linczujcie proszę)
Czy jest to coś z czym warto wybrać się do mechanika ? Sprawa niecierpiąca zwłoki czy może poczekać do wiosny ?

Pozdrawiam.

ObrazekObrazek



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: Maszan » wt lut 21, 2017 22:24

Prawdopodobnie wyciek ropy z pompy tandemowej.Poszukaj podobnych tematow.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: rotkeh » wt lut 21, 2017 23:52

zyzio121 pisze: Czy jest to coś z czym warto wybrać się do mechanika ? Sprawa niecierpiąca zwłoki czy może poczekać do wiosny ?
Ropa spod dekielka pompy tandemowej. Miałem taki sam wyciek aż do momentu, jak poszła ropka spod tego dekla na sprzęgło. (Do celu dojechałem ale zgubiłem po drodze pół zbiornika i sprzęgło ślizgało się na 5 biegu). Nie wymieniałem uszczelki, a jedynie po zdjęciu dekielka rzuciłem go na szybę z papierem wodnym i usunąłem wżery plus komplet nowych śrub (tu przynajmniej klasa 8.8 ). Od dwóch lat suchutko. Tylko niech Ci nie przyjdzie do głowy pchać tam silikon pod uszczelkę, bo uszkodzisz pompki.
Taka uszczelka jak w tym temacie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=437414" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu mają zestawy naprawcze :
http://allegro.pl/pompa-paliwa-podcisni ... 63913.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

zyzio121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 21, 2017 21:07

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: zyzio121 » śr lut 22, 2017 07:21

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.
Jeśli miałby zająć się tym mechanik to drogo mnie wyjdzie taka usługa ? Tj. Czy dostęp do miejsca usterki jest ciężki etc ?



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: rotkeh » śr lut 22, 2017 08:53

Dostęp jest bardzo dobry, sam to robiłem na parkingu. Ważne zanim rozbierzesz to trzeba tam dokładnie umyć, aby ten brud nie dostał się do środka pompy. Ceny nie podam, nie wykonuje takich napraw zarobkowo, też nie zlecam. Problemy usunięte nie wracają i nie doswiadczam "pasma nieszczęść". Patrząc na cenę uszczelek to łatwo się domyślić ceny, to wszystko poniżej tego jest rękodziełem z użyciem silikonów i innych wynalazków. Problemem jest płaszczyzna dekla niż samo uszczelnienie.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: piotrb79 » sob mar 11, 2017 20:12

A jeżeli po nagrzaniu silnika i puszczanie ogrzewania w kabinie czuć lekko ropą to może z pompy cieknąc. Pytam bo mechanik twierdzi że jest fo wymiany a ja po wystarczy nie widzę żadnego wycieku na pompie ani nic mokrego w okolicach?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: Detektor » wt mar 14, 2017 20:09

piotrb79 pisze:A jeżeli po nagrzaniu silnika i puszczanie ogrzewania w kabinie czuć lekko ropą to może z pompy cieknąc. Pytam bo mechanik twierdzi że jest fo wymiany a ja po wystarczy nie widzę żadnego wycieku na pompie ani nic mokrego w okolicach?
Skoro nie widzisz tam żadnego wycieku to nie daj się naciągnąć przez mechanika, szukaj przyczyny gdzie indziej.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: piotrb79 » wt mar 14, 2017 20:38

Pytanie tylko gdzie bo w tamtej okolicy wszystko suche. Dziwne jest też to że to się tylko przez dwa miesiące zdarzyło dwa razy jak było zimno.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Plama oleju z lewej strony 1.9TDI ASZ

Post autor: riccardoa » wt mar 14, 2017 22:07

piotrb79 pisze:A jeżeli po nagrzaniu silnika i puszczanie ogrzewania w kabinie czuć lekko ropą to może z pompy cieknąc.
Dokładnie pod tą pompą masz wąż płynu chłodzącego idący do nagrzewnicy,u mnie było tak,że z pod dekielka pompy leciał mgła ropy i z czasem uszkodziła ten wąż.Zobacz u siebie w jakim stanie masz ten wąż,czy nie jest dziwnie miękki pod pompą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 35 gości