czy można lać benzynę do diesla ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: DejaVu » pn sty 09, 2017 20:36

Witam! w sobotę miałem ''awarię'' mojego klekota zatkało mi filtr paliwa który nie zmieniłem przed mrozami a tylko go odwodniłem , rano było -24 nie miałem problemów z uruchomieniem i jazdą , potem postał pod chmurka (mam blaszak) 6h a było już tylko -16 połowę drogi bez problemów , potem zaczął tracić moc i raz stanął , w przewodach paliwowych piana. A że to sobota i w żadnym cpn nie mieli filtra więc dwie noce spędził na świeżym powietrzu :bajer: i dziś o 6 rano przy - 7*C odpalił od strzała , ale nie ryzykowałem jazdy tylko po otwarciu sklepów zmieniłem filtr i do prawie pełnego baku wlałem 4 l benzyny. Do domu dojechałem bez problemów , wyciągnąłem odstojnik ,trochę było brudu ale nie dużo i żadnej mazi , paliwo widocznie ''przejściówka'' Czy dolewanie benzyny do takiego klekota jest bezpieczne? nie mam przekonania do dych depresatorów :foch: Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: piotrek233 » pn sty 09, 2017 20:40

Ja leje od kilku lat do swojego Tdi PD DIESEL SKYDD http://www.motohurtownia.com/product-po ... owego.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Żadnych problemów z autem.



Kubek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn sty 12, 2015 20:51

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: Kubek1 » pn sty 09, 2017 20:50

Proponuje ze 100, 200ml na bak paliwa denaturatu, + 100ml oleju do dwusuwa :)



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: munior » pn sty 09, 2017 21:07

DejaVu pisze: Czy dolewanie benzyny do takiego klekota jest bezpieczne?
Benzyna to najlepszy antyparafinowy dodatek do ropy .Tyle że kazdy taki dodatek nalezy wlewać profilaktycznie ,czyli przed mrozami ,bo jak już przyjdą mrozy i się coś wytrąci,to wszelkie dodatki nic tu nie pomogą . W czasach kiedy nie było "depresatorów " dolewano tylko benzyne i tez było dobrze ,tylko dolewamy ją w stosunku max 5% ,czyli na 100litrów ropy max 5 litrów benzyny
DejaVu pisze:nie mam przekonania do dych depresatorów :foch:
I bardzo słusznie bo to przereklamowane , to samo zrobi benzyna i w zasadzie nic nie kosztuje ,bo jest praktycznie w cenie ropy...ale widze po wpisach że reklama czyni cuda :chytry: a już ostatni pomysł z denaturatem jest zupełnie poroniony ...bo denaturat nigdy nie zmiesza się z ropą...ale niech tam każdy sobie leje co chce


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14111
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: Michał_1977 » wt sty 10, 2017 05:19

munior pisze: W czasach kiedy nie było "depresatorów " dolewano tylko benzyne i tez było dobrze
Dokładnie,a w mądrej książce "Sam naprawiam" o Golfie mk2 jest nawet tabelka,jakie ilości benzyny lać w stosunku do oleju napędowego,przy danych spadkach temperatury.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: DejaVu » wt sty 10, 2017 05:58

To poproszę skan tej tabelki :pub:


Seat Mii 1.O CHYA

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: radekrp90 » wt sty 10, 2017 08:22

Do VP jeszcze bym lał ale do PD/CR bym się chyba nie odważył.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: Baryla » śr sty 11, 2017 07:08

munior pisze:
DejaVu pisze: a już ostatni pomysł z denaturatem jest zupełnie poroniony ...bo denaturat nigdy nie zmiesza się z ropą...ale niech tam każdy sobie leje co chce
A cos takiego jak zamarzanie wody w przewodach? W osobowkach moze nie takie uciazliwe, ale w samochodach ciezarowych bardzo czeste zjawisko. Denaturat laczy sie z woda dzieki czemu ta nie zamarza.

Tankuje na malej prywatnej stacji. Mam pewnosc ze maja dobrej jakosci paliwo poniewaz tankuja tam swoje ciezarowki (2-3 letnie mercedesy). Moze to zbieg okolicznosci, ale ostatnio zalalem shell v power racing diesel i przy - 6 zamarzl zawor na powrocie z pompy przez co nie zaciagala paliwa.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: radekrp90 » śr sty 11, 2017 07:51

Paliwa "premium" mają to do siebie, że często w stacjach o mniejszym ruchu są można powiedzieć leżakami - nie są uzupełniane tak często jak paliwa "zwykłe" i tańsze. Tak mi to przynajmniej kiedyś opowiadał pracownik jakiejś stacji. Ja leję na Shell zwykłego diesla i nie ma z tym paliwem żadnego problemu. Jedynie teraz dolałem przy większych mrozach tak aby nie dojechać całego zbiornika do zera.
Prawdę mówiąc (patrząc na auta dostawcze) najwięcej problemów było z paliwami premium właśnie (BP, ORLEN) zimą - paliwa klasycznie nigdy nie zatykały filtra, a te teoretycznie lepsze prawie zawsze przy około -15.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9212
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: wesol » śr sty 11, 2017 08:42

Bron boze dykty do diesla. Nie laczy sie absolutnie. Wlej do butelki ropy i dykty. Wymieszaj i odstaw. Na gorze oddzieli sie dykta. Silnik dykty nie przelknie jakby mial ja sama pociagnac. Dykte to sie leje a raczej kiedys lalo do silnikow benzynowych. Dobdiesla nawet na pompowtryskach polecal masters okolo 1-2 litry. Kto jak kto ale on zna sie lepiej jak conajmniej plowa naszego forum z czlowki. Kiedys naprawial pompy wtryskowe. Od wielu lat czolowka jak nie nr jeden w swiecie polskiego chiptuningu przerobek itd.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14111
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: Michał_1977 » śr sty 11, 2017 09:30

wesol pisze: Dobdiesla nawet na pompowtryskach polecal masters okolo 1-2 litry
Rozumiem,że na zbiornik,tak? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9212
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: wesol » śr sty 11, 2017 10:29

Tak bo i tak nie ocenisz ile w baku masz paliwa. To czy bak ma 60 litrow czy 80 to juz zadna roznica. Ale lac na rezerwe bene to jakos mi nie podchodzi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: munior » śr sty 11, 2017 13:01

Z benzyną trzeba ostrożnie żeby nie przeholować z proporcjami ...względnie bezpieczna jest w stężeniu do 5 % czyli 5litrów benzyny na 100 litrów ropy ...większe stężenie psuje własciwości smarne ropy i przypadku pompy vp 37 która jest nią smarowana ,może skończyć sie podtarciem gładzi i nadmierną produkcją opiłków ,które skończą oczywiscie zawsze w nastawniku :chytry: Osobiscie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek dodatków do paliwa i nie dolewam u siebie ,bo pogarszają własciwosci smarne ropy które i tak nie są najlepsze ,jak już to własnie w celu polepszenia smarnosci latem ,dolewam olej do dwusuwów . Do zabezpieczenia się przed wytrącaniem parafiny są 100% skuteczne i pewniejsze sposoby niż wątpliwej skutecznosci dodatki np. filtr paliwa z elektrycznym podgrzewaczem .Mam taki założony od kilku lat i zdarzało się nie raz ze miałem letnie paliwo kiedy łapały większe mrozy ,na szczeście filtr zawsze "dawał radę " i nie było problemów z jego blokowaniem przez parafinę . Takze zamiast dolewać wynalazki do ropy ,radze kazdemu zamontować sobie taki filtr i problemy z zamarzaniem sie skończą .Bo praktycznie zawsze ropa staje w filtrze zablokowanym przez parafinę i tam należy ją podgrzać .Używki takich filtrów opla czy renówki dti można znależć na alegro od 20-30 zł ,do tego wręcz niezbędna pompka gruszka za ok.20 zł ,więc w sumie smieszny wydatek a potrafi uratować nas przed zimowymi problemami z paliwem skuteczniej niż wszystkie dodatki do paliwa razem wzięte


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

czy można lać benzynę do diesla ?

Post autor: DejaVu » śr sty 11, 2017 20:03

Jakoś na razie jeżdżę moim klekotem bez problemu :bajer: na szczęście mróz trochę zelżał max. -12*C w nocy i -9*C w dzień , nie zauważyłem aby mi silnik źle chodził ? dziś też dolałem 15 litry ruskiej ropy , tak że teraz to mieszanka iście wybuchowa :goof:


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 43 gości