Ciśnienie oleju, pompa siadła ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marcin_268
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:24
Lokalizacja: Mikołów

Ciśnienie oleju, pompa siadła ?

Post autor: Marcin_268 » sob paź 17, 2015 15:53

Witam, od jakiegos czasu zdarza mi sie ze kontrolka oleju zaczyna brzeczec. Zazwyczaj na dłuższych trasach przy stałej predkosci, gdy jednak wkrecam go na wieksze obroty zaraz gasnie. Zamontowane mam zegary cisnienia, i po zapaleniu auta wskazuje ok 4 bary, a pozniej jadac juz powoli opada i znajduje sie blizej 0 bar. Czy pompa oleju juz czasem nie domaga ? :?
Mam jeszcze pytanie odnosnie temp. oleju, czujnik wisi mi nie podpiety... Powinien byc zamontowany przy filtrze oleju, tak ?



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Ciśnienie oleju, pompa siadła ?

Post autor: needved » sob paź 17, 2015 16:03

Jeżeli na rozgrzanym silniku i jałowych obrotach ciśnienie oleju spada poniżej 1bar to albo pompa do wymiany albo silnik do remontu.



Awatar użytkownika
Marcin_268
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:24
Lokalizacja: Mikołów

Ciśnienie oleju, pompa siadła ?

Post autor: Marcin_268 » sob paź 17, 2015 21:02

No to nie ciekawie :otepienie: czyli najlepiej zaczac od wymiany pompy na nowa jezeli ona byla felerna, cisnienie powinno sie unormowac... a co do remontu silnika, jakies przypuszczenia co moglo pasc ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Ciśnienie oleju, pompa siadła ?

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 18, 2015 19:31

Marcin_268 pisze:co do remontu silnika, jakies przypuszczenia co moglo pasc ?
Np. panewki :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

elmel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 28, 2012 16:53

Ciśnienie oleju, pompa siadła ?

Post autor: elmel » pt paź 30, 2015 00:44

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju bezpośrednio manometrem. Jeżeli jest w normie sprawdź instalacje elektryczną. Ostatnio miałem taki sam problem w 1.9TD wymieniłem pompe, czujniki i dalej to samo. Okazał się przetarty kabel (izolacja) i czasami stykała do masy. Jeżeli ciśnienie na fizycznym manometrze będzie niskie przyczyny szukaj w silniku.



Awatar użytkownika
Marcin_268
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 10:24
Lokalizacja: Mikołów

Ciśnienie oleju, pompa siadła ?

Post autor: Marcin_268 » ndz lis 01, 2015 14:52

Za parę dni idzie do mechanika... Będę chciał wiedzieć czy szykuje się kapa silnika czy to jakaś "błahostka". A jeżeli to grubsza robota czy warto pakować kasę w ten silnik czy lepiej pomyśleć o nowym. Zaś z kupnem "nowego" to też nie wiadomo czy nie będzie do remontu... I weź tu bądź człowieku mądry :shock:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości