1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

menelki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2012 15:17

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: menelki » pt lip 25, 2014 09:46

Witajcie.

Mam dość nietypowy problem:
Wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego, ponieważ oryginalny czujnik zaczął wariować (pływanie temperatury od 0 do 90 stopni).
Oryginalny czujnik: czarny 078 918 501C, zamieniony na 059 919 501A (oryginał).
Nowy czujnik sprawdzony: rezystancja złączy 1-3 oraz 2-4 wynosi ok. 1800Ohm, przy temp zew. ok. 25 stopni.
Mam takie wrażenie, że na nowym czujniku wolniej rośnie temperatura: rano po odpaleniu samochodu i dojeździe do pracy (ok 5km) wskazówka jest tylko na 1 kresce, gdzie na starym czujniku było już 90 stopni.
Sprawdziłem węże chłodnicy: górny jest w miarę ciepły, dolny całkowicie zimny.
Sprawdziłem też węże cieczy wychodzące z termostatu i są gorące, ale na pewno nie mają 90 stopni (myślę, że ok 50-60, bo można je chwycić rękami).

Gdzieś słyszałem, że na klimatroniku można sprawdzić temperaturę płynu (kod 51?),ale nie wiem na ile to jest prawda dla golfa IV.

Przechodząc do sedna sprawy:
Czy przy temp. otoczenia tak jak jest teraz z rana (ok 18 stopni), czy po 5 km spokojnej jazdy miejskiej, silnik nie powinien być już rozgrzany?



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: indyczes » pn lip 28, 2014 08:29

Raczej powinien być rozgrzany, może termostat niedomaga- nie domyka sie całkowicie jak jest zimny. Czujnik nie ma nic do szybkości nagrzewania się, podaje tylko informacje na deskę i do ECU o aktualnej temperaturze.Jeśli kupiłes czujnik poza ASO to może pokazywać różne cuda, pozostaje podpiąc pod VAG-a i zobaczyc jak jest rzeczywista temperatura. Jeśli zdecydujesz sie na wymianę termostatu to również tylko oryginał z ASO,który będzie poprawnie pracował, inne to loteria.



menelki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2012 15:17

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: menelki » pn lip 28, 2014 08:42

Czujnik kupiłem poza ASO,ale ponoć jest to oryginał VW.

Nie mam VAGa ,ale chyba będę musiał zastanowić się nad zakupem, bo może mi się przydać.

Nie wiem czy sam czujnik jest OK, bo w weekend nagrzałem mocno samochód tak, że rurki wody były tak gorące, że nie dało się ich dotknąć ( mogły mieć 80-90 stopni) a czujnik na desce pokazywał 2/3 skali pełnego nagrzania.



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: zakwas » pn lip 28, 2014 23:52

Jeżeli chodzi o te czujniki z allegro ,ktore sprzedawane są niby jako ori to slyszalem,ze to podroby.
http://allegro.pl/czujnik-temperatury-v ... 66460.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chinczyki juz zrobią wszystko na wzor... :chytry:
Mozliwe,ze kupiles juz uwalony
Jezeli chodzi o kanal na klimatroniku to wejdz na 49. Tam jest temperatura silnika.Sprawdz tez temperature po nocy.Powinna roznic sie do 3 st niz ta na zewnatrz.



menelki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2012 15:17

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: menelki » wt lip 29, 2014 11:42

Czujnik kupiłem w sklepie moto (w dość dużej hurtowni raczej).
Mój czujnik na gniazdo okrągłe ,a nie na kwadrat.

Bawiłem się trochę tym klimatronikiem, ale powiedzcie mi jak się wchodzi w tryb diagnostyczny?
Bo naciskając ECON+niebieski kwadrat+ wentylator w dół : wchodzi w jakiś tryb diagnostyczny. A naciskając podobną kombinację (teraz nie pamiętam dokładnie jaką), wchodzi jeszcze w inny tryb, a na wyświetlaczu także pisze DIAGNOSTIC.



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: zakwas » wt lip 29, 2014 12:14

Naciskasz przycisk recyrkulacji + przycisk nawiewu na twarz
Po kanalach przechodzisz uzywajac przyciskow temperatury.Jak chcesz wejsc w poszczegolny naciakasz przycisk recyrkulacji
Przynajmniej tak jest w a3.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: indyczes » wt lip 29, 2014 18:54

Kup sobie najprostszy kabelek KKL, oprogramowanie masz za free w necie i podstawowe sprawy diagnozujesz sam, kasujesz błędy itp. Gwarantuję Ci, że zwróci się bardzo szybko, tyle przeciętnie kosztuje podpięcie auta u Pana Henia :hmm: :hmm: .Po opisie stawiam, że masz podrobiony czujnik, jeśli obydwa węże na chłodnicy miałeś gorące to wskazówka powinna stać na 90 jak nic.



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: zakwas » wt lip 29, 2014 20:20

Jezeli bedziesz zamawiac kabel to polecam sprzedawce Viaken na allegro. Kupilem z polecenia.Nie zaluje :pub:



menelki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2012 15:17

1,9 ASZ po wymianie czujnika temp. płynu - dłuższe nagrzewan

Post autor: menelki » śr lip 30, 2014 08:29

Dzięki Wam za pomoc.

Także zrobię tak: wymienię czujnik , a jeśli dalej będzie źle, to :
1. zakupię kabel
2. wymienię termostat

Dzisiaj rano żona jechała do pracy (ok 35km) i powiedziała, że wskazówka nie doszła do 90 stopni ani razu przez całą drogę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości