Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Djalo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 23, 2014 17:56
Lokalizacja: Lubsko

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: Djalo » śr kwie 09, 2014 23:24

Cześć wam,
od wczoraj mam problem ze swoim Golfem 3 TDi z 94 roku. Wczoraj jeszcze normalnie jeździł a pod wieczór już nie chciał odpalić. Żarzyła się kontrolka świec, nie było słychać charakterystycznego "cyk cyk..." na pompie no i nie odpalił. Jako że siedzę już na forum poleciałem do domu zobaczyć co to może być.
Otóż co wyszukałem:

- Przekaźnik 109 - może być uszkodzony. Zaglądam do skrzynki u siebie.. A takowego nie ma. Jedynie wyczytałem że R12 to od świec żarowych, wymieniony na inny lecz zero efektów. Czy 103 to to samo co 109 ?
- Zimne luty w ECU na podstawie poradnika z forum. Nad skrzynką bezpieczników nie znalazłem ECU. Po prostu go tam nie ma, jest tylko jakieś małe pudełko które za chiny nie przypomina ECU. Czy mam szukać go w podszybie z przodu ? Możliwe że tam się coś dzieje a nie mam jak sprawdzić.
- Samochód odpala gdy jest podłączony elektrozawór na aku. Tak na razie jest, ale wiadomo że na długo się spisywać nie może.
Pół dnia spędzone w garażu i zero rezultatów. Czy to może być jeszcze jakaś elektronika ? Czy raczej nie ? Pomału kończą się pomysły :banghead:
Dzięki z góry;) ! :bigok:



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: bzdzioch1 » czw kwie 10, 2014 07:37

Sprawdź przekaźnik 103.. ewentualnie jakiś gryzoń kabelek przegryzł :rotfl:



Awatar użytkownika
Djalo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 23, 2014 17:56
Lokalizacja: Lubsko

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: Djalo » czw kwie 10, 2014 09:12

Przekaźnik wymieniony na inny jak wspomniałem. Muszę porządnie kable sprawdzić, ale dziwne jest to że tak nagle.. :crazy:
I ten komputer, czy jest on w podszybiu jednak?



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: bzdzioch1 » czw kwie 10, 2014 09:23

Djalo pisze:I ten komputer, czy jest on w podszybiu jednak?

Jest na podszybiu :hmm: sprawdź duże okrągłe złącze przy głowicy..



Awatar użytkownika
Djalo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 23, 2014 17:56
Lokalizacja: Lubsko

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: Djalo » czw kwie 10, 2014 15:35

Dzięki,zaraz będę sprawdzał :hmm:



Awatar użytkownika
Djalo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 23, 2014 17:56
Lokalizacja: Lubsko

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: Djalo » pt kwie 11, 2014 07:07

Niestety, rozebranie ECU nic mi nie dało.. Jest tak od groma elektroniki - a nie tyle co pokazane było na foto poradniku forumowym. Raczej mija się z celem jego dotykanie.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?



Jasiu23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:51

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: Jasiu23 » pt kwie 11, 2014 08:37

Sprawdż bezpieczniki, przede wszystkim ten który zasila elektronikę samochodu.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: munior » pt kwie 11, 2014 17:08

Djalo pisze:Niestety, rozebranie ECU nic mi nie dało.
A że się tak zapytam ...kto i po co , kazał Ci zagladać do ECU ? :bajer: Uszkodzenie ECU ,uniemożliwiające odpalenie ,to przypadek tak samo rzadki jak czterolistna koniczynka :hmm: Więc grzebanie w nim ,to ostatnia rzecz jaką można zrobić ,w takim przypadku jak twój .Vaga podepnij ,czy się łaczy "na zapłonie " jak się nie łaczy ,to brak zasilania ecu ...tyle że zasilanie tego ECU ,to nie tylko plus i minus ...musi też dostać " masę" z przekaznika "po zapłonie " .Jak mamy watpliwości co do ecu ,najlepiej podmienić ECU na inne ,zagladanie do środka ecu ,na nie wiele się zda


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: wandaltm » śr kwie 16, 2014 20:55

Witam

Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem, a jestem sporo poza domem :/
Golf III, '94r, 1.9 TDI, 90KM, silnik 1Z, ok 350k przelatane z czego większość bez żadnych problemów :hmm: ale ...

2 x mi się zdarzyło gdy samochód nie odpalał ( silnik wcześniej pracował ok 20 min ), kontrolki na desce ( jak alternator itd. ) świeciły pełną mocą, a kontrolka świec żarowych ledwo się żarzyła. Aku sprawne, rozrusznik też, ale po przekręceniu zapłonu rozrusznik kręci, a silnik nie odpala ( a jest ok +12 stC )! Dodatkowo zauważyłem minimalny dymek z okolicy włącznika świateł awaryjnych za kierownicą ( czyżby kostka stacyjki ? czy za dużo plaka w tych okolicach ? )

Szybka porada telefoniczna do znajomego mechanika - poruszać przekaźnikiem świec żarowych nr 182 - kurde, ale ja takiego nie mam! Tu zdjęcie mojej skrzynki
Obrazek
Po przekopaniu forum myślę, że chodzi albo o :
a) gniazdo R12 z przekaźnikiem u mnie o nr 103 ???
albo o
b) gniazdo R3 z przekaźnikiem u mnie 109 ???
Proszę o pomoc który to ?

Dodatkowo dla kolegi Djalo - sprawdź u siebie jeszcze bezpiecznik przekaźnika świec żarowych - pod maską na ścianie grodziowej ( tu więcej z moim zdjęciem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4&t=373804" onclick="window.open(this.href);return false; ) - tam jest bezpiecznik 50A który u mnie znów się przepalił i od niego zacznę tą wymianę.


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: munior » śr kwie 16, 2014 21:10

wandaltm pisze:2 x mi się zdarzyło gdy samochód nie odpalał ( silnik wcześniej pracował ok 20 min ), kontrolki na desce ( jak alternator itd. ) świeciły pełną mocą, a kontrolka świec żarowych ledwo się żarzyła. Aku sprawne, rozrusznik też, ale po przekręceniu zapłonu rozrusznik kręci, a silnik nie odpala ( a jest ok +12 stC )! Dodatkowo zauważyłem minimalny dymek z okolicy włącznika świateł awaryjnych za kierownicą ( czyżby kostka stacyjki ? czy za dużo plaka w tych okolicach ? )

Szybka porada telefoniczna do znajomego mechanika - poruszać przekaźnikiem świec żarowych nr 182 -
Porada może i szybka ,szkoda tylko że mało przydatna w przypadku tdi :chytry: jak już czymś chcesz poruszać ,to przekaznikiem109 ,a najlepiej go wyciągnąć ,rozebrać i przelutować ,bo zimne luty w nim ,to standard ...o czym znajomy mechanik powinien wiedzieć :hmm: Jak nie przekażnik ,to kostka stacyjki


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: wandaltm » śr kwie 16, 2014 21:53

munior , na pewno to będzie przekaźnik 109 ? a nie 103 ? upewniam się tylko gdyż przekopuję właśnie forum i widzę że 109 to sterowanie elektroniką silnika a 103 to świece żarowe i pompa paliwa. jutro lecę kupić gdzieś lutownicę i zobaczę jak to można zrobić ?!
Obrazek


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: mariusz514 » czw kwie 30, 2015 16:30

u mnie problemem był przekaźnik 109 , objawem jego uszkodzenia był problem z zapalaniem samochodu , lekko jarzyły się świece żarowe i wtedy wiedziałem że samochód nie zapali, rozebrałem przekaźnik i w środku była taka blaszka która stykała się z inną blaszką , od wewnętrznej stronie blaszki były zaśniedziałe po wyczyszczeniu ich świece palą się intensywnie i samochód zapala za każdym razem .



jozwa77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 19:44

Re: Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: jozwa77 » pt lut 03, 2017 14:38

Witam! posiadam vw golfa 3 1.9tdi 90KM 1Z-problem jest taki ze rano pali nawet w mrozy, ale niekiedy jak wsiadam do auta przekrecam kluczyk zarzy slabo sie kontrolka swiec zarowych to wtedy wiem ze nieodpali.Slychac cyk raz ale nie odpali tylko kreci rozrusznik.Dziwne jest to ze na popych pali od strzala.Czasami jakprzekrece kluczykiem 2-3 razy w prawo w lewo kluczykiem to kontrolka zaswieca sie normalnie od swiec i wtedy zapali. Poradzcie cos bo niewiem juz co to.... :-(
Wymienilem juz przekaznik 109 i 103 od swiec oraz czujnik temperatury.i dalej tak samo. :-( :-( :-( :-(



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Żarzy się kontrolka świec - nie pali. Co jeszcze?

Post autor: markim321 » sob lut 04, 2017 20:17

Miałem kiedyś taki model z 1994 roku z silnikiem 1Z i był wyposażony w fabryczny alarm, znajdujący się w okolicach włącznika świateł. Zimne luty w przekaźnikach owego alarmu powodowały, że kontrolka świec żarzyła się słabym światłem a auto nie odpalało. Dodatkowo potrafiło gasnąć w czasie jazdy i nie odpalać. Dopiero po uderzeniu w deskę rozdzielczą w okolicy owego alarmu wszystko wracało do normy na jakiś czas. Wymieniłem obydwa przekaźniki 103 i 109 ale nie pomogło. Dopiero poprawienie lutów w sterowniku alarmu zażegnało problem. Pozdrawiam.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości