czy przyczyną wycieku oleju jest turbina

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pavel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 02, 2008 23:24
Lokalizacja: Łańcut

czy przyczyną wycieku oleju jest turbina

Post autor: pavel » czw lis 28, 2013 16:58

witam. posiadam golfa IV 1,9 TDI 90 KM. proszę o pomoc przy ustaleniu co jest przyczyną wycieku oleju przy zaworze EGR jak na załączonych zdjęciach.ObrazekObrazekObrazek
byłem u jednego mechanika który twierdzi że przyczyną tego jest turbina w której uszczelniacze przepuszczaja i pcha ona olej w przewody między innymi w intercooler. dodam że auto ładnie, równo ciągnie i wchodzi na obroty, nie muli go, nie przerywa. turbina faktycznie jest "obżygana" olejem jak na foto jednak nie wiem czy to nie jest olej który kapie z położonego nad nią zaworu EGR.
ObrazekObrazek
proszę o diagnozę jak sprawdzić czy jest to awaria turbiny i nadaje się do regeneraci czy szukać gdzieś indziej przyczyny.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

czy przyczyną wycieku oleju jest turbina

Post autor: souler » czw lis 28, 2013 17:35

szklana kula słabo dzisiaj widzi... tak ciężko było mechanikowi zajrzeć do suszarki? być może to zapocenie pochodzi tylko i wyłącznie z odmy, być może. trzeba zakasać rękawy i oblukać z bliska. poza tym suszarka daje oznaki w postaci dolewek oleju w mniejszych lub większych dawkach.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

czy przyczyną wycieku oleju jest turbina

Post autor: jointone » czw lis 28, 2013 18:07

jak dasz w palink to troche oleju zawsze zaciagnie przez odme, przez turbine tez troche poleci poniewaz trzeba miec na uwadze ze to nie nowe autka i turbiny tez maja swoje najechane i wszytsko sie zuzywa. Sprawa do sprawdzenia trzeba podlubac i zobaczyc, na odleglosc to ci nikt nie powie, znajdz dobrego mechanika i zlec naprawe



pavel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 02, 2008 23:24
Lokalizacja: Łańcut

czy przyczyną wycieku oleju jest turbina

Post autor: pavel » pt lis 29, 2013 17:45

witam po raz kolejny. w dniu dzisiejszym postanowiłem wyczyścić wycieki oleju które widać na zdjęciach wyżej aby dokładnie zobaczyć skąd sie one wydostaja. w chwili gdy czyściłem turbinę zauważyłem że wąż od filtra powietrza do turbiny jest przy niej zasunięty i obluzowany. był tyle co przyłożony, przylegał do otworu na który miał być założony. chcąc założyć go wyciągnałem go żeby wyczyścić i wtedy zauważyłem że wewnątrz węża zanjduje sie strużka oleju prowadząca od wyjścia odmy do końca ęża który jest przymocowany do turbiny. moje pytania sa nastepujace. czy wycieki oleju opisane w postach wyżej mogą być konsekwencją dostawania sie oleju z odmy do turbiny która pcha ten olej dalej ( do egr i intercoolera). jeżeli tak to jak ta usterkę usunąć. proszę o pomoc bo może turbo jest ok i nie będzie trzeba wydać kasy na jego reganerację jeżeli przyczyą jest olej z odmy.



pavel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 02, 2008 23:24
Lokalizacja: Łańcut

Re: czy przyczyną wycieku oleju jest turbina

Post autor: pavel » pt lis 29, 2013 17:51

souler pisze:szklana kula słabo dzisiaj widzi... tak ciężko było mechanikowi zajrzeć do suszarki? być może to zapocenie pochodzi tylko i wyłącznie z odmy, być może. trzeba zakasać rękawy i oblukać z bliska. poza tym suszarka daje oznaki w postaci dolewek oleju w mniejszych lub większych dawkach.
owszem dolewki oleju sie zdarzają w granicach ok 0,1-0,2 l od wymiany do wymiany jednak jak na auto z przebiegiem 300000 myslę że nie ma tragedii



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

czy przyczyną wycieku oleju jest turbina

Post autor: Detektor » pt lis 29, 2013 19:26

pavel pisze:turbina faktycznie jest "obżygana" olejem jak na foto jednak nie wiem czy to nie jest olej który kapie z położonego nad nią zaworu EGR.
oczywiście, że tak bo nawet widać jak ten olej spływa po osłonie termicznej kolektora wydechowego i dopiero z niego
leci na turbinę.
pavel pisze: gdy czyściłem turbinę zauważyłem że wąż od filtra powietrza do turbiny jest przy niej zasunięty i obluzowany. był tyle co przyłożony, przylegał do otworu na który miał być założony. chcąc założyć go wyciągnałem go żeby wyczyścić i wtedy zauważyłem że wewnątrz węża zanjduje sie strużka oleju prowadząca od wyjścia odmy do końca ęża który jest przymocowany do turbiny
reszta oleju zapewne pochodzi z tego miejsca, które opisałeś.
pavel pisze: czy wycieki oleju opisane w postach wyżej mogą być konsekwencją dostawania sie oleju z odmy do turbiny która pcha ten olej dalej ( do egr i intercoolera). jeżeli tak to jak ta usterkę usunąć.
Przeczytaj sobie ten temat viewtopic.php?t=245424" onclick="window.open(this.href);return false; i zastosuj u siebie w takiej lub innej wersji ale
na pewno warto na dłuższą metę zrobić coś z odmą u siebie w aucie.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 53 gości