Bora wyciek z pompy paliwa ?!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: RafalP23 » sob wrz 28, 2013 12:31

Witajcie.

vw bora 2000r / 115km / 1,9TDI / AJM

Dziś zauważyłem jak odpaliłem silnik (zimny) to kapało dość sporo "chyba z pompy" gdyż to był diesel
Po rozgrzaniu silnika tylko tym Dieselem się pocił...

Proszę o radę, czy to może być uszczelka czy coś więcej ?

W Poniedziałek jadę do mechaników z Mrągowa - MotoMazury - fachowcy od Dieseli i nawet przez telefon powiedział mi że w Poniedziałek sprawdzą i zobaczą, sam powiedział że to uszczelka i również powiedział żeby za dużo nie jeździć aby lewego powietrza nie dostawał aby nie uszkodzić wtrysków.


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: italiano_83 » ndz wrz 29, 2013 09:03

Pewnie pompa tandem się rozszczelniła i cieknie, trzeba wymienić uszczelnienie (jeśli jest dostępne/ występuje osobno), a jak nie to całą pompę.
Aha jak będą chcieli ją uszczelniać na silikon to lepiej sobie odpuść, bo jak choćby najmniejszy kawałek się oderwie i popłynie z paliwem na wytryski to zatka pompkę i po zawodach.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: RafalP23 » pn wrz 30, 2013 11:49

Witam.

Czy jest możliwość dostania uszczelki metalowej do tej pompy ?
gdyż jedna firma sprawdziła mój VIN i powiedzili że zastosowana została tam uszczelka METALOWA ...

w Serwisie Volkswagena w Olsztynie zaśpiewali 1700zł + wymiana.


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: riccardoa » pn wrz 30, 2013 12:38

RafalP23 pisze:Czy jest możliwość dostania uszczelki metalowej do tej pompy ?
Jaką masz pompę Boscha czy Luc?Skąd cieknie spod dekla pompy,czy z połączenia pompy z głowicą?
Tu masz np: uszczelki pomp http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... zia%C5%82y" onclick="window.open(this.href);return false;
RafalP23 pisze:w Serwisie Volkswagena w Olsztynie zaśpiewali 1700zł + wymiana.
Za samą uszczelkę,czy za całą pompę?
Tu masz co nie co:
viewtopic.php?f=35&t=489697&p=6002244&h ... m#p6002244" onclick="window.open(this.href);return false;
i
viewtopic.php?f=35&t=362436&hilit=wymiana+pompy+vacum" onclick="window.open(this.href);return false;



RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: RafalP23 » pn wrz 30, 2013 13:51

Za całą pompę zaśpiewali 1700+ bodajże 350zł za wymianę.

Mam pompkę LUCka - oznakowanie to 038 145 209 A - Patrząc po stronach dostępne są wszystkie uszczelki gumowe... no i sączy się zaraz z zewnątrz pod dekielkiem.

Dam radę bez problemu wymontować pompę ? (raczej tak) lecz jakie narzędzia będę musiał mieć gdyż praktycznie na gwałt załatwiam garaż aby móc rozebrać.

Czy kupić pompę na alledrogo - ceny sa różne ....

a tak nawiasem mówiąc - oznaczenie Bory Kombi również się zmienia na niemieckich stronach pokazuje ze BORA KOMBI ( 1J6 ) z numerami silnika 0603 - 484


EDIT-
taki zestawik naprawczy -> http://allegro.pl/uszczelki-pompy-paliw ... 28203.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czy od razu pompa o 10zł droższa... pochodzaca z demontażu i nie wiadomo czy po regeneracji czy nie bedzie trzeba zaraz uszczelek wymieniac -> http://allegro.pl/pompa-vacum-wakum-vw- ... 02721.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lub czy kupic w Hurtowni pompę nową za 880zł z rabatem już. ?


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

Awatar użytkownika
pyciek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2011 20:42
Lokalizacja: Słupsk

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: pyciek » pn wrz 30, 2013 15:31

Ja w lipcu wymieniłem uszczelkę pod deklem pompy vacum.
Korzystałem właśnie z tej aukcji i tych uszczelek - choć wykorzystałem tylko jedną.
Na forum jest bardzo ładnie opisana wymiana: podkładasz szmatke pod pompę, odkręcasz śrubki, czyścisz, odtłuszczasz, ładnie układasz nową uszczelkę(osobiście się trochę nagimnastykowałem by ładnie spasować, ale weszła), skręcasz i cieszysz się z braku wycieków.
Czas operacji max 1 godzina.



RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Re: Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: RafalP23 » pn wrz 30, 2013 15:39

pyciek pisze:Ja w lipcu wymieniłem uszczelkę pod deklem pompy vacum.
Korzystałem właśnie z tej aukcji i tych uszczelek - choć wykorzystałem tylko jedną.
Na forum jest bardzo ładnie opisana wymiana: podkładasz szmatke pod pompę, odkręcasz śrubki, czyścisz, odtłuszczasz, ładnie układasz nową uszczelkę(osobiście się trochę nagimnastykowałem by ładnie spasować, ale weszła), skręcasz i cieszysz się z braku wycieków.
Czas operacji max 1 godzina.

Bez koniecznosci wyciągania całej pompy vacum ?

EDIT: szukając już wczesniej po forum jest jakis FAQ jak to zrobić ? widziałem tam jest około 6-8śrub i sciagamy dekielek ... zmieniamy gume i tak jak mówi Pyciek oczyszczamy i wkładamy nową gumę ?
Ostatnio zmieniony pn wrz 30, 2013 15:43 przez RafalP23, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: riccardoa » pn wrz 30, 2013 15:40

RafalP23 pisze:Dam radę bez problemu wymontować pompę ? (raczej tak) lecz jakie narzędzia będę musiał mieć
Tak pompa jest na 4 śrubach,klucza w tej chwili nie pamiętam imbus albo torx, w tematach których linki ci podałem jest podane.W sumie to jeden klucz i szczypce do opasek węży paliwowych i przydała by się ręczna pompka paliwa do napełnienia pompy,aby zapobiec zapowietrzeniu.
RafalP23 pisze:Czy kupić pompę na alledrogo - ceny sa różne ....
Owszem,ale nie kupuj Luca,tylko Boscha np: http://allegro.pl/pompa-vacum-bosch-aud ... 09714.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,są solidniejsze i pasują bez problemu i koniecznie nowa uszczelka pod pompę dokładnie taka http://allegro.pl/uszczelka-pompy-paliw ... 56084.html" onclick="window.open(this.href);return false; .Ja u siebie ze trzy miesiące temu wymieniałem,Luca na Boscha.Przy okazji możesz sprawdzić czy ropa nie zjadła ci przewodu układu chłodzenia pod pompą.



RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Re: Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: RafalP23 » pn wrz 30, 2013 16:48

riccardoa pisze: Owszem,ale nie kupuj Luca,tylko Boscha np: http://allegro.pl/pompa-vacum-bosch-aud ... 09714.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,są solidniejsze i pasują bez problemu i koniecznie nowa uszczelka pod pompę dokładnie taka http://allegro.pl/uszczelka-pompy-paliw ... 56084.html" onclick="window.open(this.href);return false; .Ja u siebie ze trzy miesiące temu wymieniałem,Luca na Boscha.Przy okazji możesz sprawdzić czy ropa nie zjadła ci przewodu układu chłodzenia pod pompą.

Okej lecz ta Boscha pompa ma inne oznaczenie niż moja LUK -> 038 145 209A a Bosch-> 038 145 209 M - czym To się różni ? - w sumie sam moge sobie odpowiedzieć gdyż poszukałem na forach że pasuje nawet do silników AJM lecz na styk...

Jutro będę zabierał się za wykręcanie Pompy. - z Chęcią kupiłbym Boscha tego co kolega wysłał ale kilka linijek dalej jest tez z tym samym zoznaczeniem ale za 350zł.
Oryginał 800zł


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: riccardoa » pn wrz 30, 2013 17:03

RafalP23 pisze:z Chęcią kupiłbym Boscha tego co kolega wysłał ale kilka linijek dalej jest tez z tym samym zoznaczeniem ale za 350zł.
Oryginał 800zł
Wrzuciłem pierwszy lepszy link poglądowo,co kupisz - to już twoja wola.Stać cię na nową-bierz nową. :pub:



RafalP23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 23, 2013 17:53

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: RafalP23 » śr paź 02, 2013 01:15

I napisze tak... kto ma pompe LUK o numerze -> 038 145 209 A - jeżeli cieknie spod dekielka gdzie jest 6 torxów to niestety ale czeka albo regeneracja lub wymiana na nową...

Kupiłem osobiście pompe Bosch w sumie za dobrą cene ! - Ci mechanicy co mówią że to jest do zrobienia to za pół roku znowu się stanie ! jak będziecie zmieniać na uszczelkę do "cięcia"


VW Bora Kombii / 2000 / 1,9TDI / 115KM / AJM

Awatar użytkownika
pyciek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2011 20:42
Lokalizacja: Słupsk

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: pyciek » śr kwie 29, 2015 11:16

Trochę odświeżę temat dla potomnych, oraz osób które maja problem z pompą podciśnienia vacum
Intercars wprowadził do swojej oferty zestaw naprawczy producenta meat&doria - zestaw kosztuje w detalu 233zł po zniżkach można go dostać za 150zl
Jest w tym zestawie zawarta uszczelka pod dekiel z przodu, z którego najczęściej cieknie.

Indeks części: MD91147
http://e-katalog.intercars.com.pl/?sear ... aj/100001/



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: riccardoa » śr kwie 29, 2015 21:34

pyciek pisze:Intercars wprowadził do swojej oferty zestaw naprawczy producenta meat&doria - zestaw kosztuje w detalu 233zł po zniżkach można go dostać za 150zl
W tej cenie można kupić używkę pompę Boscha i zapomnieć o problemie.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Re: Bora wyciek z pompy paliwa ?!

Post autor: research1 » śr maja 06, 2015 11:36

riccardoa pisze:
pyciek pisze:Intercars wprowadził do swojej oferty zestaw naprawczy producenta meat&doria - zestaw kosztuje w detalu 233zł po zniżkach można go dostać za 150zl
W tej cenie można kupić używkę pompę Boscha i zapomnieć o problemie.
Dokładnie, ja wymieniłem 3 miesiące temu pompe tandem z mojego Luc'a na Bosha (100zł używka na allegro) oraz dałem nową uszczelkę metalową (33zł na allegro) i problem rozwiązany, jest sucho i nic już nie kapie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości