Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 08, 2013 20:27

speckom pisze:z tymi czujnikami tez ciekawa magia .mam 3 w reku .każdy oryginalny z aso a 3 rozne wyglady . 1 caly metalowy wyglada jak miska ,drugi metalowy ale juz wystaje jak lej a 3 plastikowy trapezowy .kazdy pokazuje inaczej . ten wygladajacy jak lej jest z diesla restza to beznyna.
a jakie numery części mają ?


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

kopas123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 24, 2013 18:49

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: kopas123 » pn paź 21, 2013 11:00

Witam! Wiem, że już trochę po temacie, ale zainspirowany moimi ostatnimi przygodami z termostatami, chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami. Jak dla mnie wygrywa termostat Verneta. Kumpel, który ma warsztat polecał mi tą firmę od początku, ale jak nie wiadomo czemu najpierw kupiłem tego meyle a pozniej wahlera. Więc może i do meyle bym nic nie miał ale otworzył się tylko raz i już później nie chciał zamknąć, wiec mega lipa i musiałem włożyć starego. Więc poźniej był wahler, a to co mi się rzuciło w oczy od samego początku to to, że góra tego termostatu jest zupełnie inna niż w moim starym (stary miał jeszcze znaczki VW i audi) więc montaż na kły w "kielichu" który przyciska termostat do bloku była niemożliwa. Stwierdziłem no szajs, ale nic przedziałem kabelek przez ucho w górnej części termostatu włożyłem go do kielicha przytrzymując kabelkiem żeby sie nie osunął, ładnie wszystko poskręcałem i jak tylko silnik się rozgrzał i termostat się zaczął się otwierać to zaczęło lać mi przy termostacie. Ten musiał się osunąć i wejść miedzy kielich a blok. Zdenerwowany tym, że nowe moje chłodziwo leje się na glebę wymieniłem go znowu na starego. Pojechałem wiec osobiście do sklepu motoryzacyjnego ( wcześniej korzystałem z usług allegro) i tam pani chciała mi wcisnąć ten sam termostat wahlera a ja powiedziałem, że tego nie chce bo nie pasuje. więc zaproponowała mi Verneta i go też wziąłem. Montaż bezproblemowy, a to co mnie mile zaskoczyło to dodatkowa uszczelka w zestawie (miedzy kielich a blok) wszystko bardzo sprawnie poszło a i sam termostat działa ok. Więc po co sobie utrudniać? W ogóle nie rozumiem na czym polega fenomen wahlera. Na stronie aukcji z której kupowałem ten termostat było napisane, że to oryginał na pierwszy montaż bla bla bla. Jak można napisać takie coś jak cześć nie jest taka sama i nie pasuje do oryginalnego zamysłu konstruktora? Dla mnie montaż na "patent" to lipa i popelina, a część która nie jest oryginalna i dość droga jak na swój segment powinna chociaż wyglądać jak oryginał, albo chociaż działać podobnie w samej konstrukcji i działaniu. A z tego co wiem i co ludzie piszą w internecie to Vernet coraz częściej jest proponowany jako zamiennik a coraz częściej ludzie się skarżą na wahlera. Aż się pokusiłem zrobić foto jak to wygląda :grin:
Obrazek

od Lewej mój stary termostat, termostat meyle i wahlera ( strzałkami zaznaczyłem co mi nie pasuje) nawet widać, że najtańsza z przedstawionych opcji meyle jest bardziej podobna do oryginału niż wahler (szkoda tylko, że nie działa :P )



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: ciachotdi » pn paź 21, 2013 16:05

:oops: od kiedy termostat z silnika benzynowego będzie pasował do diesla ?? :bajer:

no chyba że tylko takie rzeczy to ty potrafisz :helm:



kopas123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 24, 2013 18:49

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: kopas123 » wt paź 22, 2013 07:28

chłopie o czym Ty gadasz ? mam Ci podać link do strony z której to kupiłem? tam koleś zapewnia, że ten termostat jest do diesla i do benzy! W katalogu w intercarsie też taki termostat pokazało i co tam też pracują ludzie którzy się znają mniej od Ciebie?! Wątpię! więc skończ jeżeli nic mądrego nie masz do powiedzenia... bo z tego co mi wiadomo to ten termostat pasuje i do diesla i do benzy

sprawdziłem. Według producenta ten termostat pasuje do silników benzynowych i diesla 1.4i , 1.6i , 1.8i , 2,0i , 2.3 V5 , 1.4 TDI , 1.7 SDI , 1.9 D, 1.9 SDI , 1.9 TDI , 2.O TDI . I po co się mądrować na temat który nie ma się zielonego pojęcia? ehhh chciałeś zrobić pośmiewisko ze mnie a zrobiłeś z siebie :los2: :ass: jak co to moge podesłać stronke :bigok:
Ostatnio zmieniony wt paź 22, 2013 08:25 przez kopas123, łącznie zmieniany 2 razy.



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: jointone » wt paź 22, 2013 11:42

kopas123, mam ten sam silnik co ty i Wahler pasowal bez problemu, trzeba pamietac zeby wyczyscic z rdy/osadu przed montazem dokladnie, jesli miales problem zeby dobrze wlozyc termostat trzeba bylo w jednym miejscu lekko silikonem zalapac tak doslownie na grobosc milimetra zeby sie trzymal

ps. i tak gora jest inna ale to w niczym nie przeszkadza



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 22, 2013 15:11

kopas123 pisze:chłopie o czym Ty gadasz ? mam Ci podać link do strony z której to kupiłem? tam koleś zapewnia, że ten termostat jest do diesla i do benzy! W katalogu w intercarsie też taki termostat pokazało i co tam też pracują ludzie którzy się znają mniej od Ciebie?! Wątpię! więc skończ jeżeli nic mądrego nie masz do powiedzenia... bo z tego co mi wiadomo to ten termostat pasuje i do diesla i do benzy

sprawdziłem. Według producenta ten termostat pasuje do silników benzynowych i diesla 1.4i , 1.6i , 1.8i , 2,0i , 2.3 V5 , 1.4 TDI , 1.7 SDI , 1.9 D, 1.9 SDI , 1.9 TDI , 2.O TDI . I po co się mądrować na temat który nie ma się zielonego pojęcia? ehhh chciałeś zrobić pośmiewisko ze mnie a zrobiłeś z siebie :los2: :ass: jak co to moge podesłać stronke :bigok:

nie napinaj się tak. To że ktoś pracuje w Intercarsie czy gdzieś tam to nie znaczy że jest mega super zajebi*** . Każdy może się pomylić. Nawet w katalogu może być pomyłka - wystarczy jeden błąd a potem wszyscy go powielą. Ta strona może być (na 99 % jest) też na podstawie katalogu Intercarsu i błąd się powiela po prostu. Ja kiedyś kupiłem pompę wody która niby miała pasować do mnie i nie pasowała tak więc daj kolego na luz. Nim stwierdzisz że termostat jest do duszy dowiedz się jak on działa - to jest taki zawór który się otwiera/zamyka pod wpływem temp. i ważna jest jego średnica żeby po prostu był szczelny po zewnętrznym obwodzie, a tą "górę" to może mieć w kształcie penisa bądź waginy (co kto woli).

Co do fenomenu Wahlera - były kiedyś to termostaty wysokiej jakości porównywalnej z OE, a teraz spadły na psy do poziomu Verneta. Tak więc póki co według mnie nie ma co przepłacać za Wahlera.
Ostatnio zmieniony wt paź 22, 2013 15:21 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: przemlin » wt paź 22, 2013 15:20

kopas123 pisze:ojechałem wiec osobiście do sklepu motoryzacyjnego ( wcześniej korzystałem z usług allegro) i tam pani chciała mi wcisnąć ten sam termostat wahlera a ja powiedziałem, że tego nie chce bo nie pasuje. więc zaproponowała mi Verneta i go też wziąłem. Montaż bezproblemowy, a to co mnie mile zaskoczyło to dodatkowa uszczelka w zestawie (miedzy kielich a blok) wszystko bardzo sprawnie poszło a i sam termostat działa ok.
Miałem identyczną akcje jak kopas123 w alh, zle dobrany termostat wahlera, nie pasuje do krućca wiec nie da sie go poprawnie zamotować, natomaiast vernet pasuje bez problemu =>wkładamy w kruciec i przekrecamy nastepnie motujemy kruciec z termostatem na dwie śruby do bloku.Innego wahlera nie ma do tdi alh ,tak mi powiedziano w sklepie a dokładnie w dwóch sklepach. Ja na początku zamontowałem wahlera metoda druciarską /bardzo cieżki dostep/ i przykreciłem krucicec, nic nie ciekło,...po jakimś czasie auto słabo zaczeło sie nagrzewać, po demontażu okazało sie że był krzywo/a jednak!!/ zamontowany i cud ze nic nie ciekło.Teraz jest vernet i jest git.
przemlin pisze:Co do fenomenu Wahlera - były kiedyś to termostaty wysokiej jakości porównywalnej z OE, a teraz spadły na psy do poziomu Verneta. Tak więc póki co według mnie nie ma co przepłacać za Wahlera.
Dokładnie, kiedyś w oplu 16v miałem vahlera i 4 lata działał bez zarzutu potem auto sprzedane dlatego teraz tez kupiłem vahlera okazuje sie ze nie pasuje..
POZDRO.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: grandi » wt paź 22, 2013 18:28

vernet wysypal mi sie po roku wiedz lipa made in franc , wedlug mnie obecnie najlepsze termostaty to gaets


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

kopas123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 24, 2013 18:49

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: kopas123 » wt paź 22, 2013 20:05

Czysciłem od rdzy ale i tak się zsuwał:p oj chłopaki nie chodzi mi o to jak to działa ale jak to jest wykonane:p moim skromnym zdaniem wahler poszedł na łatwiznę uczynniając swój termostat za bardzo uniwersalnym. Niby średnica ok niby wszystko powinno być w porządku a jednak tak nie jest do końca. Komu się udało to się bardzo cieszę, pewnie ja też mógłbym spróbować jeszcze raz i może by się udało :jezor: ale wkurzyło mnie to, że to nie jest tak jak było. Pewnie będę miał jeszcze okazję bo chce sobie golfa zostawić a wahler leży :) Poza tym to nie jedyny TDI u mnie w domu więc pewnie się szybciej przyda :)



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: research1 » śr paź 23, 2013 12:12

kopas123, dlatego ja kupiłem Behr który jest identyczny z oryginałem a kosztował mnie 41zł - tyle samo co Wahler. Działa już od roku i wszystko jest w porządku.



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Re: Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: tzebrowski » śr paź 23, 2013 18:39

Probe041 pisze:Oryginał z ASO BTT, koszt ok. 120zł + oring 5zł
BTT to skrót od Behr Thermot-tronik :bajer: Dla przykładu http://www.elcamp.pl/termostaty_behr" onclick="window.open(this.href);return false;



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: jointone » czw paź 24, 2013 19:21

research1, wahler kosztuje 29zl =)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » czw paź 24, 2013 19:38

ale wymiana jest trochę upierdliwa. Jakby był na wierzchu to co weekend mogę wymieniać.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

michal22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:24
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: michal22 » sob gru 21, 2013 19:22

Ja u siebie dzisiaj wymieniłem na Wahlera na razie wszystko jest ok ładnie trzyma temperaturę jedyny mankament przy montażu to że górna część jest za mała i bolce w króćcu się nie zahaczają



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 53 gości