po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtq87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 23:44
Lokalizacja: ONY

po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

Post autor: wojtq87 » sob sty 26, 2013 22:34

Witam Panowie, mam problem dotyczacy pompy wody po zmianie kompletnego rozrzadu .Zestaw był kompletny z firmy INA łacznie z napinaczem hydraulicznym.Silnik o oznaczeniu ATJ 115km na PD , po wymianie pompa dziwnie hałasuje , miałczy , jęczy nie wiem jak to nazwac

tutaj podaje przyklad :

http://brzeziu87.wrzuta.pl/audio/8qwywW ... e_rozrzadu" onclick="window.open(this.href);return false;

to na 100% pompa , specialnie poluzowalismy pasek na napinaczu do 6mm nic nie pomogło bo z tego co szlyszlaem to niby wina zbyt napietego paska , czy zna ktos firmę ktora produkuje pompy ktore nie maja takiego defektu? specialnie kupilem INA myslac ze nie bedzie takich przygód... podobno Kager robi pompę ktora nie wydaje takich dzwieków , mechanik mi powiedzial ze to jedyne co maja dobre, aaa nie pomijajac jeszcze pasty BHP z tej firmy :bajer:


był Golf III GT TDI 110km AFN :)
byl PASSAT b5 TDI 110km AFN
jest Audi A3 8L 1,9TDI 130KM ASZ

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

Post autor: spawacz » sob sty 26, 2013 22:47

za duze napiecie paska, jak ustwiony byl napinacz , jaki wystans miedzy rolka a samym napinaczem? Odrazu dam odpowiedz miedczy tloczek napinacza a rolke 5-6mm blasze sie daje nastepnie wstepnie szpanujesz pasek do naciagu mocnego zakrecasz wyciagasz blokade napiancza i blaszke dystansowa.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
wojtq87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 23:44
Lokalizacja: ONY

po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

Post autor: wojtq87 » sob sty 26, 2013 22:54

dokładnie tak było zrobione... u mojego ojca w aucie jest ten sam dzwiek... tylko on jescze nie zmienial rozrzadu , a nadchodzi ten czas więc chciałem sie dowiedziec o jakies sensowne rozwiazanie.


był Golf III GT TDI 110km AFN :)
byl PASSAT b5 TDI 110km AFN
jest Audi A3 8L 1,9TDI 130KM ASZ

srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Re: po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

Post autor: srubox » wt sty 29, 2013 16:12

W moim ASZ jest ten sam dzwiek...taki sam byl przed i po wymianie rozrzadu...rozrzad INA a pompa ruville...kolega ma w b5fl ten sam dzwiek z pompa dolz...juz sie do tego przyzwyczailem bo nie chce mi sie co chwile rozpinac rozrzadu wydawac kasy i testowac pomp.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

Post autor: KAROL 84 » wt sty 29, 2013 16:57

Może to nie pompa tylko pasek ? Przed pierwszym odpaleniem układ był zalany płynem chłodzącym ? Pompy nie lubią chodzic na sucho bo jaka by nie była to jak pochodzi na sucho to może szlag trafic.



Awatar użytkownika
wojtq87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 23:44
Lokalizacja: ONY

po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

Post autor: wojtq87 » wt sty 29, 2013 17:30

Płyn był zalany , odrazu po odpaleniu pompa jęczała, probowalismy poluzowac pasek ale nic to nie dalo. Pasek odpada, na 100% to pompa.


był Golf III GT TDI 110km AFN :)
byl PASSAT b5 TDI 110km AFN
jest Audi A3 8L 1,9TDI 130KM ASZ

srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Re: po zmianie rozrzadu miałczy pompa wody

Post autor: srubox » czw sty 31, 2013 20:18

Znam kolesia ktory pracuje w skodzie i mowil ze zmieniaja rozrzady na ori vw i zaczyna wyć pompa... reklamuja pompy bo to serwis i wtedy jest cisza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości