Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tetsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 20, 2011 19:30
Lokalizacja: Chojnów

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: tetsu » wt kwie 03, 2012 18:28

Witam problem bo już mnie szlak trafia jak słyszę ze u innych co mają IV TDI na pełnym baku robią 1100km u mnie sytuacja wygląda następująco przedwczoraj zalałem do pełna przejechane mam 280km a wskazówka od ilości paliwa już jest prawie w połowie. Wtryski, pompa, filtr paliwa, przewody paliwowe, bak wszystko suche bez wycieków co może być przyczyną? jazda cykl mieszany trasa (autostrada) 110km/h, miasto 50/60km/h) komputer pokazuje normalne spalanie czyli a trasie 4.9 w mieście 5.8-6.1. Jeszcze jedno spostrzeżenie autko przy włączonym ogrzewaniu nie łapie 90stopni tylko jest pomiędzy kreskami przed 90, jak zmniejszę ogrzewanie to już temp łapie i trzyma.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: italiano_83 » wt kwie 03, 2012 18:36

tetsu pisze:Jeszcze jedno spostrzeżenie autko przy włączonym ogrzewaniu nie łapie 90stopni tylko jest pomiędzy kreskami przed 90, jak zmniejszę ogrzewanie to już temp łapie i trzyma.
Termostat wymięka... trzeba by sprawdzić vagiem wskazania temperatury jakie idą z czujnika temperatury cieczy chłodzącej na blat i do ECU.
tetsu pisze:Witam problem bo już mnie szlak trafia jak słyszę ze u innych co mają IV TDI na pełnym baku robią 1100km
:los2:
W bak wchodzi 55l zakładając że spali wszystko to średnie jest 5l/100km - to trzeba naprawdę delikatnie jeździć, żeby tyle wykręcić.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: Lampart » wt kwie 03, 2012 18:43

italiano_83 pisze: :los2:
W bak wchodzi 55l zakładając że spali wszystko to średnie jest 5l/100km - to trzeba naprawdę delikatnie jeździć, żeby tyle wykręcić.
tu się nie zgodzę użytkownik Damian ppp swoim ALH ( tak tak ALH panowie) na baku wykręca ponad 1100km a wcale delikatnie nie jeździ a jam świadkiem tego.
Ja jeżdżąc trasy Warszawa Serock Nowy dwór mazowiecki - 5.1 l i tez nie delikatnie. Niestety ale w Mieście to jest 6.5 i też raczej mocny but i korki co chwile.

Mi na blacie po zalaniu po jajka do połowy baku schodzi szybko wskazówka a od połowy wolniej, odwrotnie niż w żony ATD- do połowy bardzo ospale a potem siup i rezerwa.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
tetsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 20, 2011 19:30
Lokalizacja: Chojnów

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: tetsu » wt kwie 03, 2012 18:50

Co do spalania też się nie zgodzę szwagier tez ma ten sam model autko co ja i ten sam silnik na pełnym robi 1050km. Niedługo będę jechał do uzytkownika juuzek mieszka blisko mnie i ma vaga ale czy to możliwe żeby przez termostat aż tak żarło przecież komp pokazuje normalne spalanie



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: italiano_83 » wt kwie 03, 2012 18:54

Lampart pisze:tu się nie zgodzę użytkownik Damian ppp swoim ALH ( tak tak ALH panowie) na baku wykręca ponad 1100km a wcale delikatnie nie jeździ a jam świadkiem tego.
Kwestia tego, co kto uważna za "delikatnie" a co za normalnie, jakiego rodzaju trasy pokonuje i jak długie odcinki na jeden raz, ale nie o tym tu mowa, bo temat dotyczy usterki technicznej, a nie tego komu ile jakie auto pali. Dla mnie wszystko w okolicach 5l/100km - to ekonomia, a to nie ma nic wspolnego z dynamiką.
Tetsu- jeszcze jedno nie patrz na wskazania kompa tylko licz średnie spalanie najlepiej z całego baku, to jest najbardziej miarodajne.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: Lampart » wt kwie 03, 2012 18:56

nie patrz na wskazania kompa ze spalaniem bo można łatwi go oszukać vagiem .zatankuj po jajka, zrób ze 300 km zatankuj- potem ilość litrów podziel przez kilometry ile przejechałeś i pomnóż przez 100 wyjdzie Ci spalanie.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
tetsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 20, 2011 19:30
Lokalizacja: Chojnów

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: tetsu » wt kwie 03, 2012 19:07

Ok dzięki jak zrobię to się odezwę no i jeszcze ten termostat a po nagrzaniu dolny wąż w chłodnicy powinien być zimny czy ciepły??



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: Lampart » wt kwie 03, 2012 19:13

zimny


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: damian-ppp » śr kwie 04, 2012 13:54

Wąż powinien być zimny jak kolega Lampart, pisze, lecz nie jest to do końca miarodajna metoda sprawdzenia termostatu. U mnie wąż był zimny, a okazało się, że termostat za wcześnie się otwierał.


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: krzysiek1606 » czw kwie 05, 2012 17:56

to przy jakiej temperaturze na vagu termostat się ma otworzyć żeby dolny wąż zrobił się ciepły????
więcej niż 90 stopni???


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 19:10

krzysiek1606 pisze:to przy jakiej temperaturze na vagu termostat się ma otworzyć żeby dolny wąż zrobił się ciepły????
więcej niż 90 stopni???

Kolego to ,że szafa pokazuje 90 stopni i wskazówka na tym poziomie stoi wcale nie oznacza ,że właśnie tyle jest ,,, wystarczy podpiąć VAG-a wejść w odpowiednie bloki i zobaczyć jakie są różnice .. w tym co pokazuje komp a rzeczywistą ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: krzysiek1606 » czw kwie 05, 2012 19:18

Haki pisze:
krzysiek1606 pisze:to przy jakiej temperaturze na vagu termostat się ma otworzyć żeby dolny wąż zrobił się ciepły????
więcej niż 90 stopni???

Kolego to ,że szafa pokazuje 90 stopni i wskazówka na tym poziomie stoi wcale nie oznacza ,że właśnie tyle jest ,,, wystarczy podpiąć VAG-a wejść w odpowiednie bloki i zobaczyć jakie są różnice .. w tym co pokazuje komp a rzeczywistą ...
no właśnie kolego pytałem o temperatura na vag!!!!


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: damian-ppp » pt kwie 06, 2012 11:46

Zdrowy termostat powinien otwierać się przy 87 stopniach.


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
Glin14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 21:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wysokie spalanie Golf IV - przyczyna ...

Post autor: Glin14 » śr paź 26, 2016 17:00

Przepraszam że odkopuje temat ale mam podobny roblem a nie mogę znaleść rozwiązania. Wymieniłem już termostat i czujnik temperatury kiedy włączam nawiew w kabinie odrazu załączają mi się wentylatory na chłodnicy i chodzą nonstop przez co tak jak założyciel tematu pisał nie wchodzi mi na 90* ale kiedy wyłącze nawiew w kabinie wentylatory stają i bez problemu dochodzi do 90* i załącza mi wentylatory na chłodnicy. Spalanie mam tak jak liczyłem 7.5l/100 w trybie mieszanym a jakieś 8 w mieście trasa 7.5 7.7 jak dla mnie to trochę dużo golfa mam 110km skrzynia 6DRW i przy prędkości 120km/h 1800obroty a spalanie mam 7.7l/100 jak dla mnie jest coś nie tak. Podpowie mi ktoś w czym rzecz ? w aucie wymienione wszystkie filtry płyny termostat czujnik temperatury rozrząd sprawdzany kont wtrysku turbo chodzi wtryski wymienione nowe przelewy i po prostu rozkładam ręce . Wszelka pomoc mile widziana dzięki :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 60 gości