Układ chłodzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szczepan704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 23, 2010 22:21
Lokalizacja: wielkopolska

Układ chłodzenia

Post autor: Szczepan704 » ndz mar 11, 2012 03:33

Witam
Miesiąc temu miałem wymieniany płyn w układzie chłodzenia. Jak samochód odbierałem to silnik był nagrzany i płyn w zbiorniczku był powyżej maksimum. Teraz podczas rannego rozruchu zapaliła się kontrolka od "niskiego poziomu płynu" - jak się okazało płynu jest sporo poniżej minimum. Zadzwoniłem do tego mechanika który to wykonywał i twierdzi, że jest to możliwe aby był taki spadek w zbiorniczku bo dopiero mogł się odpowietrzyć układ chłodzenia. Od wymiany do tego czasu przejechałem około 1000km. Czy jest to możliwe aby po takim przebiegu nastapiło odpowietrzenie a tym samym taki spadek w zbiorniczku wyrównawczym???



Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Układ chłodzenia

Post autor: Masac81 » ndz mar 11, 2012 08:25

Szczepan704, sprawdz czy nie ma nigdzie wycieku płynu,połączenia węży,korek zbiorniczka wyrównawczego itd.Dolej płynu do wymaganego stanu i obserwuj czy go nie ubywa.Moim zdaniem mechanior trochę przegiął twierdząc,że układ odpowietrzył się dopiero po 1000 km.Stan płynu powinien się ustabilizować zaraz po nagrzaniu silnika do temperatury roboczej,wtedy jak termostat się otworzy i płyn wchodzi w pełny obieg co następuje +/-po 10km a nie 1000 :panna:



lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Układ chłodzenia

Post autor: lukasz.gtd » ndz mar 11, 2012 08:55

Panowie a mógł mechanik zapomnieć przełączyć nagrzewania na max i teraz dopiero może nalało się do nagrzewnicy?


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Układ chłodzenia

Post autor: Qto » ndz mar 11, 2012 17:58

Jakby nie było...uzupełnij płyn i obserwuj poziom.



Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Układ chłodzenia

Post autor: Masac81 » śr mar 14, 2012 13:26

I co kolego Szczepan704, opanowałeś sytuację ze znikającym płynem chłodniczym?



Szczepan704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 23, 2010 22:21
Lokalizacja: wielkopolska

Układ chłodzenia

Post autor: Szczepan704 » pt mar 16, 2012 02:43

Od tej pory, jeszcze nie jezdzilem samochodem, wiec jeszcze nie wiem czy to faktycznie odpowietrzenie ;-) czy tez wyciek ale jak cos zaobserwuje to dam znac. Jedynie moge powiedziec ze plyn mialem wymieniany w serwisie VW i to oni tak twierdza ze odpowietrzenie tak dlugo moze trwac. Dzwonilem do nich to mi powiedzieli abym uzupelnim woda demineralizowana i obserwowal czy sa w dalszym ciagu ubytki



Szczepan704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 23, 2010 22:21
Lokalizacja: wielkopolska

Układ chłodzenia

Post autor: Szczepan704 » pn kwie 09, 2012 09:34

Sadzilem ze po tej jednej dolewce bedzie wszystko w porzadku. Na poczatku na to wskazywalo ze mechanik mial racje - dolalem i przez jakis czas bylo ok - chce zaznaczyc ze nie dolewalem do stanu minimalnego tylko pare milmetrow ponad druciki aby miec lepsza kontrole nad stanem plynu - sygnalizowanie przez kontrolke. Zrobilem chyba juz z 3000 km i sa jakies dziwne skoki plynu chlodniczego: na rozdrzanym silniki potrafi zapalic sie kontrolka "niski poziom plynu" i faktycznie jest niski natomiast po odkrecenie korka zbiornikczka ten poziom plynu minilalnie sie podnosi tak jakby cos bylo z odpowietrzeniem - po tym odpowietrzeniu znow poziom plunu jest zblizony do wczesniejszego. Sadzilem ze na rozgrzanym silniku tego plynu bedzie zawsze wiecej z tego wzgledu ze plyn sie rozszerza a u mnie jest odwrotnie ;-) musze jechac do tego serwisu i niech to sprawdza.
Moze wczesniej nie przykladalem do tego takiej uwagi gdyz plyn mialem pomiedzy minimum a maksimum (na zimnym silniku) i tych wahan plynu wczesniej nie zaobserwowalem. A teraz mam plynu ponizej minimum ale powyzej styku "drucikow w zbiorniczku"



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Układ chłodzenia

Post autor: souler » pn kwie 09, 2012 23:14

a korek zbiorniczka masz sprawny?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Szczepan704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 23, 2010 22:21
Lokalizacja: wielkopolska

Układ chłodzenia

Post autor: Szczepan704 » ndz maja 27, 2012 23:33

A wieć byłem w serwisie na reklamacji - sprawdzili układ chłodzenia metodą ciśnieniową - i stwierdzili że jest wszystko w porządku. A więc cokolwiek by się działo nie ma to wspólnego z wcześniejszą wymianą płynu. Jedynie co stwierdzili to może być uszczelka pod głowicą. Pojechałem do poleconego mechanika i też stwiedził że może to być uszczelka pod głowicą, więc w koću zdecydowałem się na zdjęcie głowicy i faktycznie okazała się uszczelka pod głowicą. Ten mechanik stwiedził, że może to mieć związek z wymianą płynu chłodniczego gdyż wg niego układ chłodniczy mógłbyć nieodpowietrzony i w wyniku tego doszło do przegrzania uszczelki i do jej rozszczlnienia. Za wymiane głowicy zapłaciłem niespełna 1000zł.



Hansolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 03, 2008 17:33
Lokalizacja: Lębork

Układ chłodzenia

Post autor: Hansolo » czw maja 31, 2012 21:55

Ja p....lę jedzie człowiek na zwykłą wymianę płynu w układzie chłodzenia, a kończy się zrzucaniem głowicy. Strach pomyśleć co by mogli spieprzyć przy np. wymianie rozrządu.


Mój Tatusiobus ALH seria 97,5 KM & 210,6 Nm soft by Tune UP Gdańsk 120,1 KM & 280,2 Nm / był -sentyment pozostał / teraz Mondeo IV 140 KM TDCI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości