Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

materwyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 27, 2010 15:51
Lokalizacja: Lublin

Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: materwyx » pt lut 03, 2012 02:54

Panowie, postanowiłem napisać teraz, ponieważ ręce zaczynają mi opadać. Opiszę krótko co się dzieje.

Silnik nie nagrzewa się do temperatury 90 stopni, NIE JEST TO WINNA TERMOSTATU - wymieniane były cztery, ten ostatni gruntownie sprawdzony. Również przypuszczałem, że to termostat, ale za czwartym razem przestałem w to wierzyć ( tym bardziej, że kupowałem z górnej półki). Czujnik temperatury też był wymieniany a więc odpada, a teraz konkrety:

W lecie temperatura silnika za cholere nie wskoczy na 90, chyba że w gigantycznym korku by stał. Zawsze wskazówka zatrzymywała się na 80. W zimie nie sposób osiągnąć nawet te 80, a jak dojdzie do 70 to tylko przy przygazowaniu do 3000 RPM. Jeśli włączę dmuchawe z ciepłym powietrzem silnik momentalnie wychładza się do 40 stopni. Podczas gdy termostat ciągle jest zamknięty (górny wąż ciepły, dolny lodowaty). Płyn chłodniczy w normie. Przewody do nagrzewnicy idą letnie - a nie tak jak powinny - gorące.

Mechanik (dobry) rozkłada ręce, mówi że pierwszy raz się z czymś takim spotyka, że silnik sam nie jest w stanie się ogrzać ( a co dopiero kabiny), problem uszczelki pod głowicą został wykluczony, na co zatem zwrócić uwagę ?? Ktoś miał podobne perypetie ?? Silnik to 1.9 TDI 90KM z 1994 roku.



Awatar użytkownika
ryszkens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:44
Lokalizacja: Śląskie

Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: ryszkens » pt lut 03, 2012 10:22

Od kiedy Ci się to dzieje? Jakaś wcześniejsza historia? Być może przed tymi problemami zrobiłeś coś w aucie, coś co na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z tym problemem. Kupiłeś auto z takim felerem czy jak to wygląda.

Jak z osiągami? Nie masz problemów? No kurcze zdrowy silnik musi się zagrzać. Nie wiem w jaki sposób sprawdzasz temperaturę. Zegarami? Może w nich jest problem. Może silnik naprawdę jest ciepły a Ty odnosisz takie wrażenie, bo np, może nagrzewnica jest zapchana (miałem taki przypadek). Z drugiej strony nie możesz kabiny nagrzać, ale temperatura silnika spada, więc jakby nagrzewnica dobra.

Moja rada.. sprawdź temperaturę VAGiem, bo to co pokazują zegary nie zawsze może być poprawne. Nie wiem czy przypadkiem nie ma 2 czujników temperatury(do zegarów i do ecu)



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: ZWIREK1 » pt lut 03, 2012 10:33

Witam
Sprawdź czy masz trzy świece do dogrzewania płynu chłodniczego jak ich nie ma to ciężko jest dogrzać motor do 90*C
Pzdr



arwam

Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: arwam » pt lut 03, 2012 10:40

dokładnie sprawdzić świece dogrzewające płyn i sprawdź kąt wtrysku



Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: maks149 » pt lut 03, 2012 10:49

A W moim AHF-ie TEŻ były montowane???


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

materwyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 27, 2010 15:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: materwyx » pt lut 03, 2012 11:33

O dzięki chłoptaki. To może być jakiś trop. Czy możecie mi łopatologicznie wytłumaczyć, gdzie są te świece do podgrzewania płynu, i czy mogą być dwie, a nie trzy ? Może od razu wszystkie wymienić? Auto kupiłem z takim felerem. O osiągach trudno powiedzieć do 100km/h jakieś 13-14 sekund, idzie 180 na obwodnicy w garwolinie :), więc chyba wszystko w porządku.

PS. Nagrzewnica dobra, z silnika do nagrzewnicy wychodza węze ledwie ciepłe, a nie gorące - tak jak chyba powinny. Termostat i czujnik wykluczony.



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: rybaka669 » pt lut 03, 2012 11:50

maks148 tak powinieneś mieć pod pompa vacum po prawej stronie



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Re: Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: markim321 » pt lut 03, 2012 14:57

Bardzo duża sprawność tego silnika, skoro wszystko ok a słabo się nagrzewa. Jak kształtuje się spalanie?


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

materwyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 27, 2010 15:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: materwyx » pt lut 03, 2012 15:19

Teraz pali koło 7 litrow jak jeździ na niedogrzanym w lecie w trasie pali 5. Mechanik mi powiedział, ze w tym silniku nie ma żadnych swiec dogrzewających wodę/płyn.



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Bardzo ciekawa i denerwująca sprawa z TDI i grzaniem

Post autor: ZWIREK1 » pt lut 03, 2012 16:34

To można dołożyć takie dogrzewanie .

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=263558" onclick="window.open(this.href);return false;
Pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości