Dziwne szum po wymianie rozrządu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » pn gru 26, 2011 12:39

Witam.Ostatnio wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompa wody i paskami alternatora i pompy wspomagania w silniku 1Z.Paski conti a rolki SKF.Od wymiany słychać dziwny szum zwłaszcza jak samochód postoi i jest zimy (nie na mrozie tylko w ogrzewanym garażu). Szum słychać w granicach 1tys do 2tys obrotów. Po przejechaniu ok 500km podjechałem do mechanika by sprawdzić jak się rozrząd układa i wszytko jest ok.Pasek napięty prawidłowo (zgodnie ze znakami). Nic niepokojącego nie widać.Co może tak szumieć.Zamieszczam filmik na którym trochę słychać ten szum,"wycie"

" onclick="window.open(this.href);return false;



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: Mumin90 » pn gru 26, 2011 13:06

szkoda że na filmie nic nie widać tylko jest głos
a pasek od wspomagania jest dobrze napięty?
spróbuj zdjąć osłonę rozrządu i wtedy posłuchaj
może to rolka napinająca ociera o blachę do której jest zapinana osłona rozrządu



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: Michał_1977 » pn gru 26, 2011 13:12

Ja tam nic niepokojącego nie słyszę...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: tomogolf2 » pn gru 26, 2011 13:15

rzeczywiscie slychac jak cos szumi zwłaszcza jak dodajesz gazu, wyglada jakby cos szorowało moze osłona rozrzadu? musisz przysłuchac sie skad to dobiega,docisnij albo odchyl troche osłone albo najlepiej ja zdejmij i sluchaj co sie dzieje :bajer:


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: Tomek » pn gru 26, 2011 16:11

na moje to rolka napinająca... u mnie tak mnie to niepokoiło że wymieniłem nową na nową, po jakimś czasie powinna się uspokoić
oile nie robiles sam to jest opcja ze siedzi tamm stara rolka.....mechanik mogl stwierdzić ze "jeszcze jest dobra" :grin: a nigdy nie napniesz rolki z taką samą siłą


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » pn gru 26, 2011 17:08

Słychać to właśnie gdy dodaje gazu lub podczas jazdy lub gdy hamuje silnikiem tak w granicach 1tys do 2 tys obrotów.Mechanik u którego to robiłem jest zaufany (grubsze naprawy robię tylko u niego już kilka lat) i oddał mi wszystkie stare części które wymienił.Oglądałem tez rozrząd i widać że wszytko jest nowe.Teraz się zastanawiam co z tym zrobić ,czy zostawić czy grzebać dalej.Raczej to nie powinna być wina paska gdyż jest prawidłowo naciągnięty.Z tego co zaobserwowałem (nie ściągając osłony rozrządu) to ten szum jest najbardziej słyszalny od góry przy pompie wtryskowej.jutro będę musiał ściągnąć osłonę o obsłuchać dokładnie z którego miejsca to dokładnie dobiega.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: Mumin90 » pn gru 26, 2011 17:29

hudy8
jak słychać to najbardziej od góry przy pompie to zwróć uwagę na tą małą rolkę co jest pod osłoną
i na samą rolkę napinającą bo ona często ociera o blachę



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » pn gru 26, 2011 17:55

ok jutro sprawdzę ale jak przed wymiana było ok to dlaczego po założeniu nowej mogło by obcierać?? osłona by się obniżyła??



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: Mumin90 » pn gru 26, 2011 18:05

przy wymianie rozrządu osłona mogła sie delikatnie przegiąć i już trze



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: munior » pn gru 26, 2011 18:24

Tomek pisze: a nigdy nie napniesz rolki z taką samą siłą
:panna: taaa na pewno :chytry: a to z jakiej przyczyny ? widziałeś w ogóle rolkę napinającą od TDI ?


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » wt gru 27, 2011 11:45

Dziś zdjąłem osłonę rozrządu i... nic nie zauważyłem.Ten szum nadal jest,nie jest w ogóle głośniejszy po zdjęciu osłony rozrządu.Hałas roznosi się z każdej strony i nie wiem co się tak odzywa.Od samego rozrządu nic szczególnego nie słychać.Kolejna opcja chyba będzie zrzucenie wszystkich pasków i wyeliminowanie alternatora i pompy wspomagania i pompy wody chodź dziwne że przed wymiana nic nie było słychać a po wymianie coś się odzywa.Nie wiem czy aż taki zbieg okoliczności jest możliwy... Nagrałem jeszcze jeden filmik.Na nim widać że najbardziej słychać ten dźwięk przy pompie wtryskowej.Sorry że tak rzucam kamera na wszystkie strony ale chciałem szybko wszytko pokazać. " onclick="window.open(this.href);return false;



mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: mateo1988 » wt gru 27, 2011 20:38

Chodzi o szum, który jest tak samo jak i u mnie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=434158" onclick="window.open(this.href);return false;
Po robocie pompiarza się pojawił i doszliśmy do wniosku że to pasek rozrządu. Rolki podmieniał i został jedynie pasek... Jeszcze go nie wymieniłem więc nie mogę powiedzieć czy to pomogło, ale osłuchanie stetoskopem wszystkiego, wskazuje na winę paska.



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » wt gru 27, 2011 21:28

U mnie aż tak nie gwiazda tylko lekko szumi.U ciebie to śmiga strasznie,jak turbo.Mówisz że pasek jednak u mnie napięcie jest ok.Nawet dziś go dotykałem i ugina się pod naciskiem więc nie jest za mocno napięty.Także szukam dalej.



mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: mateo1988 » wt gru 27, 2011 21:47

hudy8 uwierz mi to ten sam dźwięk, tylko że pierwsze nagranie kiepskie, telefon ścisza większość i został głównie świst turbo, który jest naprawdę cichy. Zobacz sobie drugi filmik 1:10 http://www.youtube.com/watch?v=Oy7oKWgv ... embedded#!
U mnie napięcie też jest ok, bo inaczej się go nie da napiąć ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości