Dziwne szum po wymianie rozrządu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » wt gru 27, 2011 22:29

No na drugim nagraniu jest podobnie jak u mnie.No ale do jakich wniosków doszedłeś??Z tego co piszesz pasek masz dobrze napięty.U mnie jest nowy pasek Contitech,również dobrze napięty.Czyli pasek po prostu sam z siebie tak szumi czy jest z nim coś nie tak?? Będziesz wymieniał pasek czy mechanik mówił byś zostawił tak jak jest?? Sam szum mi nie przeszkadza.Obawiam się tylko by pasek wytrzymał tyle ile ma wytrzymać... Wcześniej miałem pasek Dayco i nie było żadnych szumów a po założeniu Conti od razu jakieś jaja są.Słyszałem że Conti to trochę przereklamowana firma i niestety zaczynam być tego samego zdania...



mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: mateo1988 » wt gru 27, 2011 22:57

Słuchaj, ja też mam Contitecha, z nim było wszystko ok, do czasu aż go pierwszy raz zdjęli i ponownie założyli. Pompiarz powiedział że jak mnie to denerwuje to mam kupić pasek i mi zmieni, powinno być ok. Szukał przyczyny ponad 1h. i jedyne co zostało to właśnie pasek.., narazie jeżdżę, pogadam ze znajomym czy nie załatwi mi nowego paska na podmianę. Jak by było ok, to kupię a jak nie to oddam i trzeba będzie szukać dalej. Ale z oględzin wynika że winny jest pasek, po prostu po zdjęciu i ponownym założeniu inaczej się ułożył. A u ciebie hudy8 nie wiem co może być przyczyną że od nowości tak szumi/świszczy.., będę sprawdzał czy coś zdziałałeś w tym temacie, jak mi się uda załatwić pasek i podmienić, to dam znać.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: Detektor » czw gru 29, 2011 22:12

hudy8 daj sobie spokój z doszukiwaniem się czegoś złego bo zapewniam Cię, że napewno masz wszystko wporządku. Przyczyną tego szumu jest nowa pompa wody, to ona prawdopodobnie wydaje ten dzwięk. Przerabiałem ten temat już w swoim firmowym aucie i dopiero z upływem kilometrów pompa się wyrobiła i szum ucichł ale nie zniknął całkiem. Obroty pompy wody wzrastają proporcjonalnie do obrotów silnika, dlatego słychać ją podczas przygazówek no i co mnie bardzo zdziwiło na początku słychać ją było podczas hamowania silnikiem. Czasami ponoć tak się zdarza z nowymi pompami wody a dzieje się tak dlatego bo przy produkcji czasami któryś z elementów obracających się otrzymuje ciut większy wymiar dosłownie o setne milimetra niż powinien mieć w rzeczywistości. Jest to tak niewielki wymiar, że nie przeszkadza to póżniej w spasowaniu do kupy wszystkich elementów pompy ze sobą ani nie ma to żadnego wpływu na jej póżniejszą pracę w silniku tyle, że pózniej słychać dokładnie jej pracę gdy silnik jest odpalony. Lecz tak jak już wcześniej wspomniałem wraz z przebiegiem kilometrów wszystko się do siebie ułoży, wyrobi i dzwięk ten ucichnie. U mnie na dzień dzisiejszy jest już coś około 7tyś.km zrobione od wymiany i ten szum jest już ledwo słyszalny ale sam na początku miałem zagwozdke co się dzieje z silnikiem. Tak więc olej to i niczego się nie doszukuj a z czasem sam zauważysz, że ten dzwięk będzie cichł a silnik nadal będzie pracował tak jak powinien :bajer:


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: mateo1988 » pt gru 30, 2011 12:04

Detektor to jeszcze wytłumacz mi, czemu u mnie tak szumi, jak od początku zmiany rozrządu było cicho, czyli jakieś 20tys km temu, i szumieć zaczęło dopiero po robocie pompiarza? :bajer:



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » pt gru 30, 2011 14:41

No nie wiem czy to pompa bo u mnie od góry ten dźwięk wyraźnie słychać a na dole już nie.Ja na razie *#cenzura#* i nic do głowy mi nie przychodzi.Będę musiał podjechać jeszcze do jakiegoś mechanika by mi to obsłuchał jakimś sprzętem lepszym niż ucho...



Awatar użytkownika
pacopsycho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 06, 2011 12:35

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: pacopsycho » pt gru 30, 2011 22:55

mialem podobny problem po wymianie rozrzadu dziwny szum w okolicach paska okazalo sie jednak ze byl to napinacz paska alternatora ;)



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: Detektor » sob gru 31, 2011 10:58

jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić żeby gumowy pasek powodował taki dżwięk, według mnie to może być tylko element, który obraca się na łózysku i to ono jest sprawcą tego całego zamieszania. Pasek może być tylko pośrednim tego sprawcą jeżeli został żle założony i powoduje większy nacisk na którąś z rolek przez co szumi w niej łóżysko. Innej opcji nie widzę.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » sob gru 31, 2011 11:51

Ja coś zaczynam się skłaniać ku łożysku pompy wtryskowej.Szumi najbardziej włąsnie z tamtej okolicy przy pompie wtryskowej a tak nie ma żadnego innego koła tylko od pompy wtryskowej...



adikoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 11, 2011 22:18

Re: Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: adikoz » czw sty 19, 2012 00:51

hudy8 i jak dalej ci szumi? zrobiłes cos z tym?
Bo ja mam identyczny problem - po wymianie całego rozrzadu zaczelo cos wyc (mechanik zaufany) zarowno przy przyspieszniu jak i hamowaniu silnikiem oraz przy dodawaniu gazu na postoju.



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: hudy8 » czw sty 19, 2012 17:46

Niestety nic na razie nie znalazłem.Obsłuchałem cały silnik i najgłośniej szumi przy kole pompy wtryskowej.Musiał bym znaleźć jakiegoś mechanika który by miał jakieś porządne narzędzie do obsłuchiwania silnika...



-HARNAS-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 13, 2019 10:36

Re: Dziwne szum po wymianie rozrządu

Post autor: -HARNAS- » śr lip 17, 2019 21:49

Podpinając się pod temat, mam podobny problem do opisywanego przez kolegów, i jestem bezradny, napiszcie proszę jak u was zakończyło się z tym dziwnym dźwiękiem słyszanym w kabinie od 1000 obrotów, u minie po przyłożeniu patyka ewidentnie słychać było to coś z napinacza, kpl. INA, po zmianie napinacza na kolejny nowy napinacz, dźwięk taki sam, do tego na najmniejszej rolce pojawiają się dziwne zabrudzenia tak jakby coś "kapaoło" na nią co jest nie możliwe, zdjęcie oblepionej rolki poniżej.

Dodam że zmiana paska na deico też nic nie zmieniła..

GOLF 6 2.0 TDI 140 KM silnik CBAB. :banghead: :banghead: :banghead:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości