Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

beavis2108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 06, 2008 12:22
Lokalizacja: Białystok

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: beavis2108 » pt lis 11, 2011 17:20

Witam
Mam taki problem, wymienilem wtryski na inne, po tej opewracji nie udało sie odpalic samochodu, myslelm ze jest zapowietrzony i paliwa nie dostaje, ale jak zdjalem wezyk przelewowy miedzy wtryskami to leci z nich paliwo. Pomyslalem ze te nowo wlozone wtryski sa jakies lewe, wiec wrocilem do swoich starych, jednak samochod dalej nie odpala, nawet nie probuje lapnac obrotow, po prostu nic, tyle co rozrusznik kreci, dziwne ze z wydechu samym powietrzem daje, nie ma sladu dymka.
Nie wiem czy o czym zapomnialem, ale wymienialem juz 2 razy wczesniej wtryski i wszystko dzialalo bez zarzutu.
Czy ma ktos moze jakis pomysl co moze byc z moim golfikiem? silnik to 1,9 tdi 1Z (90km).



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: Tomek » pt lis 11, 2011 17:58

pierwszy bodaj z prawej wtrysk to sterujacy ma taka plastikową opaskę z kablem, moze nie podpiąłeś


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: Baryla » pt lis 11, 2011 18:47

Tomek pisze:pierwszy bodaj z prawej wtrysk to sterujacy ma taka plastikową opaskę z kablem, moze nie podpiąłeś
trzeci od rozrządu, drugi od sprzęgła.

Podepnij vaga, zobacz błędy. Jeżeli nie masz vaga to sprawdź zaworek na pompie czy cyknie po włączeniu zapłonu, jeżeli cyknie to luzuj wtryski i kręć. Czasami się tak zapowietrzy że trzeba i z 20sek kręcić żeby ropa poszła.



Awatar użytkownika
Greeqo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:40
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: Greeqo » pt lis 11, 2011 19:21

ja ostatnio też wymieniałem wtryski i też był problem z odpowietrzeniem, ja robiłem tak, wsadziłem wtryski podpiołem wszystko jak trzeba i nakrętki na wtryskach lekko poluzowałem, i wtedy 2-3 obroty samym rozrusznikiem, sekundowe, i potem poskręcałem wszystko i odpalił od strzała, uważaj bo może zachlapać CI wszystko, powodzenia :)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: PinkFloyd » pt lis 11, 2011 20:57

jak wymieniam wtryski to moge w kazdym krecic po 10 minut wiec sciagam przewod od egr krece rozrusznikiem a kolega psika wd40 w kolektor i zawsze lapie za pierwszym razem i po problemie



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: t0mal » sob lis 12, 2011 01:20

PinkFloyd pisze:a kolega psika wd40 w kolektor i zawsze lapie za pierwszym razem i po problemie
Raczej bym nie radził robić takich eksperymentów, szczególnie w dieslu. Żebyś nie musiał zbierać panewek z podłogi. Nie lepiej jest poprostu odpowietrzyć układ pompką?! Podjedźcie na złom i wyjmijcie gruszkę z jakiegoś francuza, albo podłączcie pompkę podciśnieniową pod powrót - silnik opali po dwóch, trzech obrotach rozrusznikiem.



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: Igor1 » sob lis 12, 2011 01:48

t0mal pisze:
PinkFloyd pisze:a kolega psika wd40 w kolektor i zawsze lapie za pierwszym razem i po problemie
Raczej bym nie radził robić takich eksperymentów, szczególnie w dieslu. Żebyś nie musiał zbierać panewek z podłogi. Nie lepiej jest poprostu odpowietrzyć układ pompką?! Podjedźcie na złom i wyjmijcie gruszkę z jakiegoś francuza, albo podłączcie pompkę podciśnieniową pod powrót - silnik opali po dwóch, trzech obrotach rozrusznikiem.
tez tak robie tam nie lejesz tylko 10 cm od otworu rozpylasz miegłke którą zasysa silnik i nawet upiornie zapowietrzony po kilku sekundach sie odpowietrza, nic sie nie dzieje, nawet w ASO tak robia tylko samostartem :grin:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: wesol » sob lis 12, 2011 09:23

najlepszy do takiego odpalania jest plak do kokpitów. Nie jest na tyle agresywny by powodowac odpalanie detonacyjne. Zawsze tak robilismy jak sie wymienialo filtry paliwa w dieslu gdzie nie ma pompy podajacej w baku jak pracowalem w aso opla.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

beavis2108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 06, 2008 12:22
Lokalizacja: Białystok

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: beavis2108 » sob lis 12, 2011 10:01

Wtrysk sterujacy podlaczylem, tak jak pisalem wyglada ze paliwo do wtryskow idzie bo jak zdjalem wezyk przelewowy to mi ropa pociekla po calym silniku, ale sprobuje zrobic jak pisaliscie i mam nadzieje poskutkuje...

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: Tomek » sob lis 12, 2011 14:12

plak jest bezpieczniejszy niż wd


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

david90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 19:41
Lokalizacja: Krosno

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: david90 » sob lis 12, 2011 16:26

Nie ściągaj zadnych wężyków ani żadnego plaka w takim przypadku. Popuśc nakrętki przy wtryskach tak zeby na rurkach dochodzących do wtrysków był wyczuwalny luz około 1mm. Kręć rozrusznikiem, aż spod nakrętek na kazdym wtrysku zacznie chlapać ropa - przestan kręcić rozrusznikiem, dokręć nakrętki, ma zapalić max z dwóch obrotów rozrusznikiem.


Obrazek
Naprawa telefonów komórkowych, odblokowywanie nawigacji.

beavis2108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 06, 2008 12:22
Lokalizacja: Białystok

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: beavis2108 » pn lis 14, 2011 13:48

Dzieki za dobre rady, poskutkowalo poluzowanie nakretek przy wtryskach, pokrecilem aby z kazdego poszla ropka, potem dokrecilem i odpalil za 1 obrotem:)



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: PawełB » śr lis 16, 2011 15:08

Odświeżę temat koledzy bo mianowicie jestem przed wymianom wtrysków, nigdy tego nie robiłem a nie chciał bym czegoś uszkodzić może mi ktoś poradzić jak to zrobić bezpiecznie, jakie narzędzia będą potrzebne? silnik 17sdi AKU. o co chodzi z kontem ustawienia wtrysków?



Awatar użytkownika
Renegade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:16
Lokalizacja: RZ

Re: Po wymianie wtrysków nie da sie odpalic

Post autor: Renegade » czw lis 17, 2011 16:40

PawełB pisze:Odświeżę temat koledzy bo mianowicie jestem przed wymianom wtrysków, nigdy tego nie robiłem a nie chciał bym czegoś uszkodzić może mi ktoś poradzić jak to zrobić bezpiecznie, jakie narzędzia będą potrzebne? silnik 17sdi AKU. o co chodzi z kontem ustawienia wtrysków?
Kat ustawienia wtryskow jesli mozna to tak nazwac to w PD-kach.
Wymiana lacznie z rozbiorka wtryskiwacza, How To tutaj: http://pics2.tdiclub.com/pdf/injector_install_howto.pdf


TDI Performance

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 39 gości