[TD] golf II olej w zbiorniczku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wolfik3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 05, 2010 15:18
Lokalizacja: warszawa

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: wolfik3 » czw paź 27, 2011 09:13

Witam mam problem z moim golfem, zakupiony od kolegi z forum w pażdzierniku,i sa problemy,ale może od początku.
Po zakupie strasznie podnosił się płyn w zbiorniczku wyrównawczym do tego stopnia że stojąc w korku wywaliło płyn góra,została splanowana głowica i sprawdzona ciśnieniowo,zalany nowy olej wymieniony płyn, rozrząd czujniki w chłodnicy i po przejechaniu około 200 km mam taki efekt że jest masło w zbiorniczku wyrównawczym,i pytanko?
czy mechanior spieprzył uszczelkę żle ja zakładając
lub czy muszę rozglądać się za innym silnikem



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Borygo » czw paź 27, 2011 09:37

Bardzo prawdopodobne Twoje podejrzenie,albo zle splanowana glowica,albo w ogole nie planowana,zalkezy czy ten kolega Ci mowil ze robil remont glowicy czy sam sie tym zajales.Zakladam ze kolega Ci tak mowil,czyli: istnieje taka mozliwosc ze kolega Cie po prostu oszukal,wymienil tylko uszczelke pod glowica,i po przejechani tylu kilometrow uszczelke wydmuchalo...Jak jechales to jeszcze bylo ok bo samochod mial wystarczajace chlodzenie jak stalales zaczal sie gotowac.Maslo w zbiorniczku to nic innego jak uszczelka pod glowica.



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Borygo » czw paź 27, 2011 09:44

Musisz sie rozejrzec za nowa glowica,pewna z gwarancja rozruchowa...Koszt takiej glowicy to okolo 4 paczek gotowej do zalozenia i jazdy....Sam szukalem jakis czas temu takiej wlasnie glowicy....W razie czego pisz o swoich krokach wspolnie bedziemy kombinowac...Pozdrawiam;)



wolfik3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 05, 2010 15:18
Lokalizacja: warszawa

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: wolfik3 » czw paź 27, 2011 12:00

o fajnie za szybką odpowiedz,moje podejrzenia sa takie
głowica została splanowana i sprawdzona mam na to papier, a dupek który ją zakładał spaprał temt ,bo jeszcze mówił że po przejechani około 500 km trzeba będzie dokręcić głowice ,problem polega na tym że auto musi pojechać do innego mechanika około 12o km,bo do tamtego ciula mojej golfinki już nie dam.
Czy taka wyprawa nie zaszkodzi silnikowi?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14120
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Michał_1977 » czw paź 27, 2011 12:43

Borygo pisze:Maslo w zbiorniczku to nic innego jak uszczelka pod glowica.
Nieprawda.
Uszkodzona chłodniczka oleju też potrafi tak nabałaganić,to raz,a dwa,że przy zdejmowaniu głowicy mogło się dostać sporo oleju do kanałów wodnych i masełko jak talala.
Oczywiście nie można tutaj wykluczyć spapranej roboty,ale najpierw odłączyłbym węże wodne od chłodniczki i zmostkował,wylałbym rozgrzany(!) płyn z układu i przepłukałbym wodą i pojeździłbym trochę,jeśli nic nie będzie się działo,to znaczy,że chłodniczka poszła spać :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Borygo » czw paź 27, 2011 16:06

Przeciez w 1.6 td w dwojce nie ma zadnej chlodniczki....a jezeli nawet to przy zdejmowaniu glowicy to plyn z chlodnicy masz juz spuszczony,olej silnikowy nie zawsze i nie w kazdym przypadku tez ale nawet gdyby to olej samoczynnie splywa na spod silnika i nie ma go w glowicy,wiec podczas zdejmowania glowicy nie ma zadnego sposobu zeby narozlewac oleju do innych kanalikow....;/
A odnosnie planowania to wszystko jest do zalatwienia kolego pamietaj o tym.Papier papierem,ale jezeli wszystko faktycznie byloby zrobione z papierem w reku dokumentacja to byloby ok i dzialalo by niezawodnie a nie tak jak to opisales wyzej...Zycze udanej zabawy i pozdrawiam serdecznie ;)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14120
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Michał_1977 » czw paź 27, 2011 17:16

Borygo pisze:Przeciez w 1.6 td w dwojce nie ma zadnej chlodniczki
Znów się mylisz.
Borygo pisze:jezeli nawet to przy zdejmowaniu glowicy to plyn z chlodnicy masz juz spuszczony
Kolejny raz możesz się mylić,bo jeśli spuszcza się płyn przy zimnym silniku,to termostat nie puści płynu i cały blok pozostaje zalany.
Borygo pisze:olej samoczynnie spływa na spod silnika i nie ma go w glowicy
Błąd.Zdejmij sobie pokrywę zaworów i zobacz ile go tam stoi,zwłaszcza w gniazdach na szpilki.Przy odkręcaniu olej spływa w dół po szpilkach,a jak oderwiesz głowicę,to pięknie rozpływa się po bloku.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Fikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lis 02, 2010 15:29

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Fikus » czw paź 27, 2011 18:16

Dokładnie tak jak mówi kolega Michał_1977 :bigok:



wolfik3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 05, 2010 15:18
Lokalizacja: warszawa

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: wolfik3 » czw paź 27, 2011 20:28

Jadę w sobotę do kolegi mechanika z prawdziwe :banghead: :banghead: goa zdarzenia wie wszystko opiszę ku przestrodze,Pozdrawiam Krzysiek



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: twardy » czw paź 27, 2011 22:46

Też chcę potwierdzić że po remoncie może byc olej w płynie sam tak miałem , wymieniłem płyn i teraz w zbiorniczku czysto.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

wolfik3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 05, 2010 15:18
Lokalizacja: warszawa

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: wolfik3 » pt paź 28, 2011 09:08

twardy od tego zacznę



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Borygo » sob paź 29, 2011 11:57

Moze i faktycznie macie racje pomylilem sie przepraszam,ja jak wymienialem u siebie glowice to nie mialem oleju w zbiorniczku dlatego takie mialem zdanie ale skoro moze to zaistniec to w takim razie zwracam honor i przepraszam.
Po za tym mysle ze mialem troche racji.... :)



wolfik3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 05, 2010 15:18
Lokalizacja: warszawa

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: wolfik3 » sob paź 29, 2011 20:41

JEST CHŁODNICZKA ,BYŁEM DZIŚ U KOLEGI MECHANIKA I TAKIE SA JEGO PRZYPUSZCZENIA,WE ŚRODĘ JEDZIE DO SPRAWDZENIA. :food:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14120
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[TD] golf II olej w zbiorniczku

Post autor: Michał_1977 » sob paź 29, 2011 20:45

Borygo pisze:zwracam honor i przepraszam.
Borygo, :pub:
wolfik3 pisze: ŚRODĘ JEDZIE DO SPRAWDZENIA
Jeśli masz na myśli chłodniczkę,to nie trzeba demontować i wozić do sprawdzenia.Wystarczy zdjąć z niej węże wodne i zmostkować.Później tylko zmiana płynu na wodę i obserwacja :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 65 gości