VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: supr3me » pn lip 11, 2011 18:00

Witam
mam dosyć nietypowy problem i (być może) mało czasu, wiec od razu przejdę do rzeczy,
...zauwazyłem dziś po pracy, że mam malutką plamę pod autem, tylko nie mam pojęcia co to może być, pod pojemnikiem z płynem do spryskiwaczy i pojemnikiem z płynem do wspomagania jest taka jakby metalowa szyna która jest cała "upaćkana" jakąś rzadką mazią koloru praktycznie czarnego, bez zapachu, delikatnie wydaje sie być tłusta, spływa to jakoś po zderzaku i kapie centralnie przed kołem ...sprawdzałem stan płynu do wspomagania i hamulcowego i jest na MAX, z autem wszystko w porządku ...z tego co pamiętam to kilka dni temu widzialem ze ta szyna jest w tym upaćkana ale myslalem ze moze rozlalem plyn do spryskiwaczy podczas uzupelniania i nie zwrocilem uwagi, ale dzis to juz zaczelo kapać pod autem, pare kropel, plama moze 5cm średnicy, nie wiem czy czekać czy lecieć do jakiegos mechanika czym prędzej? doradźcie, z góry dzięki ! pozdrawiam


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: Detektor » pn lip 11, 2011 18:50

przecież żaden z nas nie powie Ci skąd to leci skoro nie mamy możliwości obadać auta osobiście, po za tym
tak na chłopski rozum ani płyn od spryskiwaczy ani od wspomagania czy hamulcowy żaden z nich nie jest czarny.
To może być tylko olej silnikowy lub ze skrzyni przy czym bardziej obstawiał bym na ten pierwszy.
Jeżeli masz możliwość to wiedz autem na kanał podnieś maskę do góry i posprawdzaj wszystkie nieszczelności
a w najbliższym czasie proponował bym częstsze kontrole stanu oleju dla świętego spokoju. No i na koniec
jeszcze napiszę czy masz 100% pewność że ta plama należała do Ciebie, zajżyj pod auto jutro rano zanim
wyruszysz do pracy.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: supr3me » pn lip 11, 2011 19:16

plama na pewno należy do mnie bo jak już pisalem mam upaćkany zderzak i tą "szynę" z boku silnika, z tego co sie przygladalem to raczej ciezko zeby sie tam dostal olej z silnika bo jest to troche jakby oddalone od siebie i nie widzialem raczej nic po czym moglby spłynąć w to miejsce.. stan oleju kontroluje czesto i caly czas jest taki sam czyli full..

znajomy podsunął myśl ze moze teleskop puścił? ostatnio slychac lekkie pukniecie, z tej samej strony co ten wyciek, podczas wjechania w jakis dołek na skreconych kołach, inna myśl to moze chłodnica oleju czy cos, nie znam sie za bardzo na tych wszystkich "bebechach" ...przypominam ze jest to anglik, moze cos jest odwrotnie zamontowane niz w "normalnych" autach :)


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: Detektor » pn lip 11, 2011 19:49

supr3me pisze:z tego co sie przygladalem to raczej ciezko zeby sie tam dostal olej z silnika bo jest to troche jakby oddalone od siebie
a teleskop już tymbardziej
supr3me pisze:inna myśl to moze chłodnica oleju
chłodnica oleju jest mniej więcej centralnie a pod nią już nie ma nic, więc jeżeli nie masz osłony
pod silnikiem to kapało by bezpośrednio na jezdnie.
Ciężko jest cokolwiek powiedzieć jeżeli nie ma możliwości samemu tego zobaczyć no ale każdy wyciek
jest do zlokalizowania tylko potrzeba trochę wolnego czasu i czasami jeszcze cierpliwości.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: supr3me » pn lip 11, 2011 20:12

przyjrzalem sie teraz ze cala ta szyna od zderzaka az po sprzęgło jest upaćkana, przetarlem ją troche i przejechalem sie ze 2km i troche naplynelo tej mazi znowu,.. wszystkiego tam jest tak nadźgane ze nic nie da sie zobaczyc bez wiekszego rozbierania.. a czasu za bardzo nie ma, auto potrzebne do pracy, dlatego nie wiem czy panikowac czy na spokojnie poszukac dobrego mechanika :(


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: Detektor » pn lip 11, 2011 20:53

jak to po sprzęgło ? gubię się w twoich opisach, wcześniej pisałeś że jest to po stronie zbiornika do spryskiwaczy
i za cholere nie wiem o jakiej "szynie" mówisz. Założył bym się, że to napewno olej silnikowy albo ze skrzyni, gdzieś
Ci się napewno poci. Sprawdz wężyk od odmy przy okazji, czy odma jest poprowadzona fabrycznie ?
a tak wogóle to kanał kolego :bajer: chyba nie pracujesz 7 dni w tygodniu ? zorganizuj sobie kanał i wjedz autem,


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: supr3me » pn lip 11, 2011 21:10

pisałem ze to anglik wiec kierownicę jak i sprzęgło mam po stronie zbiorniczka od spryskiwaczy i innych zbiornikow :) skrzynia po drugiej stronie silnika to raczej na pewno nie ona....
a ta szyna, czesc karoserii, nie wiem jak ja profesjonalnie nazwac ale są dwie takie szyny po obu stronach silnika,... co do odmy to nie mam pojecia gdzie ona jest :) na dniach bede musial sie wybrac do mechanika, najpozniej w sobote, mam nadzieje ze dojezdze.....

gdzie jeszcze moze byc jakis czarny płyn oprocz silnikowego oleju?


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: Detektor » pn lip 11, 2011 21:29

sprzęgło masz przy skrzyni, tak więc wychodzi na to że skrzynie masz również po stronie zbiornika
od spryskiwaczy :hmm:
supr3me pisze:gdzie jeszcze moze byc jakis czarny płyn oprocz silnikowego oleju?
w skrzyni :grin: i nigdzie indziej


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: Qto » pn lip 11, 2011 21:29

może umyć silnik i na czystym szukać gdzie leci :chytry:



Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: supr3me » pn lip 11, 2011 22:00

Detektor pisze:sprzęgło masz przy skrzyni
dobra to juz sie pogubilem, z tego co widze to wydaje mi sie ze skrzynia jest po prawej stojąc przed autem, ale po lewej, tak jak kierowca, jest jakies takie duze koło, wydawalo mi sie ze to tarcza sprzegla, ale moze sie myle :)


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: Detektor » pn lip 11, 2011 22:20

ogólnie sprzęgła nie zobaczysz bo jest schowane w obudowie skrzyni biegów a normalnie skrzynia jest po prawej stojąc
przed autem i u Ciebie pewnie tez tak jest po za tym że masz inny układ kierowniczy.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: supr3me » pn lip 11, 2011 22:51

no wiec, dobrze myslalem, stojac przed autem skrzynie mam po prawej, a przeciek po lewej, wiec mam nadzieje ze skrzynie mozemy zostawic w spokoju :) tylko teraz mam nadzieje ze to nie silnik... dodaje fotke z zaznaczeniem gdzie mi sie zbiera ta maź, to ta szyna, prowadnica czy jakos to sie tam fachowo nazywa, zbiera sie gdzies od strony szyby i spływa w strone zderzaka... moze ktos cos wymysli.... w dolnej części fotki widać ją..

Obrazek


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

Re: VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd

Post autor: piotreq » wt lip 12, 2011 10:17

supr3me pisze:prowadnica czy jakos to sie tam fachowo nazywa
Podłużnica :bigok:

W tym miejscu to nie wiem czy może być coś innego niż olej ze wspomagania...



Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

VW Bora - wyciek, kapie pod autem ..tylko nie wiem skąd :(

Post autor: supr3me » wt lip 12, 2011 16:13

przyjrzalem sie dzis z kumplem dokladniej w swietle dnia :) wszystko jest czyste, niczym nie ubryzgane, tylko i wylacznie podluznica jest uciapciana, sprawdzilem ze to raczej nie olej silnikowy bo on jest calkowicie czarny a ta maź jest ciemna ale nie czarna.... pojemnik od plynu do wspomagania tez czysciutki, nigdzie nie widac zeby sie cokolwiek lało, plyn na MAX...

doszlismy do wniosku ze najbardziej podobny konzystencją jest płyn hamulcowy, z tym ze on jest praktycznie bezbarwny, ale najprawdopodobniej ktos kiedys dolewal tego plynu i poprostu rozlał, spłynelo na podluznice ktora chyba schodzi troche w dół pod tym pojemnikiem wiec mogl sie zebrac tam syf i teraz to poprostu sie przeplukalo w tym plynie i wyplynelo przy paru mocniejszych przyhamowaniach, podluznica ma wystajace krawedzie wiec tworzy takie jakby koryto i tam to wszystko moglo siedziec... na fotce wyżej troche widac ze oprocz tej mazi jest troche syfu, poki co dzis sie jeszcze nie zebralo nic w tym miejscu wiec moze co mialo wyplynac to juz wyplynelo :) hehe

mam nadzieje ze to bedzie to, poki co bede obserwowal płyny i w ogole, dam znac jak sie cos zmieni, pozdraVWiam :okej:


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości