AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: kkolekk » pn cze 27, 2011 20:04

czyżby uszczelka ?



Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Re: AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: Karaś » pn cze 27, 2011 22:03

kkolekk pisze:czyżby uszczelka ?
Nie,nie takie objawy,moc ma ale się przytyka,kopci tylko jak się zdarzy taka sytuacja i płynu chłodzącego nie ubywa ;)



arwam

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: arwam » pn cze 27, 2011 22:12

podstawiło zawory. po tym jak zgasiłeś po jakichś pięciu minutach wszystko wróciło do normy

nigdy nie gazuj zimnego silnika jeśli isę długo chcesznim wozić chyba że Ci się już znudził to zawsze możnesz coś zakupić, np jakieś M-TDI :hmm:



Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: Karaś » pn cze 27, 2011 23:02

arwam, odpaliłem go po jakiś 10sek i krztusił się ok 15sek i wszystko wróciło do normy ;)
To co w końcu jest do wymiany/naprawy? A co z tym przytykaniem na każdym biegu?



arwam

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: arwam » wt cze 28, 2011 13:26

sprawdź ciśnienie oleju. bardzo prawdopodobne że masz za wysokie przez co podstawia zawory



Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: Karaś » wt cze 28, 2011 14:50

Ok,powiem mechanikowi żeby sprawdził przy zmianie rozrządu,ale to w przyszłym tygodniu dopiero. Mam zalany olej mineralny 15w40 Platinum chyba-ojciec wymieniał i mi zrobił taką niespodziankę :? Możliwe,że przez ten olej są takie cyrki?
Kurcze planowałem go zmienić przy rozrządzie,bo akurat czas na zmianę. Zmienię rozrząd,olej na 10w40 półsyntetyk i napiszę czy pomogło,jak nie to załatwię sprawdzenie tego ciśnienia ;)



arwam

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: arwam » wt cze 28, 2011 20:24

olej proponuję zmienić na pełny syntetyk Mobil'a.
nie jest to już to samo co wcześniej ale jest to nadal jeden z najlepszych olejów.
zalej Mobil'em 1 5W50



Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: Karaś » ndz lip 03, 2011 16:38

Olej zmieniony. Zaryzykowałem i wlałem mobil 1 5w50. Pozostał jeszcze rozrząd. Czy się przytyka to nie miałem okazji sprawdzić,bo zobaczyłem,że 3 wtryski mi leją :? Jeden dość konkretnie. Chyba to nie przez zmianę oleju tylko zbieg okoliczności? Na fotkach 2 z 3 lejących wtrysków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I teraz pytanie,czy wystarczy zmienić same końcówki a jeśli tak to czy dam radę sam wykręcić wtryski i odesłać je do kogoś kto mi założy końcówki,a później ja je sam założę i nic nie trzeba będzie ustawiać,czy samochód musi być "obecny" do ustawienia tego wszystkiego?



Awatar użytkownika
mr_jaru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: wt paź 17, 2006 15:12
Lokalizacja: Zamość/Wrocław
Kontakt:

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: mr_jaru » ndz lip 03, 2011 16:43

Karas23, najpierw sprawdź wężyki przelewowe a najlepiej je zmień na nowe wtedy będziesz wiedział czy to na 100% wtryski ciekną


jaru

Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: Karaś » ndz lip 03, 2011 17:03

mr_jaru, wężyki zmieniałem jakieś 2-3 miesiące temu więc to na pewno nie one.



arwam

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: arwam » pn lip 04, 2011 13:34

na pewno to nie jest wina oleju. wtryskiwacze w żaden sposób z nim się nie stykają chyba że sam je oblejesz ale nawet wtedy nic im by się nei stało



Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: Karaś » wt lip 12, 2011 18:10

Jestem już po wymianie końcówek wtrysków. Za końcówki boscha w Inter Carsie zapłaciłem 51zł sztuka + jakieś grosze za nowe podkładki, 100zł wymiana końcówek a wtryski zdemontowałem i założyłem sam. Wrażenia-ciszej chodzi i jest sucho :) ale problem "przytykania" został. Będę teraz robił rozrząd. arwam, mówiłeś o podstawianiu zaworów,czy to chodzi o to co napisał KanedA, czyli o zawieszających się popychaczach,czy źle rozumuję?
Mechanik za wymianę rozrządu chce 250zł,może ktoś się orientuje ile ewentualna wymiana tych popychaczy mogłaby kosztować? Jeśli to one są wszystkiemu winne...



arwam

AAZ przytyka sie przy ostrej jeździe

Post autor: arwam » wt lip 12, 2011 20:55

Karas23, cena robocizny jest w miarę normalna.
tylko niech zrobi na blokady. o ile wałek rozrządu można zablokowaćkawałkiem płaskownika albo kluczem. to pompę albo długą nasadką 10mm albo bolcem o średnicy 16mm jeśli dobrze pamiętam.
jeśli mechanik tylko zacznie mazać markerem to zabieraj samochód od niego czym prędzej chć sam używam markera po to że jak już zmienię rozrząd to robię kilka obrotów wałem ręczenie i jak się po tym znaki rozrządu pokrywają to wtedy dopiero odpalam.

a zanim jeszcze będziesz robił rozrząd podjedź gdzieś gdzie zmierzą Ci mechanicznym manometrem ciśnienie oleju podczas pracy silnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości