problem a płynem chłodzącym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michalkra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 21, 2010 21:22
Lokalizacja: śrem

problem a płynem chłodzącym

Post autor: michalkra » sob gru 04, 2010 09:13

Witam! mam problem z płynem chłodzącym a mianowicie wywala mi płyn naczyniem wyrównawczym- dzieje sie to przy dużych predkosciach lub gdy są upały gdy jest zimno to problem znika. gdy otwieram maske na zimnym siliku i mam stan płynu w naczyniu na min. i węze sa wtedy miekkie- gdy odpale i przejadę z 5 km to pożiom płynu opadnie o około cm. i węże robią sie wtedy bardzo twarde. tak naprawde to nie ma rególy na to aby powiedzieć kiedy to sie dzieje czasami jeżdze i jest dobrze a czasmi mi sie to dzieje bardzo często. miałem czyszczony układ chłodzenia cały i po tym problem znaikł ale tylko na jakiś miesiąc i póżniej na nowo. temp wody nigdy nie była większa niz 90 stopni, co najwżej jak wjadę do miasta to spanie. Auto odpala na dotyk czy zimno czy ciepło czy jaes rozgżany czy zimny. nie ma oleju w płynie ani odwrotnie, przyszpieszenie też ok, nie dymi na biało dlatego też wykluczam uszczelke pod głowicą czy tez samoą głowicę. CO BOLI MOJEGO GOLA



Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

problem a płynem chłodzącym

Post autor: człek » sob gru 04, 2010 09:36

To, że nie dymi na biało nie znaczy ze uszczelka jest ok. Obstawiałbym jednak uszczelkę pod głowicą ewentualnie pękniętą głowicę czego Ci nie życzę. Miałem kiedyś identyczne objawy a nawet chmurki szarej nie puścił przy odpalaniu.



michalkra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 21, 2010 21:22
Lokalizacja: śrem

problem a płynem chłodzącym

Post autor: michalkra » sob gru 04, 2010 09:48

a nie sądzisz, że gdyby to była usczelka to by mi sie grzała woda? a u mnie nigdy wiecej niż 90 stopni to nie było



michalkra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 21, 2010 21:22
Lokalizacja: śrem

problem a płynem chłodzącym

Post autor: michalkra » sob gru 04, 2010 09:54

no i gdyby to była uszczelka to by raczej sie działo stale a nie że raz przedajdę tys km i jest ok a raz przejadę 100 km i wywali



Awatar użytkownika
człek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr lip 30, 2008 11:31
Kontakt:

Re: problem a płynem chłodzącym

Post autor: człek » sob gru 04, 2010 10:22

michalkra pisze: dzieje sie to przy dużych predkosciach lub gdy są upały gdy jest zimno to problem znika


wychodzi na to, ze płyn się grzeje lekko ponad normę i od razu go wywala. ja miałem podobnie, spokojnie mogłem jeździć i jeździć ale jak już przycisnąłem i temp lekko wzrastała to od razu wywalało płyn. okazało się ze uszczelka pod głowicą nie była wymieniana od nowości i powstał lekki wżer w głowicy na poziomie uszczelki miedzy kanałem wodnym a komorą spalania. pewnego dnia poszła zasłona dymna przy odpalaniu i trzeba było zrzucać głowicę.

ed. temperatura u mnie tez była ok, dopiero dzień dwa przed remontem grzał się bardzo przy spokojnej jeździe i wywalało dużo płynu.
Ostatnio zmieniony sob gru 04, 2010 10:30 przez człek, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

problem a płynem chłodzącym

Post autor: ozyrysh » sob gru 04, 2010 10:25

kolego a co masz za silniczek??
ja też ostatnio wymieniałem uszczelke pod głowicą, ujechałem pare km weze miałem twarde, przy spokojnej jezdzie na autostradzie tzn szybko ale nie ze but caly czas tylko te 140 i tempomat to nic sie nie działo dopiero jak bylo jakies wzniesienie i silnik ciezej chodził to płyn mi wywalilo, a jak cały czas byla spokojna jazda to płyn wypadł dopiero jak silnik stygnął.
wez sobie zalej do pełna zbiorniczek płynu wyrównawczego i zapal silnik i obserwuj zbiorniczek a raczej wnetrze, jak bedą leciały bąbelki to na 100% to uszczelka, a głowica raczej nie, bo płyn by uciekał nawet na postoju, przechodziłem przez to tą jesienią tak że wiem w czym rzecz :pub:



michalkra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 21, 2010 21:22
Lokalizacja: śrem

problem a płynem chłodzącym

Post autor: michalkra » sob gru 04, 2010 10:32

silnik mam 110 konny. mi jak wywali wodę to w czasie jazdy. a może termostat sie zacina i dlatego czasmi jest dobrze a czasmi nie. bo jak był przeczyszczony układ to szedłem 180 km/h i było wszystko ok. albo pompa wody ....



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

problem a płynem chłodzącym

Post autor: Fahoo » sob gru 04, 2010 11:24

michalkra, na 100% uszczelka i kompresja wchodzi w kanały wodne...u kolegi w ibizie było identycznie .,..wymieniliśmy termostat i dalej to samo
...pekniecie ,wrzer jest minimalne dlatego dzieje sie to tylko pod duzym obciazeniem
Radze ci zajmij sie tym jak najszybciej,poniewaz miejsce w którym puszcza ci płyn ma inną temp niez reszta głowicy
przy duzej róznicy temp a tak jest w tym miejscu popeka ci głowica i bedziesz musiał szukac nowej lub te regenerowac


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

problem a płynem chłodzącym

Post autor: ozyrysh » sob gru 04, 2010 20:58

najpierw niech termostat wymieni, ja tez tak zrobiłem ale wiadomo że to jest uszczelka, jak masz ponad 200k przebiegu to musisz ją juz wymieniac to normalne :chytry: pompe wody mozesz sprawdzić otwierając pokrywę rozrządu
i wiesz 180 polecisz po rownym albo z gorki a jak przyjdzie obciazenie to temperatura pojdzie do gory i wywali płyn.
wez jak masz gorący silnik podnies maske. jesli waż jest twardy to wez odkrec nakretke zbiorniczka wyrównawczego, jak bedzie uciekało powietrze tak jak np z napoju gazowanego to juz tu nie pisz o tym tylko umawiaj się z mechanikiem :chytry:



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

problem a płynem chłodzącym

Post autor: zyggy » sob gru 04, 2010 21:28

Wymiana korka zbiornika, termostatu, sprawdzanie drożności wężyka przelewowego, testy spalin w układzie chłodzącym i egzorcyzmy nic nie dadzą :panna: Do wymiany PUG (pakietowa uszczelka głowicowa) i już. No niestety tak już jest i :ass:


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

problem a płynem chłodzącym

Post autor: ozyrysh » sob gru 04, 2010 21:41

no wiadome ale że ja też przez to przechodziłem i wydawałem kase na połśrodki myśląc że uszczelka jest cała to po co on ma mieć lepiej :pub:



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

problem a płynem chłodzącym

Post autor: leon79 » sob gru 04, 2010 22:31

ozyrysh pisze:jak masz ponad 200k przebiegu to musisz ją juz wymieniac to normalne
Chyba w ajm :D


User

Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

problem a płynem chłodzącym

Post autor: ozyrysh » ndz gru 05, 2010 02:48

owszem jest to szczególna przypadłość AJM ale coraz częściej słysze że nie tylko tym bardziej chociażby tutaj :ass: :ass:



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

problem a płynem chłodzącym

Post autor: leon79 » ndz gru 05, 2010 11:49

ozyrysh, tylko w tym przypadku tak naprawdę nie wiemy jaki ori przelot ma to auto (może byc sporo wiekszy niz 200tys a wtedy już uszczelka moze paść, nie jak w ajm, gdzie potrafi o wiele wczesniej powiedziec pa pa) :ass:


User

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości