Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jaki olej?

Post autor: RysiekAsthmatdi » sob lut 28, 2015 15:49

Teraz zrobilem 15 tyś km na mobil delvac 1 5w 40 i po 15 tyś jest ciemno złoty taki jasno brązowy....Ale znów przechodze na fuchs titan gt1 5w 40 bo na zimnym ciszej chodzi na fuchsie


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Jaki olej?

Post autor: VW_seller » sob lut 28, 2015 17:09

RysiekAsthmatdi pisze:Teraz zrobilem 15 tyś km na mobil delvac 1 5w 40 i po 15 tyś jest ciemno złoty taki jasno brązowy....Ale znów przechodze na fuchs titan gt1 5w 40 bo na zimnym ciszej chodzi na fuchsie
w dieslu ? to coś jest nie halo , wdieslu olej musi być czarny już po po paru km . może za mało dodatków płukajacych ma ten olej ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jaki olej?

Post autor: RysiekAsthmatdi » sob lut 28, 2015 17:31

Chłopie ten olej to jest taki olej że na nim robisz scanio 60-90 tysięcy k m i wtedy jest czarny....zalej....pojeździj....odezwij się po 10-15 tyś km.


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » sob lut 28, 2015 18:09

RysiekAsthmatdi a nie masz może zaślepionego EGR? W takim przypadku i przy dobrze przeprowadzonej wymianie olej nie musi być od razu czarny jak smoła, ale aż 15kkm? Ciekawe...
To że będzie gorzej na zimnym wiedziałem, bo ten Delvac jest dość 'ciężki' jak na 5w40, ale z tego co pamiętam Ty dużo jeździsz, więc silnik masz bardzo długo dobrze rozgrzany i nie przejmowałbym się tym że dłużej zaklepie na zimno ;)
Ale jak Ci to przeszkadza to możesz wrócić do Fuchsa, bo pomijając fakt że jest MidSAPS to parametry na zimno ma bardzo dobre.
panda6 pisze:ostatnie 2 zminy zalałem statoila lazerway LL 5w30 i złego słowa nie moge o nim powiedzieć, dosyć ładnie silnik na nim pracował, poranne rozruchy bez zarzutu, nie klepał na nim jakoś strasznie
30% PAO i to że jest 5w30 robią robotę, jednak do PD lepiej coś xw40. Czekam na wrażenia po zalaniu tego Ravenola ;)



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » sob lut 28, 2015 18:28

nie wieże w cuda że 15 tys km i nie czarny olej sie zrobi ,to nie benzyniak , jak sie nie zrobi czarny po 1000km to mi by się już lampka zapaliła że coś jest nie tak


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

Jaki olej?

Post autor: mimax » sob lut 28, 2015 18:39

koledzy a co myślicie o dodatkach do oleju typu ceramizer itd nie uzywałemm jeszcze tego a znajomy sobie zachwalal ze ciszej pracuje mu silnik na tym i ze spalanie sie zmniejszyło


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Jaki olej?

Post autor: VW_seller » sob lut 28, 2015 18:49

mimax pisze:koledzy a co myślicie o dodatkach do oleju typu ceramizer itd nie uzywałemm jeszcze tego a znajomy sobie zachwalal ze ciszej pracuje mu silnik na tym i ze spalanie sie zmniejszyło
efekt placebo ,dziadka kiedyś bolał żołądek babcia mu dała witamine C i powiedziała ,że to na żołądek i go przestało , ztym cera-sitem to samo ,nic to nie daje a czasami może zaszkodzić


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jaki olej?

Post autor: RysiekAsthmatdi » sob lut 28, 2015 20:50

Xarox dokładnie że dużo jeżdżę i to nawet bardzo dużo nawet robię 4-5 tyś Km miesięczne....egr mam zaślepiony od trzech lat, a klepać klepie na tym Delvac przy zero stopniach ok 5-8 sek a na fuchsie 3 sekundy przy temperaturze zero stopni, wczoraj sprawdzałem 15 tyś km przejechane kolor oleju jak ciemny miód ! ! ! :grin: ale zmieniam na Fuchsa bo go sobie chwalę a na Delvac-cie więcej nie będę robił bo filtr mana daje rade ponoć do 15-20 tysięcy km,
Ja pamiętam 5 lat temu miałem seicento 900 rok 2000 brał oleju masakra przed sprzedażom zalałem silnik doktorem i ceramizerem i po dwóch tygodniach urwał mi się korbowód !


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » sob lut 28, 2015 21:19

RysiekAsthmatdi, i ty lejesz tego delvaca 5w40 i golf IV alh seria ? ,no ciekawe jak bym to zalał to 1z lub afn-a w obu brak egr .
mnie to sie zawsze wydawało ,że dobrze dla silnika jeśłi olej zaraz po paru km robił się czarny ważne żeby nie śmierdziało spalonym olejem ,u mnie po zalaniu ostatnio lotosa 10w40 i po zrobieniu 7000km zaczynają mi szklanki pukać na zimnym i zaczął wiecej palić ale zimno jest także to może mi się wydaje. jeszcze 3 tysie czyli za miesiać bedę wymieniać ale nie wiem czy nie szkoda kasy bedzie na tego delvaca ale lotosa już nie kupie


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Marcinxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 07, 2014 19:31

Jaki olej?

Post autor: Marcinxxx » sob lut 28, 2015 23:06

Szybkie pytanie co lepsze do 1,9TDi VP 226kkm Motul 5W40 x-cess czy Valvoline maxlife 5W40.



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » ndz mar 01, 2015 00:05

Marcinxxx - Motul.
VW_seller a jakie odcinki pokonujesz średnio? Delvac'a bym proponował właśnie do aut, którymi jeździ się dużo i mają mało zimnych startów, w pozostałych przypadkach lepiej szukać czegoś innego.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » ndz mar 01, 2015 00:27

1 autem głównym średnio 12 tysięcy rocznie . z czego codziennie rano odpalane i potem kilka razy w ciagu dnia .ale czasem'stoi i 2 dni bez odpalania . krotkie odcinki czesto na nie dogrzanym silniku . wiec co proponujesz ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » ndz mar 01, 2015 01:16

Coś w stylu 5w40 A3/B4 z 505.00 - Shell, Statoil Lazerway, Motul X-Cess, Valvoline Synpower, Millers Trident, Liqui Moly Synthoil, jak mi się coś nie pokręciło to podałem ceną rosnąco. Jeszcze lepiej to Mobil 1 0w40, jeśli na krótkie trasy to 0w akurat się przyda, chociaż na 5w też będzie ok.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » ndz mar 01, 2015 10:18

czyli 5w . dotychczas lalem 10w . zero wyciekow . dodam ze jezdze dosc dynamicznie chwile po rozgrzaniu motoru . to pewnie plukanke bd musial zastosowac ? po zejsciu na 5w ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości