Cieknąca vacum pompa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Axel_1 » wt lis 13, 2012 23:40

Wymieniłem uszczelki i dział bez problemu ponad pół roku.


ekodriving 4.5

wodzuwolomin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 14, 2012 14:57

Cieknąca vacum pompa

Post autor: wodzuwolomin » śr lis 14, 2012 13:38

A uszczelki wymieniałeś tylko te od strony głowicy czy też tą pod deklem pompy? Mi cieknie ta pompka ale nie wiem z której strony. Jest cała mokra od ON. Nie mogę zlokalizować wycieku. Czy jest on od strony głowicy czy też spod dekielka...



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » śr lis 14, 2012 17:35

wodzuwolomin pisze:Panowie znalazłem aukcję z uszczelkami. Czy to takie uszczelki w tejże pompie sprawiają problem?

http://allegro.pl/uszczelki-pompy-paliw ... 71245.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/uszczelki-pompy-paliw ... 24699.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak dokładnie to to ustrojstwo.
Te z pierwszego linku kiedyś nie były dostępne, a właśnie z nimi był największy problem.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » czw lis 15, 2012 10:20

A czy da się jakoś VAGowo sprawdzic czy mam coś z pompą vacum czy to już pompki doorywają ? :chytry:


Obrazek

wodzuwolomin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 14, 2012 14:57

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: wodzuwolomin » czw lis 15, 2012 11:07

vpil pisze:
wodzuwolomin pisze:Panowie znalazłem aukcję z uszczelkami. Czy to takie uszczelki w tejże pompie sprawiają problem?

http://allegro.pl/uszczelki-pompy-paliw ... 71245.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/uszczelki-pompy-paliw ... 24699.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak dokładnie to to ustrojstwo.
Te z pierwszego linku kiedyś nie były dostępne, a właśnie z nimi był największy problem.
Tylko nie zawsze problemem są tylko uszczelki. Może być walnięty zaworek w króćcu pompy i paliwo się cofa. Wtedy żaden zestaw regeneracyjny nie pomoże...Zostaje tylko wymiana. Czy dobrze myślę?



hugoboss26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 19, 2013 14:24

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: hugoboss26 » wt lut 19, 2013 15:15

Witam
Równiez miałem problem z cieknąca pompą VACUM. Mi ciekła ropa z pokrywy zewnetrznej u góry (1,9TDI AXR 101). Zrobiłem rozeznanie i mozna kupić zestaw naprawczy z uszczelka do pokrywki zewnetrznej w cenie ok 185zł (allegro). Pompa uzywana 150, wzwyz. nowy zamiennik 500-600zł, oryginał duzo wiecej.
Mam dobrego mechanika, który powiedział mi zebym niczego nie kupował, ze cos wymysli.
I wymyslił!
Sciagnął pokrywkę, lekko ją przeszlifował. Posmarował uszczelke stalową jakąś specjalną pastą, min warstwa, tak aby zlikwidować mikro nierownosci. Pod śruby od pokrywki podłożył duże podkładki (wystaje po 0,5cm poza śrube). Jak juz wspomniałem u mnie ciekło od góry, na najdłuzszym odcinku pomiedzy srubami. Pokrywka nie jest az tak sztywna, aby śruby z tak duzymi odstepami mogły ja dobrze docisnąć. Wychodzi to z czasem. U mnie po 215tys km. Podłożenie duzych podkładek spowodowało, ze powierzchnia dociskania srub jest znacznie większa (dodatkowo po 1cm na śrubę - tj 2x0,5cm), co w efekcie sprawiło, ze pokrywka jest znacznie lepiej dociskana.
Efekt jest taki, ze ropa juz przestała mi cieknac. Przy okazji mechanik umył mi silnik, sprawdził czy cos jeszcze cieknie. U mnie jest teraz suchutko. Koszt naprawy: 60zł :)
Także polecam wypróbować ta metodę, zanim kupi sie nowa pompe, czy zestaw naprawczy. Po prostu jest taniej:)
Swoja droga producent pompy albo dał ciała albo celowo zagrał. Wystarczyło dać dodatkowo do pokrywki jedna, dwie śruby i większość problemów by nie wystąpiła.
Mam nadzieję, ze ktoś skrorzysta z moich rad, bo warto :)
Pozdro



Trabant 1954
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 19:52

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Trabant 1954 » ndz paź 13, 2013 23:38

Witaj.Jeżeli możesz to podaj namiary gdzie mogę kupić komplet uszczelek do golfa4 wakum- pompa 038 145 209A,a najbardziej potrzebuję tej gumowej pod ten czarny dekiel.Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » pn paź 14, 2013 12:34

A czy sa jakies inne objawy zuzytej lub nie sprawnej pompy vacum poza przeciekaniem i poceniem sie ONa? Czy mozna jakos samemu sprawdzic czy jest z nia wszystko okej?


Obrazek

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: odzim » pn paź 14, 2013 17:59

KoJ@K pisze:A czy sa jakies inne objawy zuzytej lub nie sprawnej pompy vacum poza przeciekaniem i poceniem sie ONa? Czy mozna jakos samemu sprawdzic czy jest z nia wszystko okej?
nierówna praca silnika na wolnych obrotach (falowanie obrotow), opadajace obroty (nawet zgasniecie sinika) przy spuszczeniu nogi z gazu jak sie jedzie ,slaby ranny rozruch -to takie typowe


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » pn paź 14, 2013 20:47

No to tak właśnie mam, tak mi się dzieje:
odzim pisze:nierówna praca silnika na wolnych obrotach(ale tylko po długim postoju - co najmniej 8-9 godz), slaby ranny rozruch
do tego jeszcze z rana potrafi zakopcic czasami podczas odpalania, ale po 2-3min jest już okej. I teraz bym chciał już się upewnic czy to wina pompek, pompy vacum, pompy w baku czy coś innego jeszcze ?! :-k Da rade sprawdzic to jakoś samemu ? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Cieknąca vacum pompa

Post autor: odzim » pn paź 14, 2013 22:41

to dzial diagnostyki i logi trzeba zrobic i tam wstawic


Obrazek

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Cieknąca vacum pompa

Post autor: odzim » pn paź 14, 2013 22:43

KoJ@K pisze:pompy w baku czy coś innego jeszcze
jak zdrowa pompa tandemowa to ta w baku nawet nie jest potrzebna zeby paliwo pociagnac


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » wt paź 15, 2013 09:04

Logi robione, wstawiane i nikt do konca nie potrafi powiedziec czy to pompki, czh tandem, ogolnie jest problem z dostarczaniem paliwa ...


Obrazek

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Cieknąca vacum pompa

Post autor: seba899 » pn gru 02, 2013 12:13

Witam serdecznie kupiłem właśnie golfa IV z 2003 roku 1.9 tdi 74 kw, i okazało się że przewód od płynu chłodzącego ten co idzie pod vacupompą przecieka. Gdzie można za sensowne pieniądze zakupić taki przewód. Może ktoś poda numer przewodu. Dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości