Cieknąca vacum pompa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtexp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 19, 2012 19:22

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: wojtexp » wt gru 03, 2013 11:09

To jest wąż który odpowietrza głowicę z takim szmacianą izolacją, idzie on do metalowej rurki przykręconej do pokrywy zaworów gdzie później następnym przewodem i to już jest wąż przelewowy do zbiorniczka wyrównawczego. Ale możesz kupić każdy inny przewód gumowy do układu chłodzenia. U mnie też ciekło z tego wężyka. Odcinek pod pompą wyciąłem i dałem nowy wężyk. Połączyłem je za pomocą złączek do wężyków oraz metalowych opasek zaciskowych. Prawie rok tak jeżdżę i nie ma problemów z grzaniem silnika itp. Wymień to raz dwa. Mnie o tym poinformowała kontrolka od płynu chłodniczego, lało się jak z kranu.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » czw gru 12, 2013 18:43

To nie sprawna pompa vacum może miec też jakiś wpływ na dłuższe nagrzewanie się silnika do 90 stopni ? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Lampart » pt gru 27, 2013 17:39

....
Ostatnio zmieniony sob gru 28, 2013 21:09 przez Lampart, łącznie zmieniany 1 raz.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

Cieknąca vacum pompa

Post autor: krzychu2805 » pt gru 27, 2013 18:46

Mam identyczny silnik i u mnie pojawił się taki sam problem. Trzeba było wymienić króciec, bo był lekko pęknięty w środku. Musisz rozebrać i go obejrzeć.



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Dziadol » sob gru 28, 2013 13:00

Witam Panowie...

Panowie prosze o potwierdzenie....Mam problem po postoju conajmniej po 8-śmu godzinach lub rano po całonocnym postoju...Problem niewystępuje codziennie choć bywa, że także....

Oringi wymienione 1,5 roku temu na Boscha. Filtr paliowa 3-rzy miesiące temu, ako sprawne w 100%...PD są OK choć 4-rta troszeczke odbiega lecz w normie.

Ale co mam do zainformowania...Przypatrzyłem się pompie vacum...Przy pomnie jest lekko wilgotno jak by wyciekło paliwo lub olej i było obklejone kurzem....Sprawdziłem przewód ciśnieniowy co idzie od hamulców.Okazało się że jest dośc 'luźny' i lekko sobie syczy jak go dotknę. Doczytałem także, że jeśli pompa vacum jest niesprawna to jest problem z odpalaniem a ponadto przy dynamicznym hamowaniu hamulec robi się ''twardy" i znaczie to wydłuża droge hamowania...Także jak kilkakrotnie wcisne hamujec także robi się twardy.Mam taki objaw....Czy pompa vacum jest odpowiedzialna za te obydwa przypadłości..???

Panowie jak dokładnie sprawdzić i zdjagnozować wadliwość pompy...Wiem, że jakimś vacummetrem czy jakoś tak...Doczytałem aby sprawdzić ciśnienie..

Ewentualnie jeśli jest coś nie tak czy ją się naprawia czy tylko nowa..??


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » sob gru 28, 2013 13:55

Krociec luzny czyli pompa Luka ? Nie ktorzy zaklepuja ten krociec, tak zeby nie mial luzu, lub poprostu wymieniaja na boscha i tam tego problemu nie ma.


Obrazek

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Lampart » sob gru 28, 2013 20:47

Panowie okazało się ze w moim vacum pod deklem mam gumowa uszczelkę- nie metalowa i moje pytanie do tego- czy moge gdzieś dostać taką uszczelkę?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
bongkox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw sty 22, 2009 00:12
Lokalizacja: Pomorze

Cieknąca vacum pompa

Post autor: bongkox » śr lut 05, 2014 10:50

Lampart, znalazłeś gdzieś tą gumową uszczelkę?



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » wt lut 25, 2014 13:42

Witam. Byłem dzisiaj na sprawdzeniu pompy Vacum i po podpięciu pod pompę pokazywała ~0.7 - 0.8 , natomiast po wpięciu się w układ vakuometr pokazywał ~0.3 - 0.4 . Czy winny może byc zaworek N75 czy to raczej coś z pompą nie teges ? :-k


Obrazek

zio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 25, 2014 13:08
Lokalizacja: Lubliniec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: zio » wt lut 25, 2014 13:55

wystraczy zaklepac i zakleic jakims klejem i wszystko bedzie ok ja tak zrobilem i jezdze juz dlugo



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cieknąca vacum pompa

Post autor: KoJ@K » wt lut 25, 2014 15:37

Ale mi chodzi o te wartosci, czym moga byc spowodowane, czy n75 czy vacum ?! :-k


Obrazek

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cieknąca vacum pompa

Post autor: specWROC » sob mar 22, 2014 13:53

miałem pompę luk i ciekło między pompą a głowicą, kupiłem nówkę sztukę bosha z metalową uszczelką i przepuszcza znowu na łączeniu pompa-głowica, i co teraz masakra kaska w błoto????? zrobiłem chyba jeden błąd nie kupiłem nowych śrub do pompki.......



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Lampart » pn mar 31, 2014 17:23

niestety nie dostałem uszczelki do tej pompy.
Domowe uszczelnienie pomogło na kilka tygodni.
Panowie moja pompa to LUK BMF nie ma na obudowie innych oznaczeń(jest jakies pe 215305 ale googlach nic to nie mówi mi) , jaką pompę mogę zastosować boschowska zamiast luka?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: Lampart » śr kwie 02, 2014 16:30

Lampart pisze:niestety nie dostałem uszczelki do tej pompy.
Domowe uszczelnienie pomogło na kilka tygodni.
Panowie moja pompa to LUK BMF nie ma na obudowie innych oznaczeń(jest jakies pe 215305 ale googlach nic to nie mówi mi) , jaką pompę mogę zastosować boschowska zamiast luka?
nikt nie pomoże? pompa vacum tandem do golf IV 1.9 TDI ATD vin Wvwzzz1jz3u032939.
zamiennik boschowski zamiast cieknącego luka- jaką boschowska moge zastosowac.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości