[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: Peres » pt paź 29, 2010 18:23

Witam! Wiem, że temat wydaje się być oklepany, ale... Jestem posiadaczem Golfa III 1,9 TDI, silnik 1Z, 90-cio konny, bez żadnych kombinacji, przebieg około 242 000 km (ciągła eksploatacja)... Jakieś 20 000 km temu zaczął się problem z przerywaniem/szarpaniem silnika - odczuwalne jako pojedyncze, potężne szarpnięcia, albo seria lekkich, rytmicznych przerwań... Oto charakterystyka owych szarpań:
1 bieg: raz zdarzyło się, że wystąpiło jedno tąpnięcie przy 1500 obrotów, tyle
2 bieg: parę razy szarpnął, ale tylko przy dodawaniu gazu i tylko powyżej 2500 obrotów (pojedyncze tąpnięcie)
3 bieg: zdarza się to raz na jakiś czas, w zakresie od 2200, również są to pojedyncze tąpnięcia
4 bieg: jeśli tąpnięcie wystąpiło na niższym biegu, to wystarczy wcisnąć mocniej gaz i również pojawi się pojedyncze szarpnięcie (ale powyżej dopiero 2000 obrotów)
5 bieg: w końcu sedno sprawy... Powyżej 2000, a najbardziej przy 2200 (czyli jakieś 110km/h) jest masakra... Seria, 3 szarpnięcia na sekundę, dopóki nie puści się gazu... Powyżej 2800 ustaje, przy 155km/h zaczyna się znowu, ale już sporadycznie...
Wszystko OK, tylko jeden problem:
To nie dzieje się za każdym razem... W trasie Polska - Holandia, zabawa zaczęła się dopiero na 600-nym kilometrze, ie dało się jechać, jak tylko samochód osiągał 1900 obrotów, zęby można było tracić; zgaszenie silnika, postój, nic nie pomagało, w końcu samo przestało... W drodze powrotnej (około 1200 kilometrów) szarpnął z kolei może z 4 razy...
W trasie Polska - Austria, przed granicą polsko-czeską to samo, można było jechać tylko na 4 biegu i top do 2000 obrotów... A jak wracałem, to ani razu (ale też jechałem cały czas powyżej 2800 obrotów)...
W zasadzie wszystkie wyjazdy (Poznań, Kraków, Zabrze - czyli trzeba zrobić ponad 100 kilometrów) są naznaczone tym przerywaniem... Zdarza się, że dzieje się to na krótszych, nawet 20-sto kilometrowych wyjazdach, ale czasem wystarczy zwolnić, albo przeczekać - przestaje...
A teraz, co było zrobione:
1. nastawnik dawki paliwa: najpierw został zregenerowany - niczego to nie zmieniło, więc został założony inny, ze zdrowej pompy - również bez zmian;
2. kompletny rozrząd - pompa wody była uszkodzona - też nic;
3. zaślepiony zawór EGR - efekt jak wyżej;
4. wymieniony czujnik doładowania i temperatury powietrza doładowanego - jak wyżej i wyżej;
5. filtr paliwa i powietrza, nawet dwukrotnie w krótkim czasie - jak wyżej i wyżej i wyżej
6. Pojawiły się kombinacje z paliwem, ale ani Shell V-Power Diesel, ani zwykła ON nie pomogły...
Samochód przeszedł diagnostykę (komputer Bosh KTS-550), przepływomierz podaje dawki takie, jak w 1994 roku - za nowości, zapłon idealnie ustawiony, wszystkie wtryski pracują wzorowo, żadnych błędów... Diagnosta był zaskoczony wszystkimi wynikami 16-to letniego samochodu... Także można tylko rozkładać ręce, chyba, że ktoś ma jakiś pomysł... Najgorsze jest to, że sprawa nie występuje zawsze, tylko albo raz na 10 kilometrów, albo raz na 600...
Jedyny mankament, jaki mógłby być wskazówką to to, że koło pasowe przy pompie wtryskowej jest już wyrobione, ale nie cieknie, nie jest mokre... Rozmawiałem z mechanikiem, to zakłada, że jeszcze około 80000 powinno wytrzymać, ale sam powiedział, że nie ma pewności, czy to właśnie pompa wtryskowa jest temu winna...
Jeśli o czymś nie napisałem, to najwyżej dopiszę później... Proszę o pomoc :bigok:


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: GRIZLI » pt paź 29, 2010 19:03

Identyczny problem występuje u kolegi w AUDI 80 z tym samym silnikiem. Moim cichym zdaniem, winowajcą jest usterka elektryki. Czekamy aż padnie definitywnie, na chwilę obecną to jak szukać igły w stogu siana.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: munior » pt paź 29, 2010 20:47

A moim zdaniem to padł ci wtrysk sterujący


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: Peres » pt paź 29, 2010 22:23

GRIZLI pisze:winowajcą jest usterka elektryki
Aż tyle tej elektryki nie ma...
GRIZLI pisze:na chwilę obecną to jak szukać igły w stogu siana
Możliwe, ba! Nawet bardzo prawdopodobne, ale niestety - za dużo jeżdżę tym samochodem, żeby móc pozwolić sobie na coś takiego...
munior pisze:padł ci wtrysk sterujący
Dobra, tego nie brałem pod uwagę - jutro go sprawdzę, zobaczę, czy po stuknięciu w niego samochód się zadławi...
Tak, czy inaczej, dziękuję za sugestie :bigok:


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: munior » sob paź 30, 2010 20:28

PRS pisze: munior napisał(a):padł ci wtrysk sterujący


Dobra, tego nie brałem pod uwagę - jutro go sprawdzę, zobaczę, czy po stuknięciu w niego samochód się zadławi...
Tak nie zawsze sprawdzisz ,jedyną pewną metodą jest podmianka ,jak byś mieszkał bliżej to byś wpadł i byś sobie podmienił bo mam sprawny na zapas


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: Peres » ndz paź 31, 2010 00:32

munior pisze:Tak nie zawsze sprawdzisz
Tak też się stało - żadnego efektu po stuknięciu we wtrysk...
munior pisze:jedyną pewną metodą jest podmianka
I tu zaczyna się problem - bo wątpię, żeby znalazł się ktoś, kto udostępni mi sprawny wtrysk na jakiś tam okres - a i to może nie być wystarczające, bo znowu nawalę kilometrów i nic, po czym nagle, po wyjeździe z podwórka, zacznie się telepanie całą budą...


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

michaelo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 16:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: [MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: michaelo86 » ndz paź 31, 2010 10:48

Miałem w pewien sposób podobne objawy w tym samym silniku. U mnie szarpanie zaczynało się od 3 biegu, Jak był zimny to strasznie wkurzające to było, bo szarpał co chwile, jak był ciepły to dało się to wytrzymać. Różne sposoby były, żeby je zredukować, przy zmianie biegu wcisnąć gaz przed całkowitym puszczeniem sprzęgła, żeby lekkich obrotów już dostał,albo podobnie, tylko ze wciśniecie na maxa sprzęgła i ta sama procedura co przy zmianie biegu. W końcu wybrałem się do mechanika i stwierdził, że przyczyn może być wiele- wtryski, pompa, sterownik pompy itd itp. Szczęście w nieszczęściu okazał się, że to sterownik pompy wtryskowej, który poszedł jako pierwszy do wymiany tylko, że dla pospolitego "Kowalskiego" nie jest to mały wydatek, bo sterownik kosztuje 500 zł, po całej wymianie spojrzałem na Allegro ile kosztują kompletne pompy, to za cała pompę wydałbym mniej tylko sama robocizna trochę by pewnie wyszła z zamontowaniem jej, a za montaż sterownika zapłaciłem 100zł.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: munior » ndz paź 31, 2010 20:53

michaelo86 pisze: Szczęście w nieszczęściu okazał się, że to sterownik pompy wtryskowej, który poszedł jako pierwszy do wymiany tylko, że dla pospolitego "Kowalskiego" nie jest to mały wydatek, bo sterownik kosztuje 500 zł, po całej wymianie spojrzałem na Allegro ile kosztują kompletne pompy, to za cała pompę wydałbym mniej tylko sama robocizna trochę by pewnie wyszła z zamontowaniem jej, a za montaż sterownika zapłaciłem 100zł.
W sterowniku pompy może się zepsuć co najwyżej czujnik temp.paliwa i tyle .Sterownik pompy jak piszesz , czyli nastawnik indukcyjny ,może nie domagać ,ale wystarczy go rozebrać na czynniki pierwsze ,wyczyścić z opiłków i złożyć .Vag oczywiście niezbędny przy tej operacji .Niech zgadnę stary "sterownik "poszedł do zwrotu ? :chytry: Jakby ktoś miał problemy z nastawnikiem to zapraszam :bigok:
Ostatnio zmieniony pn lis 01, 2010 12:06 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: 21Golfista21 » pn lis 01, 2010 10:45

nastawnik pompy po mojemu


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

ruki1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 21, 2007 13:29
Lokalizacja: okolice białej podlaskiej

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: ruki1989 » pn lut 07, 2011 16:37

munior pisze:Vag oczywiście niezbędny przy tej operacji
mam taki sam problem jak autor tematu. jak ten problem vagować? tzn, jak ustawić parametry, podczas jazdy/postoju? co dokładnie trzeba zbadać



nicoibatman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 07, 2011 18:04

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: nicoibatman » pn mar 07, 2011 19:14

Witam Mam taki sam lub podobny problem , zaczeło od czasu do czasu szkubać powyżej 3 tyś. obrotów i coraz częściej autko do 2 tyś na karzdym biegu chodzi idealnie żadnych problemów z odpalaniem a powyżej 2 tyś obrotów szarpie przerywa blokuje go tak jakby trzyma na np 2,5 tys obrotów gaz w deche i zero reakcji , wydaje mi sie że pluje ropą z wydechu , i na VAG wychodzi mi czujnik kąta wału korbowego (i implausible signal czy jakoś tak) ale mój czujnik podpiełem pod innego gofra to chodził sobie włożyłem inny (używke ) i dalej to samo nastawnik czyściłem , dalej to samo , odpinałem kostke ze skrzyni z prędkościomierza dalej to samo, odłączyłem czujnik położenia wału to wchodzi choćby w tryb awaryjny ma wyższe obroty (obrotomierz niedziała miga kontrolka świec) i kręci sie normalnie i nie przerywa ,A jak jade i jak długo szarpie i skaczą obroty to po czasie zaczyna mrugać kontrolka świec jak puszcze gaz i obroty spadną poniżej 2 tyś to gaśnie kontrolka i sie uspakaja.gdy podłączałem pod kąpa to po skasowaniu błędów brak błędów jak przekroczy te 2 tyś obrotów odrazu wyskakuje błąd z tym czujnikiem wału (on jest odpowiedzialny za obrotomierz)Pomóżcie mi już skończyły mi sie pomysły z góry dzięki .



jansob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 12:35

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: jansob » wt mar 08, 2011 11:39

Witam wszystkich i proszę o jakieś sugestie. Moje auto to VW Golf 4 z 1998r. z silnikiem benzynowym 1.6 100KM - bez gazu.
Mam podobny problem.
W samochodzie w lutym wymieniono : sprzęgło, przegub, sonde lambda, pasek rozrządu z napinaczami, pompa cieczy chłodzącej, filtr powietrza, olej z filtrem, klocki i tarcze hamulcowe, świece zapłonowe, rura łącząca filtr powietrza z przepustnicą, dokładnie wymyto dwukrotnie przepustnicę,
Zapala ładnie i pracuje równo.
Po ruszeniu jedzie bez problemów do czasu gdy chcę ująć gazu dojeżdżając do ulicy : następuje gwałtowne szarpanie( nie jest to szarpanie hamowania silnikiem bo gazu ujmuję trochę - zachowuje się samochód tak jakby głupiał i nie wiedział co ma robić )
Po nagrzaniu silnika problem ustępuje , tzn. można ujmować gazu i hamować silnikiem i nie odczuwam szarpania.
Wolne obroty rozgrzanego silnika to przeważnie 1200 , rzadko spadają poniżej 1000
Po podłączeniu do komputera nie pokazuje obecnie żadnych błędów.
Dodam, że odłączałem klemy od akumulatora i rozgrzewałem silnik (po kilku godzinach) do 90 C bez dodawania gazu na postoju.
Z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: munior » wt mar 08, 2011 14:49

nicoibatman pisze:Mam taki sam lub podobny problem , zaczeło od czasu do czasu szkubać powyżej 3 tyś. obrotów i coraz częściej
Wtrysk sterujacy na 99,9 %


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

GieTe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 08, 2007 19:03
Lokalizacja: Z Samochodu

Re: [MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: GieTe » śr mar 09, 2011 11:25

Wtryski po mojemu na 100%.
Gość na allegro sprzedaje komplet w dobrej cenie
http://allegro.pl/wtryskiwacze-vw-1-9-t ... 94362.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kiedyś kupiłem od niego pompę i wszystko śmiga jak ta lala :)


------------Regeneracja N75 do silnika 1Z-------------WARSZAWA------------
Tel. pięć zero pięć sześć jeden osiem sześć pięć sześć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości