Podgrzewacz wody

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rene
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:18
Lokalizacja: Kraków

Podgrzewacz wody

Post autor: Rene » śr paź 20, 2010 14:50

Wiem że wersjach skandynawskich były montowane podgrzewacze wody by szybciej auto łapało temp.
Moj egzemplarz pochodzi z włoch i w tej strefie klimatycznej czegos takkiego nie dokładali.

Pytanko czy duzo jest zabawy z założenim takiego podgrzewacza??
W razie czego co jest potrzebne??


Obrazek

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Podgrzewacz wody

Post autor: enzo2211 » śr paź 20, 2010 15:07

Czytałem na ten temat ostatnio. Otóż sprawa jest bardzo prosta do ogarnięcia. albo kupujesz oryginała i montujesz na wężu od wody i podpinasz elektrykę albo kupujesz wynalazka z 100 zrobionego ze świec żarowych od jakiegoś klekota i montujesz wedle schematu od tego co to wymyślił... tez myślałem żeby takie coś wrzucić do gofra...


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Oettinger
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob sie 15, 2009 13:12
Lokalizacja: PNT
Kontakt:

Podgrzewacz wody

Post autor: Oettinger » śr paź 20, 2010 19:04

Podpinam sie do tematu, bo też myśle o załozeniu tego podgrzewacza ponieważ mój golf też pochodzi z włoch, a zimą przyda sie szybsze rozgrzanie. Czy ktoś samemu zakładał taki podgrzewacz?



Awatar użytkownika
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 11, 2007 10:35
Lokalizacja: WSC

Re: Podgrzewacz wody

Post autor: PABLOMIX » śr paź 20, 2010 20:00

Kiedyś w golfie IV z silnikiem ATD miałem te podgrzewacze fabrycznie zamontowane, teraz mam Bore też z silnikiem ATD ale bez tego podgrzewacza i nie widzę żadnej różnicy w szybkości osiągnięcia nominalnej temp. na wskaźniku 90 st.
Moim zdaniem montaż nie ma sensu.


Z dziewczyną jak z autem, lepiej nie znać przeszłości.

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Podgrzewacz wody

Post autor: italiano_83 » śr paź 20, 2010 20:40

Rene pisze:Pytanko czy duzo jest zabawy z założenim takiego podgrzewacza??
Fizyczne zamontowanie takiego podgrzewacza to "pryszcz" jak kupisz oryginał z allegro to kwestia wykręcenia dwóch czy trzech śrub (w MK4 :chytry: ) odpięcia i podpięcia węży układu chłodzącego, ale pracą takiego podgrzewacza steruje ECU i jest on uruchamiany tylko w określonych warunkach- tzn temperatura płynu chłodniczego, temperatura otoczenia, obciążenie alternatora, obroty silnika, dlatego wymierne korzyści z działania takiego układu odczuwa się w zimie.
Oczywiście można prościej to wszystko zrobić na włącznik w kabinie którym będziesz uruchamiał taki podgrzewacz.
PABLOMIX pisze: i nie widzę żadnej różnicy w szybkości osiągnięcia nominalnej temp. na wskaźniku 90 st.
A świece w tym podgrzewaczu były sprawne ? Różnice można dostrzec łatwiej obserwując wskazania na vagu, wskaźnik w liczniku ma "sporą" tolerancje i praktycznie od ~80C w układzie wskazówka pokazuje 90C.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Rene
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:18
Lokalizacja: Kraków

Podgrzewacz wody

Post autor: Rene » śr paź 20, 2010 23:27

Z tego co wiem to fakt jest ten podgrzewacz sterowany ale chyba tylko przekaźnikiem a świece żarowe wyłączają się gdy temp wody uzyska chyba 60C.


Co do efektywności grzania dziś to sprawdzałem dwa golfy koło siebie (mk4) wychłodzone silniki temp wody ~35-40C
jeden silnik to 90KM a drugi 110KM (ale to chyba nie ma rożnicy)

Gdy ten z podgrzewaczem uzyskał już 94C według VAGa moj jeszcze nawet nie ruszył z miejsca a uzyskanie tych 94C nie trawało dlużej niż 10min.
Wiec chyba jest rożnica


Obrazek

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Podgrzewacz wody

Post autor: enzo2211 » czw paź 21, 2010 12:17

Rene pisze:uzyskanie tych 94C nie trawało dlużej niż 10min.
Ja podczas normalnej jazdy czyli obroty około 2500 mam 90 po około 5 minutach silnik 1.6 100 kucy z gazem. 30stopni łapie po przejechaniu półtora kilometra. To tak dla porównania...


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 11, 2007 10:35
Lokalizacja: WSC

Podgrzewacz wody

Post autor: PABLOMIX » czw paź 21, 2010 12:29

Nie porównuj diesla z benzyną, Twój 1,6 szybciej się zagrzeje :bajer:


Z dziewczyną jak z autem, lepiej nie znać przeszłości.

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Podgrzewacz wody

Post autor: munior » czw paź 21, 2010 15:52

PABLOMIX pisze:Nie porównuj diesla z benzyną, Twój 1,6 szybciej się zagrzeje
no właśnie ,bo to nijak się ma.A co do podgrzewacza to twierdzenie że bez niego silnik grzeje się tak samo jak z nim jest nadużyciem i nie ma co o tym dyskutować .Ori podgrzewacz ,grzeje do momentu osiągnięcia przez silnik 70 stopni ,a załącza się przy temp.ok.5 stopni .Ja swój ori podgrzewacz z kompletem przekażników ,odsprzedałem koledze z forum bo mam dużo lepszy wynalazek :chytry: a jest to webasto mokre, i powiem krótko ,działa super ,bo robię pstryk pilotem i po 15min .temp.płynu w silniku to ok.50 stopni ,a zużywa przez te 15min.100ml Oleju opałowego ,bo mam oddzielny zbiorniczek .Niestety nie jest to tani bajer ,choć ja zmieściłem się w kwocie 500zł
Ostatnio zmieniony czw paź 21, 2010 16:05 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Podgrzewacz wody

Post autor: enzo2211 » czw paź 21, 2010 16:01

Ok. tylko przytoczyłem spoko bez paniki ... :D :bigok:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Rene
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:18
Lokalizacja: Kraków

Podgrzewacz wody

Post autor: Rene » czw paź 21, 2010 21:49

Webasto też dobra sprawa ale osobiście wolałbym mieć to połaczone ze zwykłytm bakiem.


Obrazek

Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewacz wody

Post autor: Bora_TDI » czw paź 21, 2010 22:13

Tez kiedys rozmyslalem dolozenie do swojego auta podgrzewacza jednak za duzo kombinowania. Potrzeba: kolanko z podgrzewaczem, puszke z przekaznikami, wiazke pociagnac do zasilania i do ecu, i jak sie nie myle trzeba wiekszy alternator(te swiece troche ciagna). W wersjach bez podgrzewacza byl mniejszy jak sie nie myle.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ceasar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: sob gru 03, 2005 15:32
Lokalizacja: WWL

Podgrzewacz wody

Post autor: ceasar » wt lis 09, 2010 17:59

A ktoś wie, który pin od ECU odpowiedzialny jest za sterowanie układem podgrzewania płynu.
No i oczywiście czy trzeba uruchomić to w VAG'u.


VW Golf IV 1.9 TDI AHF Highline Obrazek
VW Golf MK1 Carbio

szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podgrzewacz wody

Post autor: szybkistefan » wt lis 09, 2010 18:15

ja miałem leona tdi agr z podgrzewaczem i super się grzał w zimie, szybko było ciepło w aucie, a teraz mam mk4 tdi agr bez podgrzewacza i różnica jest bardzo duża, bardzo długo się grzeje, według mnie warto się nad tym troche pomęczyć bo efekt bedzie wyraznie odczuwalny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości