Ile wam pali diesel?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: zyggy » wt wrz 06, 2011 18:12

SDI = Szybciej Dojedziesz Ikarusem :rotfl: . Sorry dla wszystkich posiadaczy, ale jakoś tak mi się przypomniało. Ale powiem jedno, miałem mk3 varianta GT TDI z silnikiem AHU i on także, faktycznie mało palił.


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Ile wam pali diesel?

Post autor: marmi m » wt wrz 06, 2011 22:01

mnie moje MK5 z 1,9 BXE żłopie około 6,5 litra w stosunku miasto trasa 50/50....


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: przemlin » wt wrz 06, 2011 22:27

Mój ALH variant trasa Grudziądz =>Gdańsk wychodzi za 60zł jestem stanie dojechać co Gd i wrócić a to 240km co daje 5l/100,miasto 6,5 latem , zima miasto 7-9l/100 nawet, opony 205/55/r16 więc nie jest źle tylko ta zima...U mnie spalanie trochę spadło po zaslepieniu egr i uszczelnieniu dolotu przy IC, teraz wymieniłem filtr paliwa po 2 latach to zobaczymy jak ze spalaniem bedzie.Gadanie ze sdi i wolnossace diesle są mułowate to przesada, po prostu są niesprawne,sam mam okazje jeżdzic 1.7d isuzu w oplu combo i z dynamika i wyprzedzaniem do 120km/h nie ma problemu, ostatnio czysciłem mu dolot to 2kg sadzy w nim było przez nieszczęsny egr i auto od razu odżyło,,,, Przyczyna wysokiego spalania w tdi to głownie niesprawnosć elektroniki, czujników, ,nastawników,nieszczelny dolot filtry.Wszystkie elementy muszą być sprawne wtedy można sie cieszyć niskim spalaniem.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Kri$ » śr wrz 07, 2011 10:32

Audi A6 Allroad 2,5TDI tiptronic 180ps, trasa Wrocław-Tarragona-StTropez-Mediolan-Wrocław, w Niemczech po autostradach, we Francji nacjonalki i kawałek darmowej autostrady na południe od Clermont-Ferrand przez wiadukt Millau, Hiszpania też krajówki, powrót wzdłuż wybrzeża francuskiego nacjonalkami, następnie Włochy, Szwajcaria i Austria też zwykłe darmowe drogi przez góry, dopiero od Garmisch autostrady do samego Wrocławia. Jakość paliwa jak wiadomo - na polskim zrobiłem 770km na styk, kolejne zbiorniki to już bezproblemowe ~800km, a ostatni zbiornik tankowany na OMV w Austrii to 918,1km - jak na razie mój rekord.
Razem 4911km, 379 litrów paliwa, średnie spalanie 7,73 litra. Klima to ~50% trasy - głównie na południu Europy w ciągu dnia. 4 osoby, auto załadowane na maksa. Jazda średnia tzn. ~120km/h na płaskim, z górek rozbujanie auta do 150-160km/h i potem wytracanie prędkości pod górki - wiem, że dziwny sposób, ale to stary automat Tiptronic, a nie DSG, ma tylko 5 biegów i lubi wciągnąć trochę paliwka (po mieście nawet 15-16 litrów).
Jak na 2 tony + automat + quattro + bagaże + pasażerowie, to chyba nie jest zły wynik :) a w manualu myślę, że może nawet ~7 mógłby spalić.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ile wam pali diesel?

Post autor: Piasek » śr wrz 07, 2011 12:04

Kri$ pisze:po mieście nawet 15-16 litrów
A my psioczymy jak 6,5 w mieście łyknie :shock:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Kri$ » śr wrz 07, 2011 22:03

Uroki tiptronica+quattro+masa prawie 2 tony...
Na trasie na szczęście nauczyłem się jeździć i spokojnie 7,5-8 litrów udaje mi się robić ;)
Te 15-16 litrów to albo w zimie, albo jak baaardzo mi się spieszy :) Częste tankowanie mobilizuje do nauki i teraz w mieście udaje mi się wyciągać ~12-13 litrów.
Ogólnie spalanie z 17900km od zakupu auta to 10,23 litra - pewnie po mieście z 10-11tys a w trasach bliższych lub dalszych (wyjazd poza granice Wrocławia wystarczy) reszta czyli ~7tys.
Jakbym wiedział przed zakupem, że diesel może tyle palić, to bym kupił 2,7biturbo i zamontował gaz :D


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ile wam pali diesel?

Post autor: Piasek » śr wrz 07, 2011 22:33

No Allroad`y z ekonomią nic wspólnego nie mają...
Kolega ma sztukę z 2008 roku 3.0 TDI
Poniżej 10-ciu ani razu nie zanotował... a jeździ tym już 4-ty rok.
W znajomej firmie mają A6 z tym motorem, w sedanie, z tego samego roku, też automat, 7,4-8 bez problemu cały czas... Wiosna, zima, miasto, w koło komina, zawsze się w 8mce zmieści a i 6 z hakiem potrafią zanotować jak się nigdzie nikomu nie spieszy.
10-11 to jak go gniotą po 160-170km\h na autostradach do Francji.
Kri$ pisze:Ogólnie spalanie z 17900km od zakupu auta to 10,23 litra
Szwagier ma Volvo V70 D5 o identycznej mocy co Twoje Audi. Od lutego zrobił tym 24 tyś km i średnie spalanie to 7,6 a klima cały czas na AUTO.
Mieszkają w Poznaniu także połowę czasu auto spędza tkwiąc w potężnych korkach.
Także powyższe przykłady tylko potwierdzają powszechną opinię iż Allroad`y to auta dla ludzi którzy nie zwracają uwagi na spalanie. :bajer:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: twromek » śr wrz 07, 2011 22:46

Z dzisiaj: upalanie Golfa 1 1,5TD, równe 6L :kwiatek:

Co do SDI: może i palą coś tam mniej niż TDI bo się nimi wolniej jeździ, chciałbym widzieć takiego SDI z skrzynia z TDIka. Poza tym opony w SDI są z zasady węższe, budy mniej wyposażone, więc i lżejsze, porównanie dwóch identycznych aut, jakiegoś TDI, załóżmy, że AHF/ASV i SDI w tych samych warunkach byłoby jednoznaczne pod względem spalania.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Kri$ » śr wrz 07, 2011 23:16

Piasek pisze:Mieszkają w Poznaniu także połowę czasu auto spędza tkwiąc w potężnych korkach.Także powyższe przykłady tylko potwierdzają powszechną opinię iż Allroad`y to auta dla ludzi którzy nie zwracają uwagi na spalanie.
Ja zwracam uwagę :D tylko przed zakupem o tym nie wiedziałem :D i zniechęciłem się do TDI :P potem tylko mocna beznyna bez turbo + do niej LPG - np. coś pokroju Merc E55 AMG :)

Poznań nie ma chyba co się równać z Wrocławiem jeśli chodzi o korki :D Wrocław bije pod tym względem wszystkie polskie miasta, nawet Warszawę :)

Wg naviexperta w Poznaniu średnia prędkość w lipcu 2011 to 26,6km/h a we Wrocławiu 23km/h :)
http://www.naviexpert.pl/biuro-prasowe/ ... hiwum.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Choć TomTom twierdzi, że to Warszawa jest 2 miastem w Europie, a Wrocław 4 :)
http://www.motofilm.pl/wp-content/galle ... cong-2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Piasek pisze:10-11 to jak go gniotą po 160-170km\h na autostradach do Francji.
Oj jak miałem AFN w mk3, to cisnąłem zawsze but w podłogę :) i wychodziło malutko :)
a teraz staram się nie jeździć >150km/h :D ale z ciekawości muszę kiedyś sprawdzić na dystansie ~50-100km jakie jest spalanie przy prędkości ~200km/h :) pewnie zabójcze :D

Ciekawi mnie jak jest np. w Q7 czy A8 z silnikami 4,2TDI - czy to taki smok jak Allroad 2,5TDI z tiptronikiem czy może już nowsze automaty mniej żłopią paliwa :)

Tankowanie na stacji boli, ale za to w zimie quattro i wyższe zawieszenie niż zwykłe autko rekompensują ten ból :)

A ja wiem swoje - nigdy więcej nie popełnię błędu zakupu diesla ze starym pięciobiegowym automatem :) Nigdy nie wrócę do manuala, ale w przyszłości będę wybierał tylko automaty w stylu DSG czy 7G-Tronic


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ile wam pali diesel?

Post autor: Piasek » śr wrz 07, 2011 23:38

Kri$ pisze:Ciekawi mnie jak jest np. w Q7 czy A8 z silnikami 4,2TDI
Q7 14-20 litrów. Tam już nie sposób zmęczyć silnika bo ma ogromny potencjał i mało kto wykorzystuje go na 100% możliwości.
Q7 w terenie potrafi 24 łyknąć ale jego właściwości terenowe są porównywalne z Cinquecento. Ciężkie, zwaliste auto topi się w byle kałuży, a seryjne "szosowe" kapcie nie dają rady na mokrej trawie i lekkim wzniesieniu. Gdyby nie kosmiczne technologie zastosowane w dyferencjałach itp w instrukcji obsługi na pierwszej stronie napisane by było ZAKAZ ZJEŻDŻANIA Z ASFALTU. :bajer:
Tuareg z największym dieslem, jeżdżąc w koło komina (ale do stówki)16 litrów. Zjechaliśmy tym kiedyś na piaszczysty brzeg pobliskiego jeziora. Mała próba zawrócenia i auto utopiło się po same progi. 8 chłopa wypychało a na lince jeszcze Omega B z 2,5 V6 piecem go szarpała na ziemistej drodze.
Tragedia. Tygrysy bulwarowe, to nawet nie pseudo-terenówki.
Z A8 miąłem tylko z tym 3,7 bodajrze w benzynie z gazem do czynienia. Spokojnie jeżdżąc to 14 palił... ale jak go pognał kumpel do Bydgoszczy to na 80km 24 litry gazu wyżłopał :satan:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: piotrekgal » czw wrz 08, 2011 11:34

bułkodawca ma 3 letnie a8 4.2tdi to mowil, ze przy tęgim bucie to mu ok 18l diesla pali.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Kri$ » czw wrz 08, 2011 12:51

Piasek pisze:Tragedia. Tygrysy bulwarowe, to nawet nie pseudo-terenówki.
Nie twierdzę, że nimi są :) i sam nie jeżdżę Audi po bezdrożach, bo nie do tego jest stworzone to auto.
Niemniej quattro pomaga w sytuacjach, gdzie zwykłe auto rwd/fwd ma problemy - np. parking pod supermarketem w zimie z hałdami śniegu itp. Powiem tak - wykorzystuje "terenowość" Allroada w granicach rozsądku - tzn. nie zjeżdżam nad sam brzeg jeziora, bo naoglądałem się filmików na internecie :D

[youtube][/youtube]
piotrekgal pisze:bułkodawca ma 3 letnie a8 4.2tdi to mowil, ze przy tęgim bucie to mu ok 18l diesla pali.
haha i gdzie te oszczędne TDI? :) I gdzie Ci, którzy twierdzą, że 4.2TDI spali w mieście 6 litrów w zimie? :D


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ile wam pali diesel?

Post autor: Piasek » czw wrz 08, 2011 16:27

No ten z filmiku to już jakiś wybitny k***a debil :rotfl:
Myśmy w zdecydowanie lepszych warunkach zjechali na piach... taki jak na nadmorskich plażach, a żeby nie wjeżdżać do wody to postanowił zawrócić na jak najmniejszym obszarze. 2-3x koła przednie w lewo/prawo i pięknie się :ass: utopiła a za nią przód. Fakt że to przede wszystkim wina opon szosowych bo na terenowych bez problemu by sobie poradził ale ... z tymi jest problem bo auta typu Tuareg/Q7 i podobne mają tak duże koła że nikt nie robi na takie średnice opon terenowych a akcesoryjne felgi robi niewielu i są absurdalnie drogie (ok 20 tyś zł kpl felg z oponami do Tuarega)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Ile wam pali diesel?

Post autor: tomek08 » czw wrz 08, 2011 21:24

Witam, kuzyn ma a4 b8 z roku 2008 3,0TDI 239KM i na trasie Niemcy-Polska wyszło mu średnie spalanie 7,3l/100km, średnia prędkość to jakieś 150-160km/h.
Pozdrawiam.


Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości