Mój "oil catch tank"

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Mój "oil catch tank"

Post autor: OMEGA » wt kwie 14, 2015 00:08

Panowie a może po prostu kupić separator oleju z lublina za 40pln na dole dać rureczkę z 5-10cm zatkana żeby było widać ile spłynęło oleju i po problemie całość 50-80 PLN z przewodami po co kombinować...
Ps. w separatorze z lublina króćce maja średnice z 20mm + w środku jest jakby komora wirowa i olej spływa po niej na dno tj. do wylotu.



Awatar użytkownika
JonnyQuest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 08, 2013 00:08

Mój "oil catch tank"

Post autor: JonnyQuest » ndz kwie 19, 2015 17:58

Rurka szybko zapełni się wodą lub/i breją lub olejem, ja mam naciągniętą bezpośrednio na kikuta odpływowego małą plastikową buteleczkę (przezroczysta) 250 ml po "jakiś" kosmetykach.
Wszystko się trzyma już 2 sezony, łatwe opróżnianie bez użycia narzędzi "plug and play", dla bojaźliwych można to skręcić obejmą.
Wbrew obawą przed pęknięciami plastik zdał egzamin wpływu brei/oleju, wahań temp. + starzenia (2lata)

Wszystko zależy od tego gdzie dasz/umiejscowiłeś separator z lublina (bo może butelka nie wejść bądź obcierać o "coś").


Wysłano z klapka KUBOTA z użyciem Tapczantalk

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Mój "oil catch tank"

Post autor: berthold61 » wt kwie 28, 2015 08:09

panowie dużo tu o odmie czyszczeniu i tym podobnym ale nikt nie określił dokładnie co w tej odmie się znajduje czy jest tam jakiś filterek , zaworek czy coś w tym stylu bo ja moją odmę oglądam i wydaje się że to jest zwykła puszeczka i dmuchając ustami w obie rurki to swobodnie przelatuje powietrze w jedną i drugą stronę bez żadnego oporu , czy tak to ma być czy jest to do wymiany i martwić się


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Mój "oil catch tank"

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 28, 2015 18:49

berthold61 pisze: zwykła puszeczka
Separator.
berthold61 pisze: czy tak to ma być czy jest to do wymiany
Tak ma być. W nowej też tak jest,ale jak bardzo chlapie olejem,to wymiana może pomóc,bo membrana,która znajduje się w tym separatorze,mogła ulec uszkodzeniu.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Mój "oil catch tank"

Post autor: wojtass31 » czw lis 12, 2015 19:12

Panowie mam zrobiony OCT z bidona aluminiowego podłączoną z odmy waz do bidona i z bidona pod auto. To czy to jest normalne ze nieraz kopci i pluje plujnie olejem z tego węza co jest pod autem??



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Re: Mój "oil catch tank"

Post autor: OMEGA » sob lis 14, 2015 21:48

wojtass31 pisze:Panowie mam zrobiony OCT z bidona aluminiowego podłączoną z odmy waz do bidona i z bidona pod auto. To czy to jest normalne ze nieraz kopci i pluje plujnie olejem z tego węza co jest pod autem??
Olej zawsze jakiś leci tylko jak jest podłączone oryginalnie to ten olej zjada silnik.Coś tam może zakopcić czy po prostu parować w chłodniejsze dni.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Mój "oil catch tank"

Post autor: stefano189 » ndz lis 15, 2015 13:13

ObrazekObrazekObrazek

Zamontowany 6000 km temu. Zebrało się 50 ml oleju. Działa wyśmienicie. Rurki fi 20. Na dole korek spustowy. Projekt własny. Koszt całkowity 60 zł.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Mój "oil catch tank"

Post autor: piotrekgal » ndz lis 15, 2015 14:30

stefano189, powiedz, po co takie kombinacje? nie lepiej to puscic szlauchem po prostu pod silnik? znaku na asfalcie przy takich ilosciach nie bedzie.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Mój "oil catch tank"

Post autor: italiano_83 » ndz lis 15, 2015 14:39

piotrekgal pisze:stefano189, powiedz, po co takie kombinacje? nie lepiej to puscic szlauchem po prostu pod silnik? znaku na asfalcie przy takich ilosciach nie bedzie.
Ale będzie śmierdzieć z pod auta jak zacznie wywalać gazy z silnika, poza tym będzie zostawiać plamy, ile trzeba oleju, żeby została plama, kropla.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Mój "oil catch tank"

Post autor: stefano189 » ndz lis 15, 2015 15:45

piotrekgal pisze:powiedz, po co takie kombinacje?
bo jak jest +30 na dworze, to jak jest odma pod autem, to w kabinie idzie zdechnąć od smrodu. Poza tym dobrze że odma jest w obiegu zamkniętym, wtedy jest małe ryzyko że pary oleju i wilgoć zablokują to małe plastikowe ustrojstwo na pokrywie zaworowej w zimie i nie wywali oleju przez bagnet.

Puszka jest na tyle duża, że co wymianę oleju czyli co jakieś 7000 ją sciągam, leje do środka beny, płuczę i wylewam. I spokój do następnej wymiany. Nic nie śmierdzi, nie kapie. Poza tym mam w domu na placu mam bruk. Ojciec by mnie zabił jakbym go utytłał w oleju z kapiącej odmy :D :hmm:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Mój "oil catch tank"

Post autor: -michau- » ndz lis 15, 2015 15:47

Jestem tego samego zdania aby nie puszczać węża pod auto.
Obieg zamknięty jak ori.

Ja poszedłem na łatwiznę bo kupiłem gotowy oct properfekt + 2 węże gumowe i obieg zamknięty.
Przejeździłem 2 lata (w tym zimowe mrozy -15/20) i nigdy nic się złego nie działo. 2-3 razy do roku odkręcałem śrubkę od spodu i wylatywało koło 50ml oleju. Natomiast przez te 2 lata tylko 1 raz go rozebrałem całego i rzeczywiście na spodzie było trochę czarnych glutów.

Sprzedałem mk4 a wraz z nim oct, bo kupiec bardzo chciał to zatrzymać.

Teraz do leona również zakupię identyczny zestaw co by te gluty nie leciały w dolot :)


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Mój "oil catch tank"

Post autor: VW_seller » pn lis 16, 2015 08:58

podobno w jakiś renówkach czy volvo jest coś takiego seryjnie montowane ,widział ktoś coś takiego ? u siebie miałem zrobione ze zbiorniczka od wspomagania z audi a4 b5 w srodek metalowe gąbki do mycia talerzy jako filtr i działało super ,po 4 miesiacach w szoku byłem co tam było ,olej ,woda i jakaś maź do tego w dolocie miałem susze aż miło . nie stety pękło mi to i musze znależć inne rozwiązanie :grin:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Mój "oil catch tank"

Post autor: mati1342 » czw gru 10, 2015 23:50

Witam, myślę żeby zamontować u siebie taki OCT mam taki pomysł
Obrazek
Wiem trochę zdjęcie śmieszne ale do rzeczy, chciałbym dać wąż ze spadkiem od odmy do zbiorniczka i od zbiorniczka z drugiej strony wąż wyżej niż poprzedni od odmy żeby olej nie leciał z rury do rury tylko żeby opadał na dno , a powietrze, ciśnienie leciało do dolotu. Chcę to zrobić wszystko szczelnie aby ciśnienie w układzie było cały czas takie samo.
Pomyśl doby czy zły , coś trzeba poprawić czy mogę zabierać się do roboty ?

Ogólnie chcę to zrobić ponieważ na dniach czyszczę kolektor ssący i usuwam egr, chce żeby miał czyste powietrze. A jak ma z odmy lecieć co jakiś czas olej to po co moja robota :)



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Mój "oil catch tank"

Post autor: -michau- » śr gru 07, 2016 23:59

Lekka prowizorka, ale nareszcie zawitał oct.
Obrazek


GTB... :satan:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości