Silnik AHH (TDI 90KM) parę pytań do osób będących w temacie.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lapek85

Silnik AHH (TDI 90KM) parę pytań do osób będących w temacie.

Post autor: lapek85 » pt kwie 24, 2009 22:46

Witam.
Mam pare pytań dotyczących silnika AHH (1.9TDI 90 KM) jednego z nielicznych TDI seryjnie wyposażanych w pompe 11.

1. Czy może ktoś mi udzielić konkretnej informacji, jakie jest ciśnienie na oryginalnych wtryskach w tym silniku ??? (wtryski "216" są ustawiane na 220/300 barów)

2. Drugie pytanie, na forum passata znalazłem informacjie odnośnie tego silnika "ahh - to taki dziwoląg był też montowany w audi i poza kiepskimi wtryskami to seryhna 110 jak afn - choć ma ten gift od fabryki w postaci pompy 11, którego inne v-peki nie mają i turbo ze zmienną geometrią"

Czy naprawdę jest tak jak ktoś powyżej napisał, jak rozpozać że turbina jest VGT i czy oby jest tak samo sterowana jak w AFNie?

Z góy dziękuje za wszelkie treściwe odpowiedzi.
PozraVWiam



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pt kwie 24, 2009 23:16

Według Diesel Data silnik AHH rok 1997-01 to jest 220-230/200.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt kwie 24, 2009 23:22

Wg Infotecha 190-200 bar. No to jest pewna zagwostka!



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pt kwie 24, 2009 23:30

fleshu pisze:Wg Infotecha 190-200 bar. No to jest pewna zagwostka!
Autodata jest pewniejsza.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt kwie 24, 2009 23:40

Ok Dzięki za poradę, dostosuje sie.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt kwie 24, 2009 23:54

lapek85 pisze:Czy naprawdę jest tak jak ktoś powyżej napisał, jak rozpozać że turbina jest VGT i czy oby jest tak samo sterowana jak w AFNie?
jesli chodzi o silnik AHH to faktycznie ma on turbine VNT , porzadną pompę , wykastrowany został głównie przez mniej wydajne wtryski i soft.

Co do turbiny , VNT łatwo rozpoznać , luknij na gruszke podcisnieniową turbiny , jest ona zamontowana pionowo , wężyk wchodzi do gruchy pionowo z góry , a sztanga wychodzi z gruszki pionowo w doł, sterowanie jest analogiczne jak w AFNie


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob kwie 25, 2009 07:25

lapek85 pisze:Mam pare pytań dotyczących silnika AHH (1.9TDI 90 KM) jednego z nielicznych TDI seryjnie wyposażanych w pompe 11.
lapek85: wklejam to samo co Ci napisłem w temacie sprzedaży 216-stek:

Jakie jest seryjne ciśnienie wtrysku paliwa w silniku AHH (1.9TDI 90KM, z pompą 11)??
220/300 Bar

oznaczenie wtrysków 028 130 202 J
sterujący 028 130 202 H
lapek85 pisze:czy to prawda, ze turbina w ahh ma zmienną geometrię??
tak AHH ma zmienna geometrię
lapek85 pisze:"ahh - to taki dziwoląg był też montowany w audi i poza kiepskimi wtryskami to seryhna 110 jak afn - choć ma ten gift od fabryki w postaci pompy 11, którego inne v-peki nie mają i turbine ze zmienną geometrią" ??
taki dziwoląg który po założeniu 216 ma na seryjnym programie ma około 140KM :)

bierze się to stąd że seryjne otworki w AHH są bardzo małe (takie jak w SDI) czyli chyba 0,165 i do tego mocną pompe i dość mocny prgram bo i tak przez te owtorki duzo nie da się wtrysnąć

dlatego passat AHH po włożeniu 216 jedzie jak dziki ale może byc jednak zbyt duże dymienie (pogadaj z userem mavik - jego brat założył do paska AHH wtryski ode mnie)

podsumowując, po założeniu wiekszych wtrysków (nawet tych ze 110 czyli 0,205) warto zrobić w AHH od razu remap softu tak żeby wystroic auto zeby niepotrzebnie nie dymiło na niskich rpm i miało jeszcze więcej mocy w górnych partiach

lapek85, jestes z północy wiec polecam Roberta z Gdańska

www.tune-up.pl

wtryski bede miał we wtorek jakby co :)



lapek85

Post autor: lapek85 » sob kwie 25, 2009 14:31

Dzieki koledzy za odpowiedzi :bajer:

Dzisiaj zajżałem pod maske swojej A4 (AHH) jak i kolegi A6 (AFN), oba silniki mają te same turbiny, bynajmniej wszystko wyglada identycznie.
Trochę się ździwiłem, gdyż myślałem, że u mnie będzie turbo takie same jak w AHU, czy 1z, a tu zoonk i mam tubo ze zmienną geometrią :grin:

Poniżęj pare fotek turbin w AHH i AFN

Turbo z AHH
Obrazek
Obrazek


Turbo z AFN
Obrazek
Obrazek



Teraz moje pytanie brzmi, czy jeżeli do AFN montują mocniejsze turbiny z AWX bez większych przeróbek to czy do mnie też da sie taką zamontować bez wielkich kombinacji z orurowaniem i zmiana komputera (czytałem że AHU, 1z wymagają już sporo dłubania aby wrzucić AWX)???

Odnośnie wtrysków to problem z wyborem jakie wsadzić bede musiał jeszcze skonsultować, bo nie chcę większej mocy kosztem zadymiarki ulicznej z rury wydechowej :jezor: , ale obstawiam że 216 będą najodpowiedniejsze, pozatym mamy kolegę na forum co sie tym zajmuje, więc... :grin:

Planuję silnik wymodzić na ok 150-160KM przy założeniu, że wtryski 216+fmic+soft, ale teraz dodatkowy problem to turbina, jak sie da wsadzić z AWX to mocy może być jeszcze więcej :kac:



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » sob kwie 25, 2009 19:43

lapek85 pisze: Teraz moje pytanie brzmi, czy jeżeli do AFN montują mocniejsze turbiny z AWX bez większych przeróbek to czy do mnie też da sie taką zamontować bez wielkich kombinacji z orurowaniem i zmiana komputera (czytałem że AHU, 1z wymagają już sporo dłubania aby wrzucić AWX)???
Z AWX turbo bez problemu do Ciebie podchodzi

W 1Z i AHU główna przeszkoda to ECU które ma 8bit a to nie współgra z turbo VNT.Podobno niektóre ECU w/w silnikach były 16 bit już



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn kwie 27, 2009 13:29

Teraz moje pytanie brzmi, czy jeżeli do AFN montują mocniejsze turbiny z AWX bez większych przeróbek to czy do mnie też da sie taką zamontować bez wielkich kombinacji z orurowaniem
wszystko pasuje plug&play za wyjątkiem wylotu z turbo - musisz zakupic taka przejściówkę

jest aktualnie na forum ogłoszenie sprzedaży

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=234808

Obrazek

co wtrysków 216 to kliknij w link w moim podpisie - masz tam wszytskie informacje



lapek85

Post autor: lapek85 » czw kwie 30, 2009 00:15

cowboy wtryski napewno wezmę od Ciebie, bo nikt inny nie oferuje mi nic leszego, a czasem mniej za dużo dużo więcej kasy :chytry:

jeszcze nie wiem czy bede brał 216 czy 230, wszystko zależy od moich koncepcji rozbudowy silnika, muszę skonslutować z fachowcem jakie turbo wsadzić, podobno w AWX wałki sie sypią po chipie, dodatkowy problem to dwumasa, trzeba tak zrobić aby sie nie sypała

Co sądzicie o takiej konfiguracji (wtryski 0,216+fmic+chip+turbo AWX+pompa 11), szacunkowo ma wyjść ok 170KM/350Nm



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw kwie 30, 2009 08:56

lapek85 pisze:Co sądzicie o takiej konfiguracji (wtryski 0,216+fmic+chip+turbo AWX+pompa 11), szacunkowo ma wyjść ok 170KM/350Nm

moc taka będzie ale:

FMIC trzeba jakiś wyrzeźbić, bo będzie 80-90 st C w dolocie latem przy pałowaniu - nikt mi nie powie że mając taką moc bedziesz z niej korzystał przez 5 sekund przy wyprzedzaniu tylko :P

lagodnie moment to może sprzęgło wytrzyma
turbina AWX na 170KM to dość kłopotliwa sprawa - ja polecam hybryde AWX/ARL od Karambola na grubym wałku ! lub nawet coś większego...

generalnie 11 + 216 z doładowaniem 1,7-1,75 Bara daje okolice 180KM



lapek85

Post autor: lapek85 » czw kwie 30, 2009 22:23

cowboy pisze:FMIC trzeba jakiś wyrzeźbić
wiem, że trzeba wsadzić FMIC, bo inaczej będzie za gorąco, mam zamiar wsadzić coś takiego
(zdjęcie zapożyczone od jednego z forumowiczów A4 klub)
Obrazek


link --> http://www.re5pect.pl/index.php?product ... rod_id=344
cowboy pisze:lagodnie moment to może sprzęgło wytrzyma
rozważana też jest opcja, jak już nie wytrzyma dwumasa to założenie zwykłego takiego jak w 1z, tam podobno dużo więcej trzyma
cowboy pisze:turbina AWX na 170KM to dość kłopotliwa sprawa - ja polecam hybryde AWX/ARL
też już o tym się dowiedziałem, więc najprawdopodobniej bedzie hybryda, a jeśli coś większego to z BKD z golfa 5 i innych, ale to już inna bajka, o ktróej jeszcze nic nie wiem

generalnie to mi nie potrzeba aż 180KM, chce troche pojeździć tym samochodem :grin:

dzięki COWBOY za pomoc, za rady, napewno się przydadzą.



Awatar użytkownika
zorro74
Forum Master
Forum Master
Posty: 1253
Rejestracja: czw lip 15, 2010 10:45
Lokalizacja: Lubin

Silnik AHH (TDI 90KM) parę pytań do osób będących w temacie.

Post autor: zorro74 » pt sie 18, 2017 16:00

Witam czy ktoś mi napisze jaka była seryjna skrzynia biegów montowana do Audi a4b5 do silnika AHH i jakie były obroty przy 100km/h


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 93 gości