Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: grandi » sob lut 28, 2009 04:32

Mam pytanie

Silnik nagrzewa się w miarę szybko , ale wskazówka tem wędruje czasem przed czasem za kreskę , nigdy nie schodzi w białe pole , wiatrak zał mi się dobrze bo jak postoje i trzymam go na obrotach termostat puszcza czujnik tem ok , tak to niby ijład jest zamknięty bo cały czas dolny wąż jest zimny górny gorący , w takie pogody to normalne że auto trzyma taką tem. w lato zmieniałem termostat na wahlera wskazówka zawsze po środku , to mi wygląda tak jak by auto chodziło cały czas na małym obiegu ale nie ma już wskazówki na środku

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 04:36 przez grandi, łącznie zmieniany 2 razy.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob lut 28, 2009 09:30

wskazówka powinna być w okolicy środkowej kreski, jak twierdzisz ze termostat nie dawno zmieniany to zmień czujnik temp.
a co do niskich temperatur to 90st. powinien załapać tak po 8km jazdy, albo i wcześniej w dieslu, bo w tdi to wolniej się nagrzewa.
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 09:32 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » sob lut 28, 2009 09:54

Piter_S ma rację.... W moim 1,6D dwójeczce temperatura stała na środkowej kresce, ale dopiero po wymianie czujnika temperatury.....

A co do nagrzewania się..... Tęsknię za dwójeczką..... Po 8 km jak pisze Piter_S to już sauna była w środku, a teraz w TDI to w mieście w korkach przez 12km potrafi nie złapać 90 stopni...


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

arwam

Post autor: arwam » sob lut 28, 2009 21:50

grandilodz pisze: wskazówki na środku
w mjednym golfie zawsze temp mam po środku i tak być powinno chyba że po nawiewach czuć jest że jest za gorąco



Awatar użytkownika
mikrus99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:45
Lokalizacja: WWE
Kontakt:

Post autor: mikrus99 » pn mar 02, 2009 09:18

Witam. Podłącze się do tematu. Mam 1.6 TD jr. Wymieniłem ostatnio czujnik temp ale ten co steruje grząniem świec. Wszystko było ok. Ale ostatnio wskazówka o której mowa ledwo podrywa się za biała kreskę. Czyli nie przechodzi nawet 1/5. A w samochodzie gorąco. Czy to na pewno wina czujnika? Jeśli tak to powiedzcie mi jeszcze jakie numery ma ten czujnik bo nie jestem pewien czy obydwa czujniki w krućcu są takie same.



Awatar użytkownika
plblade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 02, 2007 10:48
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: plblade » pn mar 02, 2009 09:55

Obrazek

Witam Chciałbym sie podłączyć do tematu, u mnie temperatura po rozgrzaniu silnika utrzymuje sie na czerwonej kresce (patrz zdjęcie wyjże ) , dlaczego ?, gdzie znajduje sie czujnik temperatury ?, czy chodzi o czujnik który jest wkręcony w dolaną cześć chłodnicy ? Chciałbym dodać, że wentylator włącza sie jak auto dojdzie do tej przedostatniej kreski.
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 09:56 przez plblade, łącznie zmieniany 1 raz.


Mobil: Uniden 520 XL
Mój Golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=179906

FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Post autor: FoKa1988 » pn mar 02, 2009 10:59

Podepnę się rownież pod temat. Mam SB u siebie pod maska i od jakiegoś dłuższego czasu wskazówka temperatury wogole się nie podnosiła :crazy: więc ostatnim czasem postanowiłem zabrać się za to.Wymieniłem dwa czujniki znajdujące się w górnym krućcu oraz termostat ( bo wymiana samych czujników nic nie pomogła :grrr: zamieniałem nawet je miejscami :helm: ).Po wymiane termostatu i przejechaniu jakiś 7-8 km wskazówka temperatury stoi łądnie pionowo albo jak troszke dostanie po tyłku przekracza środkową kreskę. Ale co zauważyłem dolny wąż jest letni i nawet jeśli stoje na postoju i trzymam go na obrotach trudno jest go zagotować :goof: tak żeby załączył się wentylator. Macie jakieś pomysły co moze być tego przyczyną??


Piwo to moje paliwo

Awatar użytkownika
mikrus99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:45
Lokalizacja: WWE
Kontakt:

Post autor: mikrus99 » pn mar 02, 2009 11:24

Chłodnica, jak sama nazwa tego elementu wskazuje, ma za zadanie chłodzić. Czyli płyn który wchodzi do chłodnicy nigdy nie wyjdzie z niej mając taka sama temperaturę. Do tego dochodzi niska temperatura jaką mamy teraz, więc chłodnica ma łatwiej pracować. Moim zdaniem u Ciebie wszystko ok. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.



arwam

Post autor: arwam » pn mar 02, 2009 19:58

Chłodnica, jak sama nazwa tego elementu wskazuje, ma za zadanie chłodzić. Czyli płyn który wchodzi do chłodnicy nigdy nie wyjdzie z niej mając taka sama temperaturę. Do tego dochodzi niska temperatura jaką mamy teraz, więc chłodnica ma łatwiej pracować. Moim zdaniem u Ciebie wszystko ok. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

dobrze mówisz



Przemek_G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 09, 2007 19:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Przemek_G » sob mar 07, 2009 19:50

do plblade - w moim SB-ku też wskazówka jest blisko przedostatniej kreski i jest wszystko OK- jesli dochodzi do tego miejsca zawsze i nie przekracza go to jest wszystko OK
czujnik wkrecony w chlodnice to czujnik zalaczajacy wentylator- wtedy gdy jest slabe przewietrzanie chlodnicy (np w korku) wentylator schladza ja- tzn. plyn w niej :)

do FoKa1988- w tych silnikach tak jest że cieżko je porządnie zagrzac na postoju- ale to akurat jest zaleta :)- co do wentylatora to sprawdz czujnik w chlodnicy- one czesto padaja- jesli on jest ok to jeszcze podlacz na krotko wentylator- czy wogole chodzi...
Ostatnio zmieniony sob mar 07, 2009 19:59 przez Przemek_G, łącznie zmieniany 2 razy.



tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: tomi-ex » ndz gru 12, 2010 11:55

jak termostat sie zaczyna otwierac to w jakiej pozycji powinna byc wskazówka temperatury , umnie jest tak ze przekracza kąt 90 stopni dochodzi do kolejnej kreski a waz dolny chłodnicy jest zimny . Otworzyłem zbiornik z płynem i płyn wrze a dolny waz jest cały czas zimny. Niedawno wymieniałem termostat i było wszsytko dobrze


Kupie 4 dekle do aluflegi 14" firmy RONAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3956749#3956749

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: KamilP » ndz gru 12, 2010 12:33

I ja mam chyba podobny problem, u mnie w golfie mk3 1.9diesel wskazówka jest teraz w zimie max na 70 stopniach.. chyba nawet niezależnie od długości trasy. Nie wiem czy to wina czujnika, termostatu czy może po prostu przez zimę. Wcześniej chyba było dobrze, piszę chyba bo kupiłem auto tuż przed tymi mrozami. Jak teraz będe jechał w trasę to zobacze ten dolny przewód, wcześniej patrzyłem górny zaraz po wyruszeniu w trasę to był ciepły ale z tego co tu przeczytałem to chyba normalne. Mi to osobiście nie przeszkadza, ale nie wiem czy silnikowi to nie jest obojętne :bajer:

Pozdro All :)

EDIT:
Sprawdziłem, dolny przewód zimny, górny ciepły więc termostat raczej ok. Co prawda przejechałem tylko 2.5 km, z kościoła. Więc albo czujnik szwankuje albo po prostu tak jest, co o tym myślicie? :)



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: skkr_lodz » ndz gru 12, 2010 22:16

kamil12451 pisze:EDIT:
Sprawdziłem, dolny przewód zimny, górny ciepły więc termostat raczej ok. Co prawda przejechałem tylko 2.5 km, z kościoła. Więc albo czujnik szwankuje albo po prostu tak jest, co o tym myślicie?
musisz zobaczyć na dłuższej trasie (10-15 km) i wtedy sprawdzić wskazanie temperatury na blacie (czy się zagrzeje do 90) a jak nie będzie na blacie 90 to wtedy czy dolny wąż ciepły. Wiadomo teraz zima - dłużej się nagrzewa. Do tego włączony nawiew na szyby - jeszcze dłużej łapie temperaturę. Sprawdzić empirycznie i wtedy będzie wiadomo na czym się stoi :bigok:


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: KamilP » pn gru 13, 2010 09:44

Przy dłuższej trasie (75km) też miał na blacie 70 stopni, a węża niestety wtedy nie sprawdzałem. Do tego prawie cała trasa na 3, max 4 biegu. No ale popatrzę jeszcze. Dzięki :)

Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości