Wlanie benzyny do diesla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: DejaVu » czw sty 21, 2021 21:01

marcin7x5 pisze:
czw sty 21, 2021 20:05
Coś go jednak zatkało zapewne. Być może w jego wnętrzu pozostały drobinki wytrąconej parafiny i jak przyjdzie ponownie mróz to znów się zatka.
Zobaczymy , jak spuszczałem z niego do pojemnika to nic tam takiego nie widziałem , ale też myślę że filtr , albo przewód , przedmuchałem też , tak jak pisałem , ostatnio jeździłem w piątek i wyjąłem akumulator ,więc nawet nie przepalałem ,dopiero w poniedziałek jak było - 25 kręcił śmierdziało ropo ale nie zaskoczył , a we wtorek jak robiłem drugą próbę to nie śmierdziało ropą i przewód wyglądał na suchy , no to albo filtr ,albo coś w przewodach przed filtrem , ten plastikowy ''kosz'' w baku był czysty , golfa mam 11 lat i tylko 3 razy zaglądałem do zbiornika ,za pierwszym razem to w tym plastikowym ''koszu'' to było tyle syfu że strach normalne wiórka kokosowe , za drugim razem tylko zajrzałem i było czysto .


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: marcin7x5 » pt sty 22, 2021 15:36

Skoro miałeś w obudowie filtra paliwo to albo filtr przytkany albo coś pomiędzy filtrem a wtryskiwaczami pewnie się przytkało...



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: DejaVu » ndz lut 07, 2021 09:16

Pytanko mam a nie chcę zakładać nowego tematu :) dziś za oknem -25 , wczoraj zabrałem akumulator do domu , przez ostatnie dni było różnie od zera do -17 golf palił i zjeździł, parę razy dolewałem paliwa po 10 l aby zawsze mieć ten pełen bak , tak więc już w zbiorniku powinno być paliwo ''zimowe'' dalej nie mam przekonania do tego Skyd jakoś go przelałem , na zbiornik powinno się lać 50kę a ja wlałem 150 ! i jakoś baku nie zeżarło , więc nie wierzę w to :) A pytanie mam dotyczące takiej ''puszki'' która jest z bezpiecznikami przy plusowej klemie - strasznie mnie to wkurza podczas wyjmowania akumulatora :( czy nie dało by się to jakoś przerobić? np. odciąć to od klepy , tam idzie chyba taka cienka blaszka i przylutować jakiś dłuższy grubszy kabelek i tą ''puszkę '' dać gdzieś z boku? Dziś ładuje mój 10 letni akumulator cały dzień ,więc nie będę sprawdzał czy by zapalił , wczoraj przy -17 zapalił za 3 razem , ciekawe jakie mam świece bo nigdy nie zmieniałem ?


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: marcin7x5 » ndz lut 07, 2021 12:54

Można tak zrobić tylko po co skoro to się ładnie wszystko wypina i przekręca...



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: DejaVu » ndz lut 07, 2021 13:20

marcin7x5 pisze:
ndz lut 07, 2021 12:54
Można tak zrobić tylko po co skoro to się ładnie wszystko wypina i przekręca...
Faktycznie jest to na śrubkę :blush:
20210207_121301.jpg
muszę pomyśleć jak to zrobić , i chyba będą problemy z odpaleniem , bo przewód od filtra do wtrysków wygląda tak jakby pusty :kac: ale dziś nie będę z tym walczył
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości