dziwny pisk AJM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kow@l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 13:55
Lokalizacja: Śląsk

dziwny pisk AJM

Post autor: kow@l » pn kwie 21, 2008 19:43

Witam!!! Mam pewien problem tj. od jakiegoś czasu z komory silnika słychać dziwny pisk przy nagłym dodaniu gazu tylko przy obciążonym silniku na postoju wszystko jest ok. Pisk ten dochodzi chyba z okolic intercoolera lub turbiny bynajmniej tak mi się wydaje! Parę mięsięcy temu wymieniałem rurę dolotową od intercoolera ale wtedy był taki głośny syk powietrza i strasznie auto kopciło a teraz nic nie kopci tylko jest ten pisk. Czym to może być spowodowane???? Silnik AJM po chipie Audi A6



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt kwie 22, 2008 11:41

No niestety wszystko wskazuje na nieszczelność w dolocie. miałem podobnie w moim AJMie. Nieszczelność była pod samą lampą przednią... Pisk straszny, szczególnie podczas obciążenia..


Dziki

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw cze 03, 2010 14:44

odnośnie pisku Turbiny mam pytanie do mojego golfa 1.6 TD 60KM
jak kupiłem na początku auto (rok temu) słyszałem zawsze pisk jak by się włączała turbina
z czasem przestałem słyszeć ten dźwięk czy turbo przestało działać? czy coś się mi popsuło?
przyznam szczerze że nie znam się na turbinach. przyrost mocy raczej mi nie znikł


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości