Awaria komputera w 110 konnym TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
konrad_acm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:02
Lokalizacja: POLSKA!
Kontakt:

Awaria komputera w 110 konnym TDI

Post autor: konrad_acm » ndz gru 30, 2007 12:53

Witam,
Od około miesiąca jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem GolfaIII 1.9 TDI GT.
Po dwóch dniach od rejestracji 'wskoczył' mi błąd - najpierw szarpnęły obroty, następnie wskazówka obrotomierza ustawiła się na 1100 obr. i pedał gazu przestał działać.
Po chwili zaczęła mrugać spiralka :grrr:
Po skasowaniu błędu pojeździłem ze dwa dni i znowu to samo, wybrałem się do diagnosty, który wykminił, że padł mi potencjometr pedału gazu. Dostałem używany za 100 zł., wymieniłem (masakra, dojście beznadziejne, kupa paplaniny, ale jakoś dałem rade). Niestety po dwóch dniach znowu to samo [']
Powtórka z rozrywki, wymiana potencjometrów i zwrot kupionego do sklepu. Kolejna wizyta u diagnosty, już teraz bardziej kumatego (jak twierdzą znajomi ;) )
Diagnoza wykazała 5 czy 6 różnych błędów i mechanik stwierdził, że to niemożliwe bo wszystko tak naprawdę działało i okazało się, że mam awarię komputera, któremu co jakiś czas 'odbija' i urachamia mi tryb jazdy awaryjnej.

No i mam problem ze zdobyciem kompa o numerze 0280 906 021 DF
podobno najważniejsze są dwie litery na końcu i to, że ma to być od 110 konnego silnika.
Jeśli ma ktoś dostęp do takich części lub wie jakiego mógłbym użyć zamiennika to proszę o pomoc.
Gość, który mi to diagnozował założył na chwile inny komp chyba AH (prawdopodobnie od 90KM) i po próbnej przejażdżce oddałem go bo spalanie pokazywało mi na jakieś 12 l.
teraz zastanawiam się nad kupnem tego jego kompa ponieważ chcę jutro jechać nad morze na sylwka i najwyżej jak znajde taki jak mi trzeba to tamten sprzedam, tylko boję się, że mogę coś w ten sposób popsuć.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz gru 30, 2007 12:56

wyjmij ECU sprawdź czy go nie zalało i jak wyglądają styki na wtyczce ...

[ Dodano: Nie Gru 30, 2007 11:58 ]
zobacz ten temat http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16054.0.html



Awatar użytkownika
konrad_acm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:02
Lokalizacja: POLSKA!
Kontakt:

Post autor: konrad_acm » ndz gru 30, 2007 14:31

dzięki za rady, ale elektryk już wyciagał kompa sprawdzał styki i wtyczki i twierdzi, że ktoś przy nim coś kombinował i jest do wymiany, potencjometr gazu też był znaczony, pewnie przez jakiś sklep co wskazuje na fakt, że w Niemczech próbowano usunąć awarię, a że właścicielką była kobieta to moim zdaniem miała dość jego fanaberii i się go pozbyła.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz gru 30, 2007 14:39

konrad_acm, najlepiej przed wymianą podmienić ECU i sprawdzić czy to jest aby jego wina ... szkoda kasy jeżeli okaże się że to nie on
Napisz jakie błędy pokazał



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » ndz gru 30, 2007 15:36

Moze byc problem instalacji. Np auto mialo dzwona i kable sa przyciete robiac zwarcie co jakis czas.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » ndz gru 30, 2007 15:42

miałem dokładnie tak samo ja opisujesz ale u mnie okazało sie ze przepalona byla scieżka od wtyczki w ecu poprawiłem lut i gra(sciezke przepaliłem ze swojej winy)



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » ndz gru 30, 2007 16:05

woojas25 pisze:miałem dokładnie tak samo ja opisujesz ale u mnie okazało sie ze przepalona byla scieżka od wtyczki w ecu poprawiłem lut i gra(sciezke przepaliłem ze swojej winy)
dokładnie... przyczyna tkwi w sterowniku
mi tez w taki sposób padł komputer..wówczas pojawia się błąd od pedału gazu ze wskazaniem na przekroczenie górnej i dolnej wartości skrajnej

nie musisz mieć dokładnie komputer o końcówce DF...potrzebujesz komputer od AFNa montowanego w VW,Seat....np.EK (takowy jest na allegro)

pozdrawiam
Mirass


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
konrad_acm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:02
Lokalizacja: POLSKA!
Kontakt:

Post autor: konrad_acm » ndz gru 30, 2007 16:22

damcio151, nie pamiętam dokładnie, ale te błędy to potencjometr gazu, czujnik temp. silnika, czujnik przepustnicy i coś jeszcze.
Jutro prawie na pewno zakładam inny komputer, lece nad morze zrobie (lub nie ;) ) jakieś 500 km i zobaczyny jak to będzie. Po nowym roku opiszę jak auto się spisało.
Dodam kilka fotek i zamieszczę opis w odpowiednim temacie.
pozdrawiam, dzięki za pomoc
i szampańskiej zabawy sylwestrowej :partyman:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości