Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » pn paź 13, 2008 09:39

Rozumiem że dawka pływa kiedy samochód sie toczy (na luzie) na przykład jak dojeżdżasz do świateł i wrzucasz na luz i wtedy włąsnie ta dawka pływa tak ????Też cały czas mi się wydaje że to jest coś z tą dawką paliwa, trzeba by było teraz sprawdzić czy ta dawka paliwa w kanale 001 na VAG-u pływa tylko wtedy kiedy są te drgawki, u mnie nie zawsze są te drgawki, ale niestety na razie nie mogę sprawdzić laptopem bo mi za krótko bateria trzyma, muszę kupić nową, jak masz możliwość to zaobserwuj czy to się dzieje cały czas, myślę że to słuszny trop.......
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 09:44 przez jaro001, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
borys77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 19, 2006 15:38
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: borys77 » pn paź 13, 2008 17:55

Witam
Mam Golfa 4 110 km od 3 tygodni i mam podobny problem albo identyczny,tylko po przeczytaniu calego tego tematu zglupialem. :kac:
U mnie jest tak-dojezdzam powiedzmy do swiatel na luzie wciskam hamulec silnik wpada w drgawki,obroty minimalnie spadaja ale po calkowitym zatrzymaniu sie wszystko wraca do normy i jest ok.
Jezeli zatrzymuje sie z wcisnietym sprzeglem drgawki nie wystepuja.
Wiec powiedzcie mi czy sa to te same objawy co u Was czy cos innego?



krzysiek515
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:01
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: krzysiek515 » pn paź 13, 2008 18:32

Pływająca dawka paliwa występuje tylko na luzie jak się pojazd toczy w trakcie drgawek, a jak się zatrzymam to dawka stoi szywno i nie pływa. Coś musi w tym być tylko co? i dlaczego ?



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » pn paź 13, 2008 21:16

krzysiek515 pisze:Pływająca dawka paliwa występuje tylko na luzie jak się pojazd toczy w trakcie drgawek, a jak się zatrzymam to dawka stoi szywno i nie pływa. Coś musi w tym być tylko co? i dlaczego ?
krzysiek515 tą pływającą dawkę paliwa sprawdzałeś w kanale 001 w MB na VAG-u tak ???

hmmmm sam nie wiem co to pompa?, nastawnik? ????
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 21:21 przez jaro001, łącznie zmieniany 1 raz.



krzysiek515
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 27, 2008 11:01
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: krzysiek515 » wt paź 14, 2008 09:42

Silnki
bloki pomiarwe
kanał nr.1



djmike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: djmike » śr paź 15, 2008 23:35

Koledzy moim zdaniem dawka paliwa nie ma tutaj nic wspolnego.. jak pisal wczesniej kolega ktory ma golfa IV 110km trzesawki ustepuja po wcisnieciu sprzegla, ja zauwazylem to samo. Przy dojezdzaniu do skrzyzowania sprobujcie wrzucic na luz ale caly czas trzymajcie sprzeglo wcisniete az do momentu zatrzymania. Drgawek nie bedzie lub beda rzadziej wystepowaly. Po przeczytaniu 18stu stron postow na ten temat i przeanalizowaniu tematu moim zdaniem wine ponosi dwumas. Zreszta calkiem niedawno bylo napisane w jakiejs gazecie motoryzacyjnej ze dwumas nie jest mocna strona WV. Niestety koszty sa bardzo wysokie i atuprocentowej pewnoci nie ma:( Dopoki ktos z tym problemem nie zmieni dwumasu problem na forum pozostanie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » czw paź 16, 2008 08:17

Tez stawiam na dwumase. Kuzyn ostatnio wymienial sam w garazu w seacie alhambra. Nie byl tragedi na starym kole ale jak sie drzwi otworzylo to az podskakiwaly na wolnych obrotach. Po wymianie absolutna cisza. Dwumasy padaja i beda padac a jak dlugo wytrzymuja to zalezy od kierownika oraz od rodzaju auta( masy auta).


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

zydek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 16, 2008 08:39
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: zydek » czw paź 16, 2008 13:27

witam serdecznie. mam problem z moim golfem IV tdi 90 KM gdy ostro ruszam. na I i II biegu przy obrotach 2000 wpada w dziwne drgania. sprawdzałem poduszki pod silnikiem - mechanik mówi że są ok. orientuj się ktoś może czy ww. golf musi mieć ciężarek na prawej półośce. bo mój nie ma i to może jest przyczyną



Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: stania-PL » czw paź 16, 2008 17:11

Koledzy tak jak pisałem miałem to samo co Wy. Wymieniłem sprzęgło dwumas i zapomniałem o tej usterce.


<wymoderowano>

Awatar użytkownika
kompot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw lut 21, 2008 23:35
Lokalizacja: 3miasto/Bca/Wwa
Kontakt:

Post autor: kompot » czw paź 16, 2008 19:34

Ja apeluje, zeby koledzy od dwumasu zalozyli swoj temat :D
Jak bede mial czas, to pojezdze z Vagiem na drgawkach, bo jeszcze tego nie robilem.
Wyniki wrzuce.



djmike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: djmike » pt paź 17, 2008 10:27

stania-PL pisze:Koledzy tak jak pisałem miałem to samo co Wy. Wymieniłem sprzęgło dwumas i zapomniałem o tej usterce.
kolego jaki jest koszt takiej wymiany i z jakiej firmy kupiles podzespoly? Trzeba wymieniac sprzeglo czy sam dwumas wystarczy? U mnie sprzeglo chodzi elegancko



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pt paź 17, 2008 10:56

Ja jeszcze spytam co to moze byc ze jak zimny silnik( po postoju tak od polgodziny w zwyz) to zapala elegancko a jak odpalam zaraz po zgaszeniu to trzeba krecic dosc dlugo. Czyzby nastawnik w pompie? Jak temu zaradzic.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » pt paź 17, 2008 12:20

wesol pisze:Ja jeszcze spytam co to moze byc ze jak zimny silnik( po postoju tak od polgodziny w zwyz) to zapala elegancko a jak odpalam zaraz po zgaszeniu to trzeba krecic dosc dlugo. Czyzby nastawnik w pompie? Jak temu zaradzic.
tu masz dość opszerny watek na temat trudności z odpalaniem na ciepłym silniku :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hf&start=0



LysyStudio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:28
Lokalizacja: krakow

Post autor: LysyStudio » sob paź 18, 2008 00:16

A ja problemu sie pozbyłem..... :D


Powiedzieć Wam jak ? Sprzedałem auto :grin: I już mi nic nie szarpie, nie drży na światłach itd :hmm:


Kolega ostatnio kupił sobie Audi A3 1.9 TDi 110 PS i powiem szczerze, problem dokładnie taki sam jak u mnie, może w minimalnym stopniu miejszy....
Ostatnio zmieniony sob paź 18, 2008 00:25 przez LysyStudio, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 67 gości