[TDI PD] VW Bora 1.9TDI 85kw raz pali, raz nie.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: orel11 » pt lis 22, 2013 08:51

borax9x pisze:Kolego wyzej jakby to bylo takie proste to by kazdy mechanik po podpieciu kompa by to wiedzial (wyswietlany blad)
No tak się składa kolego ,że miałem taką bore i nie zgłaszała błędów nawet po odpięciu kostki od wtrysków ,żadnego błędu.Wiec równie dobrze może zanikać prąd podczas kręcenia rozrusznikiem i błędu nie musi żadnego wywalić.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » pt lis 22, 2013 20:33

Dzisiaj zmieniony filtr na manna oraz uszczelki na podgrzewaczu niestety usterka dalej występuje, w poniedziałek będzie sprawdzone ciśnienie tłoczenia ropy na vacum oraz zostanie zrobione to po wymianie czego to wszystko się zaczęło czyli zostaną wymienione gumki na pompowtryskach. . . Trzymajcie kciuki aby usterka się znalazła!!!!!!

Ps gumki kupione bosh



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » pt lis 22, 2013 22:11

orel11 nie gadaj glupot bo u mnie pokazuje blad ;) Moze ten typ tak ma i zalezy jaki komputerek podlaczysz. Takie bledy znajdujesz w sterowniku ;)
Mniejsza o wieksze.
Pompa vacum jak podpadnie to bys nigdy nie odpalil wiec odpada.
Pompka w baku ( tak jak w moim przypadku ) jak przekrecasz kluczyk (z tylu spod tylnej kanapy powinienes ja uslyszec ze zasysa paliwo) jak odpalasz stacyjke na zaplon, przez 2 sekundy pompuje paliwo. Jak uslyszysz i nie odpalisz to nie jej wina.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » pt lis 22, 2013 22:27

w takim razie to muszą po prostu muszą być gumki!!!!!!!!!!!!



orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: orel11 » pt lis 22, 2013 22:34

borax9x,sam się zdziwiłem ,że nie pokazało błędów ,a odpiąłem wtyczkę aby pokręcić silnikiem bez odpalenia.A "komputerki" to mam dwa i sprawne :P



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » pt lis 22, 2013 22:35

a poczatek wtrysku , synchronizacja wtrysku , synch walka ? Nic a nic ? A moze samoregulatory? Duzo opcji cholera no ;/ Bym musial widziec.]

Edit:
Ale czy badziewie za 30 zl czy jakis orginal . Wiem ze wiekszosc bledow w tym za 30 ktory mam nie pokaze ale znajomy ma za kilka tys. i w nim wchodzac w sterownik , pamiec pokazuje blad ;) Mozliwe zalezy jaka wersja wyposarzenia. Naprawde w samochodach potrafia sie dziac cuda. Teraz to mam problem ze sprezarka klimy. Kupilem nowa bylo kilka dni dobrze i znow to samo (chyba na marne wymienialem ja) i dlatego nikomu nie mozna ufac , przynajmniej dobrego facha jeszcze nie poznalem.

Mam znajomego do ktorego zadnego kabelka nie podlaczysz :D 1.9 tdi 115 ps . Jedynie jeden skodowski , oddzielny komputer dziala ;) ale na nim cudow nie zdzialasz.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » pt lis 22, 2013 22:57

Kupiłem gumki bosh w hurtowni kosztowały 31 zł sztuka i mają numer zgodny z katalogiem.
Przedstawiam próbę odpalenia na plak:


W momencie kiedy kręci a nie odpala lekkie pryśnięcie i odpala czy to oznacza że usterki elektryczne mogę wyeliminować??



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » pt lis 22, 2013 23:11

Prosze nie uzywaj nigdy plaka . Prosze nie wiem jak to wplywa na silnik ale na pewno szkodzi... Nie kolego nie koniecznie :D "plak" ulatwia niesamowicie odpalenie silnika dlatego odpala , nawet jak masz zapowietrzony to potrafi odpalic tylko po "prysnieciu" . Powtorze sie. Jak nie chce odpalic to slyszysz pompke przez chwile po ustawieniu kluczyka na pozycji zaplon?



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » pt lis 22, 2013 23:34

ok jutro sprawdzę czy będzie słychać coś w baku jeśli nie będzie palił-chodzi o przysłowiowe chluśnięcie ropy do filtra paliwa?

przy wymianie gumek zostanie manometrem sprawdzona vacum bo się poci, uszczelki do vacum kosztują
metalowa 30zł
2 gumowe 30zł

zobaczymy co pokaże manometr a może gumki załatwią sprawę, dam info poniedziałek wieczorem jak ponownie odbiorę auto:)))) :food: :food: :food: :food:



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » sob lis 23, 2013 14:25

po odpaleniu ( jak odpali) jest duze spalanie czyt . 1,5 l/h na postoju?



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » sob lis 23, 2013 21:48

Brak kompa na blacie żebym bez vag mógł to stwierdzić gdyż też go nie mam, ogólnie usterka się nasila jest coraz częściej problem z odpaleniem, muszę w razie w znaleźć tanią lawetę



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » ndz lis 24, 2013 00:50

nasila sie to moim zdaniem nadal sie upieram z zacinajaca sie pompka w baku lub niedochodzacym pradem do niej. Proste jak slonce. Tez mialem ze kilka razy do zaplonu przekrecalem kluczyk i wkoncu pompka zalapala i zessala paliwo . Jezeli masz w sedanie to pod tylna kanapa masz wejscie do baku paliwa i tam masz pompke . Sprawdz ja. Ja sam do tego doszedlem . Przed czym wydalem 700+ zl na marne rady mechanikow... kpiny kpiny wiem ale tak z nimi jest. Powiem tak . Jak nie odpali sprawdz czy dostaje prad po przekreceniu stacyjki w kostce (potrzebna 2 osoba) oczywiscie kontrolka musi byc z masa. Ja przykrecilem srubke do otworu pokrywy i do niej zapielem . Zycze szybkiej naprawy awarii.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: specWROC » ndz lis 24, 2013 01:18

Mam kombi, jeśli jest pół baku równe lub więcej nic nie słychać a jeśli zaczyna się stan poniżej połowy wtedy za każdym przekręcenjem kluczyka słychać charakterystyczne napełnienie filtra? Czy u Ciebie też tak to działa???

W poniedziałek robię gumki i sprawdzam vacum, gumki już mam jeśli chodzi o vacum jest dużo używek 200-300 zł albo org na allegro 730 zł (kupa kasy), pompa paliwa w baku podróbka koło 400 zł....... zostały mi tylko te trzy rzeczy do sprawdzenia :)



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

[TDI PD] bora 1.9TDI 85kw raz pali raz nie

Post autor: borax9x » ndz lis 24, 2013 11:05

Jejuu Jakie napelnianie filtra ? Stary TY masz cos slyszec z BAKU ! Nie spod maski . Jak przekrecasz kluczyk do zaplonu jest takie Brryyyym . No nie wiem pisemnie nie udam Ci tego dzwieku. Slychac pompke jak pracuje. Albo masz w bagazniku pod wykladzina po prawej stronie z na samym koncu albo masz pod kanapa. Ale raczej te 1 w combi podnies wykladzine dostan sie do niej ... Jezeli masz w bagazniku bag jednak ciezko Ci bedzie uslyszec ten dzwiek. Napelnienia filtra paliwa? Dla mnie to dzwiek chluup a nie pracy silniczka pompki paliwa...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 32 gości