[TDI] Wymiana rozrządu jaka firma?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

[TDI] Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: Kamkalekaka » czw kwie 19, 2018 03:16

Witam
Mam Golfa 4 1.9 TDI 110KM 2001. Szykuje mi się wymiana rozrządu szukałem w necie lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Mam okazje kupic na allegro rozrząd z firmy VAG VW cały komplet wraz z pompą za 600zl ale jak to allegro nie bardzo mnie to przekonuje.. Słyszałem ze dużo ludzi chwali firme INA niby oryginalnie autka wychodziły z rozrzadem właśnie tej firmy.. Lub kupić w normalnych sklepie motoryzacyjnym tylko że tu mi powiedzieli ze najtańszy za 590zl dostanę firmy LUK.. I dlatego chciałbym abyście mi doradzili gdzie najlepiej kupić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[TDI] [TDI] [TDI] Re: Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: liteon0 » czw kwie 19, 2018 07:48

Najlepiej w stacjonarnym.
Pasek Conti (Dayco też jest ok), rolki INA, pompa Hepu (może też być Ruville, SKF, INA)



ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: wesol » czw kwie 19, 2018 10:48

Problem z pompami SKF był jakiś czas temu. Rolki ina, pasek CONTI najlepszy bo najmocniejszy. Pompa hepu lub dolz. Ale powiem tak: ja ściągam całość i jak jest potrzeba to pompę wymieniam a jak dobra to zostawiam. Rolki też bo to wytrzymały element. Rolka ani ci się nie zatrze ani nie rozleci. Zawsze dosmarowuje rolki i dalej ganiają.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

[TDI] Re: Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: Adamm » czw kwie 19, 2018 10:59

wesol pisze:
czw kwie 19, 2018 10:48
Rolka ani ci się nie zatrze ani nie rozleci
skąd takie rewelacje ? przeciez rolka chodzi na łożysku które może sie zatrzec, dajesz gawarancję że pompa czy rolka nie piardnie przez kolejne 80tys?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: wesol » czw kwie 19, 2018 16:51

Nie słyszałem nie miałem w życiu takiego przypadku by łożysko stanęło dęba. W pompach robi się luz nawet taki że dygocze koło 5 mm. Nie wiem czy czasem nie mam takiej pompy gdzieś w piwnicy. Wymieniałem pompy po w sumie znikomym przebiegu bo 30 tys km a już ciekła i miała luz że 1-2 mm. Ale też mam pompy sprawne bez luzu w koszu w piwnicy z gratami gdzie ma nakulana 120 tys i luz zerowy i zero wycieku. Vag akurat w silnikach 1.9 TDI pd nie przewiduje wymiany okresowej pompy wodnej. Rolkę prowadzącą sugeruje wymienić co drugą wymianę paska. Tylko napinająca mówi żeby wymienić. Ale w pierwszym swoim aucie wymieniałem pasek rozrządu to rolka napinająca była taka lekko szumiąca. Dołożyłem smaru i jeszcze tym autem jeździłem 7 czy 8 lat i zrobiłem 100 tys km i było okej. Od niepamiętnych czasów czy to w wozach konnych były tylko ślizgowe ulizyskowania to liczyło się przesmarowanie. Nawet ciuchcie miały tak że wychodził ziomek i smarował odpowiednie elementy co nie. Maszyny w różnych zawodach jak mają kalamitki i będziesz tam pakował smar często to będzie to pracować wieki. Mam taką manie że jak mi ktoś daje auto na wymianę rozrządu to robię co tam chce. Wymiana bez pompy wody to biorę 100-150 a z pompą 150-200 bo wiadomo więcej zabawy. Z tym że zawsze rozbieramy rolkę napinacza paska PK i dosmarowuje. Niby nie muszę bo przecie robię rozrząd a nie pasek PK i jego osprzęt. Ale z powodzeniem też naprawiam sprzegielko alternatora bo zależnie od konstrukcji da się i to naprawić.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

[TDI] Re: Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: FURMAN TDI » czw maja 26, 2022 13:03

Witam Administratorów i forumowiczów po długiej przerwie, mam nadzieje że wszyscy przeżyli pandemię :pub: .
Przymierzam się do pierwszej wymiany kompletnego rozrządu w moim 10 letnim mk6 2.0 tdi .
Zakupiłem taki zestaw, ma być ori, możecie rzucić okiem, bo wygląda że Dayco nadal dostarcza paski . Jest jedno ale bo zapomniałem na zdjęciu poglądowym nadruki są żółte a przyszły niebieskie... z tego co pamiętam z żółtym idą tylko do ASO?
Czy dam radę ? coś powinienem wiedzieć :grin: ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


...zawsze coś

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[TDI] Re: Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: marcin7x5 » czw maja 26, 2022 14:40

Wszystkie części sygnowane logiem vw oooo więc czego tu się doszukiwać więcej....



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Wymiana rozrządu jaka firma?

Post autor: wesol » czw maja 26, 2022 22:13

Zgadza się. Ja osobiście wolę paski Conti. Są po prostu mocniejsze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości