podgrzewacz płynu chłodniczego.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » wt gru 01, 2015 23:31

wesol pisze:Chcecie grzac szybciej silnik to dajcie wezownice w postaci rurki metalowej na uklad wydechowy i przez ta rurke niech plynie plyn chlodzacy. Tak jak ma sie sprawa w silnikach 1.8T gdzie turbina jest chlodzona cieczą silnika. Pieknie to grzeje uklad i bedzi ejakies 5 albo 10 rzy wydajniejsze jak te smieszne grzanie swieczkami.
Mógłbyś Gdzie się wpiąć w układzie chłodzenia, aby to się dobrze sprawowało? Chodzi mi o silnik TDI VP
wesol pisze:Polecam tez dorobic sobie dodatkowy kabel od altka do klemy plusowej z pominieciem puszki bezpiecznikowej. Taki kabel to naprawde robi roznice. Nawet pomiary robilem ale gdzie to zapisalem to nie pamietam.
Ja myślałem dać przewód 50mm^2 i wpiąć się pod skrzynkę bezpieczników. Opisujesz, że lepiej pominąć, tylko jak rozwiązać problem z bezpiecznikiem? Wypadało by dać bezpiecznik min 100A, a nawet oprawy z car audio są przystosowane do max 80A.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » śr gru 02, 2015 07:33

Opel nie ma bezpiecnzikow od altka do aku- mam tu na mysli vectry B i astry G niezaleznie od silnikow i jakos jest dobrze. Nawet inne marki- francuzowate tez teog nei maja i jest dobrze. nie widze sensu stosowania bepiecznika. Taki bepziecnzik jaki mam ori czyli 150 to przecie moglby uchodzic za zabezpieczenie na uzwojeniu wtórnym spawarki. Rozrusznik tez nie ma zabezpeiczenia a tez podobne ilosci pradu pobiera. W wiekoszosc i sharnaow ta skryzneczka bezpiecznikowa jest upalona i podtopiona wlasnie z powodu duzych poborow pradu. Szyba przednia cizgnie rowno 40 amper a tylna cos kolo 25A, stołki po 10 A. Jak dorzucisz do tego swiatla to zimowa pora masz na wstepie pobór pradu ponad 100 A nawet na jalowych altek nei jest w stanie tyle dac.

Nawiń rurke miedziana na uklad wydechowy albo przyspawaj jakąs rure stalowa do wydechu i pusc przez nia wode z ukladu chlodzenia. To juz wlasna inwencja czy do nagrzewnicy czy do silnika. Turbo chyba cieplejsze bywa jak rura wydechowa co nie?? Zerknij na moj awatar.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » śr gru 02, 2015 11:27

Nie wiem jak w innych autach, bo nie zwracałem na to uwagi. Przewód rozrusznika nie jest narażony na przetarcie jak w przypadku ten idący od alternatora gdzie jest przy wentylatorach, na krawędziach itp. dlatego myślałem dać bezpiecznik. W skrzynce bezpieczników mam wolne miejsce dla podgrzewacza i myślałem tam się podpiąć. Jak uważasz jaki dołożyć przewód taki jak fabryczny wyciągnięty z drugiego auta czy jednak dać 50mm^2? Jeżeli ma to znaczenie to mam alternator 90A i wyposażenie bez grzanych stołków, szyby czołowych czy podgrzewaczy płynu.

Turbo wiadoma sprawa, ale wtedy wypadałoby wymienić na jakieś VKLR, które w przypadku VP 150KM jest trochę bezsensu. Wydech będzie łatwiej wykorzystać, a pewnie ma kilkaset stopni. Zastanawia mnie czy później układ chłodzenia wyrobi z chłodzeniem później takiego dogrzewacza. Głownie chodzi o lato gdzie jest ponad 30*C oraz długą trasę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » śr gru 02, 2015 12:02

A w 1.8T wyrabia się układ chłodzenia? Nawet jak masz go dlubnietego na powiedzmy 250-300 koni?

Dołoż kabel nawet cienszy. Zrobię fotki dziś i wrzuce z opisem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » śr gru 02, 2015 12:49

Bardziej miałem na myśli jakieś zaworki itp. bo z tego co wiem, to w przypadku chłodnicy spalin EGR to chyba były jakieś zaworki.
wesol pisze:Dołoż kabel nawet cienszy. Zrobię fotki dziś i wrzuce z opisem.
Ok z góry dzięki.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » śr gru 02, 2015 19:04

Nie nic nie ma. Zadnych zaworkow. Poprostu przpelyw wody i tyle. Ciecz tez nie moze stac w meijscu bo by na takiej turbinie ten plyn chyba osiagnął w dwie minuty nie dosc ze duze cisnienei to by sie zamienil czesciowo w pare i mia gdzies ze 300 stopni. Po to jest w ukladzie chlodnica i trmostat by regulowac temperature ukladu a walsciwie to trzymac zadana i w zime -20 stopni i w lato nawet nei takie jak unas lato bo to wiosna blizej równika. We Wloszech w lato upalne w korku to jak te auta tam jezdzą?

KAbel umnie jak widac na fotce dolozony jest wcale nei taki gruby choc pancerz ma raczej cieniutki ten zolto-zielony. Za to jak widac oczka są solidne chco wlasnej roboty. Poprostu rurka chyba fi 8 mm o dlugosci cos kolo 4-5 cm Nalozona na kabel i splaszczona plus otwór do przykrecenia na slupek altka i drugi koniec tu na klemie. Dzua odczuwalna roznica. Swiatlo nie pulsuje gdzie kazdy kto ma sharana mowi z ejak chodiz pompka od dogrzewacza to widac jak swiatlo pulsuje. Umnie tego nie ma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » śr gru 02, 2015 19:48

W sumie zawsze można by ten dodatkowy przewód dać w peszel nawet taką plecionkę, która uchroni przez przetarciem. Dziś zauważyłem, że fabryczny też jest czymś obłożony, aby ochronić przed przetarciem.

Co do dogrzewacza zbawię się na wakacjach, to przy okazji jak będę Downpipe robił.



Awatar użytkownika
mtamig
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt mar 05, 2013 09:12
Lokalizacja: Rudziczka koło Żor

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: mtamig » wt sty 05, 2016 14:01

Panowie odgrzeje trochę kotleta. Mam problem z podgrzewaczem, a mianowicie nie załącza się przy mrozach, która aktualnie panują. Podłączyłem vaga i w grupie 16/2 mam 10000001. Z tego co wyczytałem pierwsza jedynka z lewej nie ma znaczenia natomiast ostatnia odpowiada za temperaturę silnika lub temperaturę w dolocie. Temperatura silnika wynosiła 26° a temperatura w dolocie 10° więc warunek logiczny został spełniony pomimo wysokiej temperatury w dolocie. Macie jakiś pomysł czemu ciągle mam tam jedynkę?


Obrazek

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » śr sty 06, 2016 11:43

Zacząłem się rozglądać, aby zrobić patent jaki podał wesol. Podobny patent jest wykorzystany jest w dieslach BMW e90 itp. Ma ktoś może jakiś dokładniejszy schemat jak to tam jest to wszystko połączone? Z tego co widzę po zdjęciach to nie jest to typowa wężownica na wydechu, tylko zrobione chyba na zasadzie bypassu.

Miałem jeszcze taki pomysł aby kupić chłodniczkę z jakiegoś TDI i zrobić na zasadzie jak było w ALH w automacie.
Drugi pomysł to podobnie jak wyżej tylko dorobić flanszę w wydechu i drugi koniec chłodniczki tam przykręcić. Jako, że jest wyjście z ECU do sterowania (3 świeczkami w układzie) można by go wykorzystać, aby zawór odcinał spaliny z chłodniczki po osiągnięciu temp jak w przypadku 3 świeczek.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: DejaVu » czw sty 07, 2016 06:30

A może byście koledzy wrzucili fotkę jak wygląda ta wężownica :bajer: przydało by się takie coś na obecne mrozy :foch:


Seat Mii 1.O CHYA

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » czw sty 07, 2016 17:23

Chodzi o zrobienie wężownicy z jakiejś rurki. Rozejrzałem się co oferuje google i znalazłem rurki miedziane giętkie, które nadają się do instalacji wodnych (aby nie skorodowało) oraz coś na wysokie temp.
Drugą myślą jest, że jak zrobię downpipe to dorobię coś takiego na układ wydechowy
http://allegro.pl/chlodnica-spalin-1-9- ... 73857.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Alex360
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn lis 01, 2010 22:16
Lokalizacja: Morąg

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Alex360 » śr sty 13, 2016 20:22

Witam.
Trochę odbiegnę od wątku i zapytam o podgrzewacz płynu.
Czy możliwe jest że gdy była robiona nowa mapa w ECU system załączania przekaźnika został pominięty?

Co oznacza ta 1 na końcu w drugim okienku w grupie 016 ?
Obrazek



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: kornat » śr sty 13, 2016 20:27

To oznacza, że temp. płynu chłodzącego jest powyżej 70*C lub temp. zewnętrzna ponad 5*C i dlatego świeczki już nie grzeją.



Awatar użytkownika
Alex360
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn lis 01, 2010 22:16
Lokalizacja: Morąg

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Alex360 » śr sty 13, 2016 20:51

kornat pisze:To oznacza, że temp. płynu chłodzącego jest powyżej 70*C lub temp. zewnętrzna ponad 5*C i dlatego świeczki już nie grzeją.
Właśnie nie.
Temperatura silnika jak widać ~38st, a temp zewnętrzna ~ 0stopni



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości